جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه ججیانگ چین

دانشگاه ججیانگ چین

چین رتبه دوم جهان را از نظر مساحت و جمعیت در اختیار دارد. این کشور بزرگترین تولید‌کننده و تأمین‌کننده تجهیزات الکترونیکی و پیشرو در صنایع  فناوری اطلاعات، کامپیوتر و فضا است. بنابراین باید گفت که جمهوری خلق چین (PRC) یکی از مدرن‌ترین دولت‌های جهان است. یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور، دانشگاه ججیانگ چین واقع در شهر زیبای هانگژو با طبیعت و مناظر شگفت انگیز همراه با آب‌وهوای معتدل بوده که رویای تحصیل در چین و در عین حال در یک دانشگاه برتر را برای دانشجویان بین‌المللی محقق می‌کند.

دانشگاه ججیانگ در سال 1897 تأسیس شد و امروزه یکی از بهترین دانشگاه‌های چین است. همچنین عضو لیگ C9 (اتحاد 9 دانشگاه در چین) بوده و به‌عنوان یک مقصد عالی برای دانشجویان بین‌المللی شناخته شده اس و تاکنون نزدیک به 30000 دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

شهر: هانگژو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت بهداشت, وزارت علوم

زبان: چینی, انگلیسی

سال تاسیس: 1897

آزمون پذیرش: HSK، مدرک زبان انگلیسی

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی

رتبه کشوری: 3

رتبه جهانی: 45

مشاوره دانشگاه ججیانگ چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

درباره دانشگاه ججیانگ چین

دانشگاه ججیانگ که از دانشگاه های چین به شمار می‌آید، در شهر تاریخی و زیبای هانگژو واقع شده، یک مؤسسه معتبر آموزش عالی با سابقه طولانی است. آکادمی کیوشی، سلف دانشگاه ججیانگ، در سال 1897 به‌عنوان یکی از اولین آکادمی‌های مدرن آموزش عالی بود که در چین تأسیس شد و در سال 1928، آکادمی، دانشگاه ملی ژجیانگ نام گرفت.

در طول زمان جنگ در دهه 1940، دانشگاه ججیانگ به ترتیب به زونی، میتان و جاهای دیگر نقل مکان کرد و به مدت هفت سال در غرب چین ماند. در سال 1946، دانشگاه ججیانگ چین به هانگژو بازگشت. در سال 1952، به دلیل بازسازی سراسری دانشکده‌های دانشگاه ججیانگ، رشته‌های آن دستخوش تغییرات زیادی شد.

برخی از بخش‌های آن با دانشگاه‌های دیگر و آکادمی علوم چین ادغام شدند. بخش‌های دیگر دانشگاه نیز برای تبدیل شدن به 4 مؤسسه آموزش عالی تخصصی، یعنی دانشگاه سابق ججیانگ، دانشگاه هانگژو، دانشگاه کشاورزی ججیانگ و دانشگاه پزشکی تقسیم و توسعه یافتند.

در سال 1998، چهار دانشگاه با هم ادغام شدند تا دانشگاه جدید ججیانگ را تشکیل دهند و هدف جدیدی تحت عنوان تبدیل شدن به یک دانشگاه در سطح جهانی را تعیین کردند. در تاریخ 118 ساله خود، دانشگاه ججیانگ چین همواره متعهد به پرورش استعدادها، پیشرفت علم و فناوری، خدمت به توسعه اجتماعی و ترویج فرهنگ بوده است.

ججیانگ یک دانشگاه تحقیقاتی جامع با ویژگی های متمایز و تأثیر ملی و بین‌المللی است. دانشگاه ژجیانگ شامل 12 رشته دانشگاهی شامل فلسفه، اقتصاد، حقوق، آموزش، ادبیات، تاریخ، هنر، علم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و غیره است و 7 دانشکده و 36 کالج دارد.

پزشکی در چین

دانشگاه جیجانگ چین یکی از معتبرترین و همچنین منتخب‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در چین است. مهم‌تر از همه، دانشگاه جیجانگ یکی از اعضای لیگ C9 بوده که از این طریق شهرت خود را اثبات می‌کند. دقیقاً به همین دلیل، دانشگاه جیجانگ یکی از پرطرفدارترین مقاصد MBBS در چین بوده که رئیس دانشگاه جیجانگ، پروفسور وو ژائوهوی است. این دانشگاه با ارائه آموزش با کیفیت بالا، به‌راحتی به‌عنوان یکی از مقاصد برتر برای چین MBBS معرفی می شود.

بنابراین، می‌توان گفت که بیش از 3500 هیات علمی و بیش از 45000 دانشجو وجود دارد که در دانشگاه جیجانگ برای ادامه تحصیل پزشکی در چین ثبت نام کرده‌اند.

ویژگی‌ های کلیدی دانشگاه جیجانگ

دانشگاه جیجانگ چین دارای چندین برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به همراه مراکز مطالعاتی برای تحصیلات تکمیلی دکترا در رشته‌های مختلف پزشکی است.

دانشگاه جیجانگ دارای یک پردیس شهری بزرگ با زیرساخت‌های مدرن بوده که برای ارائه آموزش با کیفیت بالا به دانشجویانی که دوره پزشکی خود را در چین می‌گذرانند. این دانشگاه بدون شک یکی از معتبرترین مقاصد مطالعات MBBS با روش‌های آموزشی کلاس جهانی است.

علاوه بر این، هزینه‌‌های پایین MBBS آن در چین، به متقاضیان از سراسر جهان کمک می‌کند تا MBBS چین را انتخاب کنند.

تحصیل در دانشگاه ژجیانگ چین

رتبه دانشگاه ججیانگ چین

در حال حاضر، دانشگاه جیجانگ چین در میان سه دانشگاه برتر چین قرار دارد و رتبه 45 دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2022 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه یک بخش ویژه و مجزا برای دانشجویان بین‌المللی دارد که کالج بین‌المللی نامیده می‌شود. ZJU ، کلاس‌های زبان چینی، برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را همراه با بورسیه‌ها و کمک‌های مالی عالی ارائه می‌دهد. بنابراین، مؤسسه مهاجرتی امیدار شما را با این دانشگاه معتبر به طور کامل آشنا می‌کند.

رنکینگ  US NEWSرنکینگ شانگهایرنکینگ  TIMESرنکینگ  QS
۱۱۵۵۲۷۵۴۵
مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ججیانگ چین

مشاوره دانشگاه ججیانگ چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط پذیرش دانشگاه ججیانگ

شرایط پذیرش در دانشگاه جیجانگ به زبان مادری دانشجو بستگی دارد. به‌عنوان مثال، اگر دانشجو از یک کشور بومی با زبان انگلیسی باشد، شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی نیازی نیست اما اگر دانشجوی خارجی مایل به شرکت در کلاس‌‌های چینی باشد، باید گواهی (HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi یا آزمون مهارت چینی را ارائه دهد. همچنین، دانشجویی که زبان مادری او انگلیسی نیست، باید در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی ثبت‌نام کرده و گزارش نمره آزمون زبان انگلیسی (مانند تافل / آیلس / دیگر) را ارائه کند.

علاوه بر این، همه دانشجویان غیر بومی، باید دارای رفتار مناسب و سلامت کلی، هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه ججیانگ

متقاضیان اخذ پذیرش دانشگاه ججیانگ چین باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 
 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
 • فرم درخواست
 • کپی گذرنامه
 • عکس پاسپورتی
 • ترجمه مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

امکانات دانشگاه ججیانگ چین

علاوه بر رتبه علمی بالا، دانشگاه ججیانگ چین دارای امکانات رفاهی و تفریحی منحصر‌به‌فردی است. از مهم‌ترین امکانات این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 
 • سالن‌های ورزشی مجهز
 • زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال
 • کتابخانه‌های مخصوص رشته پزشکی
 • گالری‌های هنری و معماری
 •  

همان‌طور که گفته شد، دانشگاه جیجانگ چین در شرق شهر ساحلی هانگژو، مرکز استان جیجانگ، در 180 کیلومتری جنوب بزرگترین مرکز تجاری چین، شانگهای واقع شده است. هانگژو به‌عنوان یکی از هفت شهر پایتخت باستانی چین، سابقه ای بیش از 2200 سال دارد. این شهر همچنین یک اقامتگاه توریستی مشهور در جهان است که به‌عنوان “بهشت روی زمین” ستایش می‌شود و دارای شرایط طبیعی بسیار مطلوب، با آب‌وهوای معتدل، سیستم‌های حمل‌ونقل مناسب، مناظر زیبا و میراث فرهنگی غنی است.

در قرن سیزدهم، مارکو پولو، هانگژو را به‌عنوان “زیباترین و باشکوه‌ترین شهر جهان” تحسین کرد. در همین راستا، دانشگاه جیجانگ چین که در سال 1897 به‌عنوان یکی از اولین مؤسسات آموزش عالی در چین تأسیس شد، اکنون یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو تحت مدیریت مستقیم وزارت آموزش چین است. این دانشگاه که در تاریخ به‌عنوان “کمبریج شرقی” شناخته می‌شود، از نظر قدرت علمی در تدریس، تحقیق و خدمات اجتماعی همواره در بین دانشگاه‌های برتر چین قرار داشته است.

دانشگاه جیجانگ شامل هفت پردیس است: پردیس اصلی، زیجینگانگ و پردیس‌های یوچوان، شیکسی، هواجیاچی، ژیجیانگ، ژوشان و هاینینگ.

دانشگاه جیجانگ مجهز به امکانات آموزشی، تحقیقاتی و تفریحی پیشرفته در 7 پردیس خود از جمله مراکز محاسباتی، مراکز ورزشی و مراکز تفریحی بوده و کتابخانه دانشگاه با مجموعه ای از بیش از 5،940،000 جلد، دارای بیش از 100،000 کتاب الکترونیکی، بیش از 17،000 ژورنال کامل متن چینی و زبان‌های خارجی است. علاوه بر این، دانشگاه دارای 6 بیمارستان وابسته بوده که به عنوان پایگاه آموزشی و یادگیری برای دانشجویان رشته‌های پزشکی و علوم زیستی عمل می‌کنند.

خوابگاه های دانشگاه ججیانگ چین

دانشگاه ججیانگ چین چند مجتمع خوابگاهی دارد. همه این خوابگاه‌ها دارای امکانات رفاهی کامل هستند. هزینه اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه ججیانگ چین به شرح زیر است:

 

خوابگاههزینه سالیانه به ازای هر نفر
اتاق تک نفره۱۴ هزار یوان
اتاق دو نفره۱۰ هزار یوان
اتاق چهار نفره۴ هزار یوان

هزینه تحصیل در دانشگاه ججیانگ چین

بیش از 47000 دانشجو در دانشگاه جیجانگ تحصیل می‌کنند که حدود نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی هستند. این دانشگاه برنامه‌هایی را در رشته‌های مختلف از جمله مهندسی، علوم انسانی و پزشکی ارائه می‌دهد. در مجموع، دانشجویان می‌توانند از بین بیش از 120 برنامه کارشناسی و بیش از 300 برنامه کارشناسی ارشد انتخاب کنند.

برنامه‌های دکتری نیز در دانشگاه جیجانگ چین موجود است. زبان اصلی این دانشگاه، چینی بوده اما دانشگاه جیجانگ همچنین بیش از دوازده برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. از طرفی، برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی شامل برنامه‌هایی در زمینه تجارت، مطالعات چین و مهندسی است. علاوه بر این، جیجانگ از یک تقویم آموزشی چهار ترم پیروی می‌کند.

دانشگاه جیجانگ چین دوره‌ها و برنامه‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که قیمت‌ها و هزینه‌های متفاوتی دارند. بسته به برنامه انتخابی، شهریه این دانشگاه از ۲۸۳۳ الی ۶۷۳۶ دلار متغیر است. اگرچه جیجانگ یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌ها بوده، اما از کیفیت بالایی برای آموزش برخوردار است.

همچنین می‌توانید روی بورسیه‌هایی حساب کنید که بخش اعظمی از شهریه را پوشش می‌دهند، زیرا اکثر آن‌ها هزینه‌های اقامت را نیز متقبل می‌شوند و دارای بیمه پزشکی اضافی هستند. با در نظر گرفتن همه موارد، هزینه‌ها و کیفیت تحصیل در این دانشگاه بیش از حد منصفانه است.

هزینه درخواست برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه جیجانگ چین با دو برچسب قیمت متفاوت ارائه می‌شود. یکی برای برنامه زبان و فرهنگ چینی است و حدود 60 دلار هزینه دارد. مورد دیگر هزینه درخواست برای برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده و حدود 120 دلار است.

مقطع تحصیلیهزینه
کارشناسی۱۹۸۰۰ الی ۴۲۸۰۰ یوآن (۳۱۱۶ الی ۶۷۳۶ دلار)
کارشناسی ارشد۲۲۸۰۰ الی ۳۲۸۰۰ یوآن (۳۵۸۸ الی۵۱۶۲ دلار)
دکتری۲۹۸۰۰ الی ۳۹۸۰۰ یوآن (۴۹۶۰ الی ۶۲۶۴ دلار)
مطالعه زبان و فرهنگ چینی۱۸۰۰۰ یوآن (۲۸۳۳ دلار)
مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ججیانگ چین

بورسیه های تحصیلی دانشگاه ججیانگ چین

در ادامه به معرفی بورسیه های دانشگاه ژجیانگ برای دانشجویان بین‌المللی می‌پردازیم:

بورسیه‌های کارشناسی

بورسیه‌های چین به شرح زیر است:

 1. بورسیه دولت چین

بورسیه تحصیلی دولت چین در دانشگاه جیجانگ چین برای دانشجویان بین‌المللی است که در یک برنامه آموزشی چینی شرکت می‌کنند. برای حضور در این دانشگاه، درخواست مستقیماً به سفارت یا کنسولگری محلی چین ارسال می‌شود. دانشجو باید دانشگاه جیجانگ را به عنوان مؤسسه اولویت اول در فرم انتخاب کند. دانشجویان موظف به تسلط کامل به زبان چینی هستند و در صورت عدم رعایت این شرایط، دوره‌های تکمیلی زبان چینی الزامی است.

 1. بورسیه دانشجویان سال اول

این بورسیه تحصیلی در دانشگاه جیجانگ برای دانشجویان بین‌المللی است که در کلاس‌های چینی ثبت‌نام می‌کنند و نتایج علمی برجسته‌ای دارند. متقاضیان باید فرم درخواست را پر کرده و به همراه بقیه مدارک ارسال کنند. سه بورسیه تحصیلی دیگر برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه جیجانگ وجود دارد و همه آن‌ها برای کلاس‌های آموزش انگلیسی هستند.

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی نیز به شرح زیر است:

 1. بورس تحصیلی دولت چین – برنامه دانشگاه چین

این برنامه، بورسیه دولت چین برای دانشجویان بین‌المللی است که در کلاس‌های چینی ثبت‌نام می‌کنند. در واقع، این بورسیه دانشگاه جیجانگ چین، شهریه، اقامت رایگان و حتی امکان دریافت کمک هزینه با پوشش بیمه پزشکی جامع را پوشش می‌دهد. در واقع، این نوع بورسیه، یک فرصت شگفت انگیز برای دانشجویان تمام وقت کارشناسی ارشد است که دارای مهارت زبان چینی هستند.

 1. بورسیه دانشگاه جیجانگ برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین‌المللی

دو نوع بورسیه دانشگاه جیجانگ برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین‌المللی وجود دارد:

نوع A – این بورسیه تحصیلی کامل را پوشش می‌دهد، اجازه اقامت رایگان در محوطه دانشگاه را می‌دهد و کمک هزینه ماهانه و بیمه پزشکی را ارائه می‌دهد.

نوع B – این یک بورسیه تحصیلی جزئی است که هزینه‌های اقامت در محوطه دانشگاه را پوشش می‌دهد و کمک هزینه ماهانه می‌دهد.

بورسیه تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی، رقابت پذیری و سایر استانداردها اعطا می‌شود، بنابراین بیشتر به دانش آموزان و توانایی‌های آن‌ها بستگی دارد.

شرایط و مدارک تحصیل در دانشگاه ژجیانگ

مشاوره دانشگاه ججیانگ چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد