جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل در دانشگاه مسکو روسیه

دانشگاه مسکو روسیه

اگر بخواهیم نامی از اولین دانشگاه روسیه و البته بهترین دانشگاه آن کشور ببریم، بدون شک باید به دانشگاه مسکو روسیه اشاره کنیم. این دانشگاه قدمت بسیار زیادی دارد و ساختمان آن هم بسیار زیبا است. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این دانشگاه بیان کرده و آن را بیشتر معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد می‌دهیم که اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

 

شهر: مسکو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1775

برترین دانشکده : مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه

رتبه جهانی: 74

مشاوره دانشگاه مسکو روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه مسکو روسیه بدانید

در ابتدا باید بگوییم که دانشگاه مسکو یک دانشگاه دولتی به‌حساب می‌آید و نام دیگر آن دانشگاه لومونُسف است. این دانشگاه رتبه بسیار خوبی دارد و در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان، همیشه رتبه دو رقمی را به خود اختصاص داده است. باتوجه‌به همین رتبه‌بندی به‌سادگی می‌توان به کیفیت بالای آموزش آن پی‌برد.

شاید برای شما جالب باشد که دانشگاه مسکو در بین دانشگاه‌های اروپایی و آسیایی هم رتبه بسیار خوبی دارد. احتمالاً میدانید که در قاره اوراسیا رتبه اول دانشگاه به سوربن تعلق دارد و رتبه دوم هم در اختیار همین دانشگاه است.

از دیگر ویژگی‌های این دانشگاه می‌توان به ساختمان بسیار زیبای آن اشاره کرد. احتمالاً با خودتان بگویید که یک ساختمان زیبا ویژگی خاصی برای یک دانشگاه به‌حساب نمی‌آید اما باید بگوییم که معماری این دانشگاه آن‌قدر منحصربه‌فرد است که یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر مسکو به‌حساب می‌آید. هرساله توریست‌های بسیاری برای دیدن ساختمان دانشگاه مسکو روسیه به این کشور سفر می‌کنند.

هنگامی‌که یک دانشگاه رتبه خوب و قدمتی طولانی داشته باشد، شاهد این هستیم که افراد برجسته‌ای هم از آنجا فارغ‌التحصیل می‌شوند. افرادی مانند آنتوان چخوف، میخاییل گورباچوف، آندره ساخاروف و… در این دانشگاه درس خوانده و فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رشته پزشکی در دانشگاه مسکو روسیه

در کشور روسیه و دانشگاه ملی مسکو رشته‌های متعددی تدریس می‌شود اما نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که پرطرفدارترین رشته‌ها پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی هستند. همین موضوع باعث شده که تعداد متقاضیان ورود به این دانشگاه برای تحصیل در این سه رشته هم بسیار زیاد باشد. تحصیل در این رشته و چنین دانشگاهی شرایط خاص خودش را دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

در ابتدا باید بگوییم که در دانشگاه ملی روسیه، تدریس فقط به زبان روسی انجام می‌شود. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، پیشنهاد می‌دهیم که قبل از مهاجرت زبان روسی خود را تقویت کنید تا در طول تحصیل مشکلی نداشته باشید.

قبل از شروع دوره‌های تحصیلی هم یک دوره آمادگی به نام پادفک برای شما در نظر گرفته‌ شده است. اگر مهارت بالایی در زبان روسی ندارید، می‌توانید در این دوره هم شرکت کرده و زبان روسی خود را تقویت کنید. طبیعتاً در چنین حالتی توانایی شما در یادگیری دروس هم افزایش پیدا می‌کند.

نکته دیگری که در مورد تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه باید بدانید، امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته آن است. این تجهیزات باعث می‌شود که مهارت شما هم به‌عنوان یک پزشک به‌روز باشد و در آینده بتوانید به شغل بهتری دست پیدا کنید.

تحصیل در دانشگاهی که رنکینگ دو رقمی جهانی دارد و دومین دانشگاه اوراسیاست، می تواند خیلی لذت بخش باشد، و از آنجا که این دانشگاه بسیار مجهز و پیشرفته است فارغ‌التحصیلان ماهری را برای بازار کار تربیت می‌کند، اگر شما هم قصد تحصیل در چنین دانشگاهی را دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در امیدار ویزا تماس بگیرید.

 

بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر مشاغل بسیار خوبی در کشورهای اروپایی و آمریکا دارند. این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که بعد از اتمام تحصیلات خود می‌توانید شغل خوبی داشته باشید و به‌نوعی آینده کاری شما تضمین شده است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، امکان گذراندن دوره فلوشیپ یا همان تخصص در این دانشگاه است. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید در این دانشگاه دوره فلوشیپ جراحی زیبایی را پشت سر بگذارید و عمل زیبایی بینی هم در برنامه کاری خود قرار بدهید.

 

اطلاعاتی در مورد دوره پادفک دانشگاه مسکو روسیه

پادفک را به‌عنوان دوره پیش‌دانشگاهی هم می‌شناسند. در این دوره مباحث مختلفی آموزش داده می‌شود. اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های کشور روسیه از جمله دانشگاه ملی مسکو تحصیل کنید، باید این دوره را پشت سر بگذارید. حالا سؤال مهم اینجاست که در دوره پادفک چه مباحثی تدریس خواهد شد.

اگر می‌خواهید در یکی از رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی درس بخوانید، دوره پادفک برای شما این‌طور خواهد بود. مهارت شما در زبان روسی تقویت خواهد شد. یعنی در این دوره زبان روسی آموزش داده نمی‌شود، بلکه باید پیش‌زمینه‌ای داشته باشید و با کمک این دوره آن را تقویت کنید.

برای تحصیل در رشته‌های پزشکی باید در مورد ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست هم اطلاعاتی داشته باشید. حالا برای اینکه هم مهارت زبان روسی شما تقویت شود و هم اینکه در این دروس مهارتی را به دست آورید، این درس‌ها از همان ابتدا به زبان روسی به شما آموزش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در این دانشگاه، باید حتماً دوره پادفک را پشت سر بگذرانید و البته بتوانید در آن نمره خوبی را هم به دست آورید. حالا اگر بخواهید در رشته‌های علوم انسانی یا مهندسی تحصیل کنید، باید درس‌های دیگری را در دوره پادفک به زبان روسی بخوانید.

 

نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید، این است که دوره پادفک فقط برای زبان روسی وجود دارد. یعنی اگر بخواهید تحصیلات خود را به زبان روسی بخوانید (در دانشگاه مسکو روسیه تمام رشته‌ها فقط به زبان روسی تدریس می‌شوند) نیاز دارید که این دوره را پشت سر بگذرانید.

متأسفانه در بعضی از موارد می‌بینم که در ایران افراد و مؤسسات زیادی به قصد سودجویی و کسب درآمد بیشتر به متقاضی مهاجرت تحصیلی میگویند که باید دوره پادفک انگلیسی را بگذراند که چنین چیزی اصلاً وجود ندارد و برای دریافت مبالغ بیشتر گفته می‌شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه مسکو روسیه

امکانات دانشگاه مسکو روسیه

از دیگر مطالبی که باید در رابطه با دانشگاه ملی روسیه بدانید، اطلاعاتی در مورد امکانات آنجا است. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

  • خوابگاه

مگر می‌شود که دانشگاهی به قدمت و بزرگی دانشگاه مسکو روسیه، فکری به حال رفاه حال دانشجویان و اقامت آن‌ها نکرده باشد؟ طبیعتاً جواب منفی است. در نزدیکی محل دانشگاه، خوابگاه‌هایی برای اقامت دانشجو در نظر گرفته‌اند که بسیار مجهز بوده و اقامت در آن برای دانشجو هیچ‌گونه سختی نخواهد داشت.

شما می‌توانید متناسب با نیاز و شرایط خودتان در اتاق‌های 2 نفره یا 3 نفره اقامت داشته باشید. طبیعتاً اقامت در اتاق دو نفره برای شما هزینه بیشتری را به دنبال خواهد داشت اما همین هزینه هم از مبلغی که باید برای اجاره یک آپارتمان کوچک بپردازید، بسیار کمتر است.

  • کتابخانه

کتابخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک دانشگاه به‌حساب می‌آید و باید بگوییم که دانشگاه مسکو روسیه در مورد کتابخانه هم یکی از بهترین‌ها به‌حساب می‌آید. کتابخانه مرکزی این دانشگاه ده میلیون جلد کتاب دارد و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و البته بزرگ‌ترین کتابخانه‌های اروپا شناخته می‌شود.

باید بگوییم که در هر قسمتی از این دانشگاه هم کتابخانه‌هایی برای رفاه حال دانشجویان قرار گرفته است، حتی در ساختمان خوابگاه هم می‌بینیم که در هر طبقه یک کتابخانه مجزا وجود دارد. در چنین حالتی دانشجو به‌سادگی می‌تواند به کتابخانه دسترسی داشته باشد و کتاب موردنظر خود را به امانت بگیرد.

  • کافه تریا

دانشجو باید زمان خود را صرف یادگیری و درس خواندن کند و طبیعتاً زمانی برای غذا درست کردن، ظرف شستن و چنین کارهایی نخواهد داشت. به همین دلیل در نزدیکی محل دانشگاه مسکو روسیه کافه‌های متعددی قرار دارد که بسیاری از آن‌ها وابسته به دانشگاه هستند. شاید برای شما جالب باشد که هزینه این کافه‌های نسبت به کافه‌های دیگر برای دانشجویان این دانشگاه کم‌تر است.

  • مجموعه ورزشی

یک دانشجو همان‌قدر که باید درس بخواند، باید ورزش را هم در برنامه خود قرار بدهد و برایش مهم باشد. دانشگاه ملی مسکو مجموعه ورزشی‌های متعددی هم دارد که شما می‌توانید متناسب با علاقه خودتان و زمانی که در اختیار دارید، از آن‌ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که عقل سالم در بدن سالم است و برای داشتن یک بدن سالم باید به‌صورت منظم ورزش کنید.

مواردی مانند تضمین آینده کاری، امکان گذراندن دوره فلوشیپ یا همان تخصص، داشتن خوابگاه، کتابخانه مجهز، کافه و مجموعه­‌های ورزشی در کنار تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌­های دنیا باعث شده که این دانشگاه متقاضیان زیادی داشته باشد، اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید کشور روسیه گزینه مناسبی است، برای دریافت اطلاعات یشتر در این مورد می‌توانید با کارشناسان ما در امیدار ویزا در تماس باشید.

هزینه تحصیل در دانشگاه مسکو روسیه

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، دانشگاه مسکو یک دانشگاه ملی و دولتی به‌حساب می‌آید. طبیعتاً در چنین حالتی شما باید مبلغ کمتری را برای شهریه نسبت به یک دانشگاه خصوصی، پرداخت کنید. ازآنجایی‌که تدریس در این دانشگاه فقط به زبان روسی است، پس شهریه‌ها به زبان آموزشی هم بستگی نخواهد داشت.

تنها فاکتوری که بر روی هزینه تحصیل در دانشگاه مسکو تأثیر می‌گذارد، رشته‌ای است که انتخاب می‌کنید. شاید برای شما جالب باشد که رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اگرچه جز پرطرفدارترین رشته‌ها به‌حساب می‌آیند اما به‌عنوان گران‌ترین رشته‌ها هم شناخته می‌شوند.

هزینه های اعلام شده در سایت این دانشگاه برای یک سال به شرح زیر اعلام شده است (بروز شده در دسامبر 2022) :

شهریه: از 6800 دلار برای رشته های پزشکی و از 4600 دلار برای سایر رشته ­ها  (بسته به رشته انتخابی )

هزینه اقامت : 1300  تا 2000 دلار در سال

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه مسکو روسیه

مشاوره دانشگاه مسکو روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد