جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ثبت نام بورسلاری ترکیه 2024

ثبت نام بورسلاری ترکیه 2024

در طی چند سال گذشته، تحصیل در بعضی رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی، به‌ویژه رشته‌های پزشکی، به‌قدری طرفدار پروپاقرص پیدا کرده که قبولی در کنکور سراسری روزبه‌روز سخت‌تر و پیچیده‌تر شده و رقابت بر سر رشته‌های پزشکی در ایران مسیر پرپیچ‌وخمی را با هزینه‌های گزاف پیشِ روی داوطلبان تحصیل در این رشته‌ها قرار داده؛ با این حال، احتمال قبولی در رشته‌های پزشکیِ دانشگاه‌های ایران بسیار ناچیز است. اما درست در همسایگی ایران، پذیرش رشته‌های پزشکی در کشور ترکیه روند کاملاً متفاوتی دارد و آرزوی دور و دراز تحصیل در رشته‌های پزشکی را با احتمال بسیار بالایی ممکن ساخته است.

 

مشاوره مهاجرت تحصیلی
ثبت نام بورسلاری ترکیه 2024

ترکیه بورسلاری چیست؟

در کشور ترکیه، هر سال به مدت چهل روز بورسیه‌های دولتی و سراسری ارائه می‌شود. برخلاف بسیاری کشورها دنیا، بورسیه‌های ترکیه، یا همان تورکیه بورسلاری، رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی را کامل پوشش می‌دهد.

هدف کشور ترکیه از ارائه‌ی بورسیه در تورکیه بورسلاری جذب هرچه بیشتر دانشجوهای بین‌المللی و ارتقای سطح علمی دانشگاه‌ها ترکیه است، اتفاقی که به لطف توسعه‌ی دانشگاه‌های خصوصی ترکیه و احداث خوابگاه‌های دانشجویی در ترکیه، در چند سال گذشته با سرعتی باورنکردنی در حال رُخ دادن است.

ثبت‌نام در تورکیه بورسلاری برای عموم داوطلبان تحصیل در مقاطع مختلفِ رشته‌های گوناگون آزاد است. البته باید شرایط سنی هر گروه از داوطلبان را در نظر گرفت: داوطلبان پذیرش در مقطع کارشناسی، باید کمتر از 21 سال، در مقطع کارشناسی ارشد، کمتر از 30 سال و در مقطع دکترا کمتر از 35 سال سن داشته باشند.

تورکیه بورسلاری چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

تورکیه بورسلاری به طور کلی دو نوع بورسیه‌ی بلندمدت و کوتاه‌مدت را پوشش می‌دهد. هزینه‌های اقامت، بیمه‌های درمانی و شهریه‌ی دانشگاه از جمله موردهایی هستند که در این برنامه قرار دارند. مبلغی که تورکیه بورسلاری برای دانشجویان مقاطع مختلف در نظر گرفته، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به‌ترتیب 3500 لیر، 5000 لیر و 6500 لیر است.

برای ثبت‌نام ترکیه بورسلاری چه مدارکی لازم است و چگونه در ترکیه بورسلاری ثبت‌نام کنم؟

تورکیه بورسلاری در هیچ‌کدام از مقاطع تحصیلی محدودیت معدل ندارد و اگر قصد داشته باشید در ترکیه بورسلاری ثبت‌نام کنید، گذرنامه، دیپلم و ریزنمرات، توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه مدارک اولیه و ضروری زمان ثبت‌نام هستند و باید در نظر داشته باشید که شیوه‌ی نگارش انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه در پذیرش بورسیه‌های تحصیلی کشور ترکیه تأثیر فراوانی دارد و به علت استقبالی که در سال‌های گذشته از تورکیه بورسلاری شده است، اهمیت آماده‌سازی و ارائه‌ی مدارک برای بورسیه‌ی ترکیه فراتر از چیزی است که تصور می‌شود.

چرا باید در تورکیه بورسلاری ثبت‌نام کنم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان در کشورهای خارجی، در زمان تحصیل، پوشش بیمه و هزینه‌های درمانی است؛ هزینه‌های نجومی خدمات درمانی در کشورهای اروپایی همیشه پاشنه‌ی آشیلِ تصویر رؤیایی رفاه در کشورهای اروپایی بوده است، اما تورکیه بورسلاری برنامه‌ی کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته: مبلغ پانزده هزار لیر، که هر سال به خدمات درمانی پذیرفته‌شدگان بورسیه‌ی تحصیلی ترکیه اختصاص می‌یابد، تا حد بسیار زیادی نگرانی‌های دانشجویان را در حین تحصیل برطرف خواهد کرد؛ علاوه بر این، هزینه‌ی بلیت هواپیما در هنگام ورود به کشور ترکیه در زمان پذیرش و همچنین در هنگام ترک کشور ترکیه در زمان فارغ‌التحصیلی از جمله مواردی هستند که از برنامه‌های بسیار جذاب ترکیه بورسلاری برای دانشجویان خارجی حکایت می‌کنند.

مشاوره ثبت نام بورسلاری ترکیه 2024

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد