جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه ساوترن مدیکال چین

دانشگاه ساوترن مدیکال چین

دانشگاه ساوترن مدیکال چین،‌ یکی از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور است که در سال ۱۹۵۱ در شهر گوانگجو در جنوب کشور چین تأسیس شد. پیشرفت این دانشگاه از سال ۱۹۷۹ به یکی از بهترین دانشگاه‌ های چین تبدیل شد. این دانشگاه ابتدا به‌عنوان یک دانشگاه پزشکی نظامی در چین شروع به کار کرد و حالا در میان بهترین دانشگاه‌های دولتی این کشور قرار گرفته است.

شهر گوانگجو یک شهر بندری است و آب‌و‌هوای این شهر نسبتاً معتدل است. این شهر به‌عنوان یکی از بنادر تجاری چین شناخته شده و رونق بسیار زیادی دارد. استاتید این دانشگاه بیشتر از کشورهای استرالیا، آمریکا،‌ اروپا و هند هستند. به دلیل اینکه زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است، دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند.

شهر: گوانگجو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت بهداشت

زبان: چینی, انگلیسی

سال تاسیس: ۱۹۷۸

آزمون پذیرش: ندارد

پزشکی

رتبه جهانی: 628

رتبه کشوری: 71

رتبه بندی دانشگاه ساوترن مدیکال چین در جهان

دانشگاه ساوترن مدیکال چین، همه ساله در رنکینگ جهانی، رتبه‌های بسیار خوبی کسب می‌کند. این دانشگاه در سال ۲۰۲۳ رتبه ۶۲۸ جهان و ۷۱ کشور چین را دریافت کرده است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ساوترن مدیکال چین

مشاوره دانشگاه ساوترن مدیکال چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ساوترن مدیکال چین

چین شرایط چندان سختی را برای تحصیل در این کشور قرار نداده است. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی، شرط اول سن داوطلب است که باید حداقل ۱۸ و حداکثر ۳۰ سال باشد. بیشتر رشته‌های این دانشگاه زیر مجموعه‌های رشته‌های علوم پزشکی هستند. به همین دلیل شرط بعدی، کسب نمره‌های خوب در دروس پایه دبیرستان است. دواطلب باید در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک، نمره‌های بالایی کسب کرده باشد. گفتیم که زبان تدریس در دانشگاه‌های این کشور انگلیسی است. پس مدرک تسلط به زبان انگلیسی هم لازم است. باتوجه‌به نوع رشته، نمره‌ی لازم در آزمون‌های آیلتس و تافل اعلام خواهد شد.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ساوترن مدیکال چین

متقاضیان اخذ پذیرشدانشگاه ساوترن مدیکال چین باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 

برای تحصیل در چین و رشته‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی جنوب چین، باید مدارک لازم را برای اخذ پذیرش به این دانشگاه ارائه کرد:

 • ابتدا باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی تکمیل شود.
 • ارائه عکس با فرمت و اندازه عکس پاسپورت
 • مدارک شناسایی همراه با ترجمه رسمی
 • مدارک تحصیلی، ریز نمرات و ترجمه رسمی تمام آن‌ها به زبان‌های چینی یا انگلیسی
 • گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه
 • کپی پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک و گواهی‌های فعالیت‌های فوق برنامه
شرایط تحصیل در دانشگاه ساوترن مدیکال چین

امکانات دانشگاه ساوترن مدیکال چین

علاوه بر رتبه علمی بالا، دانشگاه ساوترن مدیکال چین دارای امکانات منحصر‌به‌فردی است. از مهم‌ترین امکانات این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سالن‌های ورزشی مجهز
 • کتابخانه‌های مخصوص رشته پزشکی
 • این دانشگاه دارای ۱۹ مدرسه یا کالج و ۷ بیمارستان برای کار در دوره کارآموزی است. علاوه بر این‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه مجهز به امکانات کامل است. سالن‌های ورزشی، سالن‌های غذاخوری، آزمایشگاه‌های حرفه‌ای و فضای جذاب محوطه دانشگاهی، از جمله امکانات دانشگاه ساوترن مدیکال چین است.

خوابگاه های دانشگاه ساوترن مدیکال چین

خوابگاه‌های این دانشگاه کاملاً مجهز و استاندارد هستند. این خوابگاه‌ها به صورت اتاق‌های تک نفره یا دو نفره در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. هزینه‌ی سالانه‌ی اتاق‌های تک نفره در سال ۲۰۲۳، حدود ۱۲ هزار یوان و اتاق‌های دو نفره حدود ۶ هزار یوان است. هزینه‌های مربوط به غذا و هزینه‌های جانبی در خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه هم حدود ماهانه ۳۲۰ دلار تخمین زده می‌شود. اگر دانش‌جویان تمایلی به سکونت در خوابگاه‌های دانش‌جویی نداشته باشند،‌ می‌توانند در داخل شهر، آپارتمان‌های دانش‌جویی اجاره کنند. البته هزینه‌های خوابگاه‌ها بسیار مناسب‌تر از آپارتمان است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ساوترن مدیکال چین

هزینه تحصیل در چین و دانشگاه پزشکی جنوبی چین، با توجه به مقطع تحصیل متغیر است. در ابتدا برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در هر مقطعی، باید مبلغ ۱۳۵ تا ۱۵۰ دلار پرداخت کرد تا فرم درخواست مورد بررسی قرار بگیرد. بر طبق قانون کشور چین، دانش‌جویان باید بیمه درمانی داشته باشند. هزینه این بیمه ۸۰۰ یوان است.

به طور کلی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه ۳۳ هزار یوان، در مقطع کارشناسی ارشد سالانه ۴۱ هزار یوان و در مقطع دکترا سالانه ۴۸ هزار یوان است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ساوترن مدیکال چین

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه ساوترن مدیکال چین

یکی از مزایای خوب دانشگاه پزشکی جنوب چین، اعطای بورسیه به دانشجویان بین‌المللی است. این بورس شامل تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجو است. تمام دانش‌جویان خارجی می‌توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. اما این بورس تنها به تعدادی از دانشجویان تعلق می‌گیرد. این بورسه شامل هزینه‌هایی مانند خوابگاه، بیمه، هزینه‌های عمومی زندگی و بخشی از شهریه است. برای دریافت بورسیه این دانشگاه داوطلب باید شرایط خاصی را داشته باشد:

 • متقاضیان بورسیه باید نمره خوبی در مقطع دیپلم دریافت کرده باشند.
 • این متقاضیان نباید بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشند.
 • برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد، شرط سن حداکثر ۳۵ سال است.
 • برای دریافت بورسیه در مقطع دکترا، شرط سن حداکثر ۴۰ سال است.
 • برای دریافت بورسیه در مقطع فوق دکترا هم شرط سن حداکثر ۵۰ سال است.
 • برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، داوطلب باید آیلتس ۶ داشته باشد. اما برای مقطع کارشناسی، آشنایی با زبان چینی یا انگلیسی کافی است.

بیشتر بخوانید: بورسیه دانشگاه‌های چین 

مشاوره دانشگاه ساوترن مدیکال چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد