جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

تحصیلات یکی از مواردی است که در توسعه و رشد فردی جایگاه ویژه داشته و تمام افراد علاقمند هستند که در موقعیت و شرایط عالی تحصیل کرده و مدرک خود را از دانشگاهی معتبر در سطح کشور و حتی در سطح جهان دریافت کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر در سطح بین‌المللی، تلاش کرده و مهاجرت می‌کنند. دانشگاه‌های بسیاری در سطح جهان و کشورهای مختلف هستند که از نظر سطح علمی و امکانات جایگاه خوبی در رتبه‌بندی جهانی دارند که از نظر وزارت علوم ایران نیز مورد تأیید است و مدرک آن‌ها پذیرفته می‌شود. یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه رودن مسکو است که به‌عنوان دانشگاه دوستی ملل نیز نام گرفته است و بسیاری از افراد برای تحصیل در روسیه این دانشگاه را انتخاب می کنند. در این مقاله سعی بر آن است که در مورد این دانشگاه اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار گیرد.

شهر: مسکو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1960

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی،علوم پایه

رتبه جهانی: 317

رتبه کشوری: 9

مشاوره دانشگاه رودن روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه رودن روسیه بدانید

دانشگاه رودن، در پنجم فوریه 1960 توسط دولت جماهیر شوروی تأسیس گردید و یک سال بعد به نام پاتریس لومومبا (مبارز و آزادی‌طلب آفریقایی) تغییر نام یافت. در این دانشگاه، دانشجویان، اساتید و محققان می‌توانند فارغ از عقاید و تبعیت سیاسی به تحصیل و پژوهش بپردازند و به همین دلیل در سال 1992 آن را دانشگاه دوستی ملل نام گذاری کردند. رتبۀ دانشگاه رودن در سال 2021، در سطح جهانی در جایگاه 326 قرار گرفت و تقریباً از تمامی‌کشورهای جهان پذیرای دانشجویان خارجی است. این دانشگاه یکی از فعال‌ترین دانشگاه های جهان بوده و در سطح روسیه نیز در جایگاه نهم قرار دارد. با داشتن 17 دانشکده و 156 آزمایشگاه علمی و ارائه بسیاری از رشته‌ها و پذیرش دانشجو 2 بار در سال، یکی بهترین انتخاب‌ها برای علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است.

مزایای تحصیل در دانشگاه RUDN روسیه

رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه رودن از تنوع بالایی برخوردارند و تمامی رشته‌های فنی، علمی، پزشکی، انسانی و اقتصادی و تجاری در این دانشگاه وجود داشته و ارائه می‌گردد. آموزش و امکانات این دانشگاه به شما در هر رشته‌ای که علاقمند باشید، فرصت تبدیل شدن به یک متخصص در را می‌دهد.

حالا شاید این سؤال مطرح شود که چرا رشته پزشکی و دندانپزشکی را در این دانشگاه انتخاب کنیم؟

 • تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و بسیاری از رشته‌ها، به زبان انگلیسی ممکن است. اگر چه این رشته‌ها به زبان روسی تدریس می‌شوند، اما دانشجویان می‌توانند از بین زبان‌هایی مانند انگلیسی، اسپانیولی، چینی، آلمانی و فرانسوی هر کدام را تمایل داشتند انتخاب کنند.
 • همراه با آموزش‌های نظری، آموزش عملی نیز در این رشته‌ها ممکن و میسّر است. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیاز به آموزش‌های بالینی داشته و در این دانشگاه در 160 کلینیک و 14 آزمایشگاه، امکان استفاده از آموزش‌های بالینی برای دانشجویان مقدور است.

اعتبار مدرک دانشگاه رودن

 • تقریباً تمامی جوامع و انجمن‌های پزشکی و دندانپزشکی حرفه‌ای جهان مدارک این دانشگاه را معتبر دانسته و می‌پذیرند. 7000 فارغ‌التحصیل دانشگاه رودن در 110 کشور مشغول به کار هستند و دانشجویان بسیاری از آمریکا، کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی برای ادامۀ تحصیل و یا تکمیل آموزش خود به این دانشگاه معرفی می‌شوند.
 • در دانشکده‌های دانشگاه رودن، بیش از 1500 نمایش در نمایشگاه مجازی کالبدشناسی وجود دارد که در آن‌ها بیش از 1000 نمونه سه وجهی که سایز مشابه با عضو واقعی دارند به نمایش گذاشته شده‌اند که به وسیله صفحه نمایش لمسی در تمام جهات قابل حرکت هستند. البته این برنامه با دیگر برنامه‌های آموزشی و پژوهشی که با منظور تقویت و توسعه توانایی‌های دانشجویان به صورت بین‌المللی و مجازی برگزار می‌گردند، همراه است.
 • 53 تخصص رزیدنتی، 41 تخصص کارشناسی ارشد و 1100 برنامه آموزش تکمیلی، در تمامی رشته‌های مرتبط به پزشکی و دندانپزشکی. وجود آزمایشگاه‌های مختلف در زمینۀ مطالعۀ تومورها و سرطان‌‍شناسی، ژنتیک، زیست‌شناسی، جراحی‌های مختلف مانند فک و صورت و تحقیقات گوناگون و غیره. تمامی موارد ذکر شده می‌توانند دلیل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه رودن روسیه باشند.

معرفی دانشکده های دانشگاه

این دانشگاه بیش از 6500 دانشجو، دستیار و دانشجوی فوق لیسانس تحت آموزش 690 استاد دارد (293 دانشجوی دکترا و 162 دکتر) . همچنین این دانشگاه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، دارای 12 و در رشته داروسازی دارای یک شورای پایان‌نامه است. ضمن اینکه عضو جامعۀ آموزش پزشکی از راه دور و به صورت الکترونیک نیز هست. در دانشگاه رودن 160 دورۀ عملی و 2400 متر مربع فضای شبیه‌سازی شده برای آموزش وجود دارد.

دانشکده‌های رودن عبارتند از:

 • میکروبیولوژی و ویروس‌شناسی
 • پزشکی مبتنی بر شواهد
 • تروماتولوژی و ارتوپدی
 • پوست و بیماری‌های مقاربتی
 • جراحی فک و صورت و دندانپزشکی جراحی
 • پزشکی قانونی
 • جراحی
 • طب یا پزشکی عمومی
 • انفورماتیک پزشکی و پزشکی از راه دور
 • فارماکولوژی عمومی و بالینی
 • اورولوژی و نفرولوژی جراحی با دوره انکورولوژی
 • تاریخ پزشکی
 • بیماری‌های اعصاب و جراحی مغز و اعصاب
 • زبان روسی
 • بافت‌شناسی، سیتولوژی و جنین‌شناسی
 • دندانپزشکی عمومی و بالینی
 • آسیب شناسی عمومی و فیزیولوژی پاتولوژیک به نام فرولوف V.А.
 • ایمونولوژی و آلرژی
 • گوش و حلق و بینی
 • فیزیولوژی طبیعی
 • اختلالات چشمی
 • انکولوژی، رادیولوژی و پزشکی هسته ای
 • جراحی جراحی و آناتومی بالینی
 • بیوشیمی
 • زیست شناسی و ژنتیک عمومی
 • آناتومی پاتولوژیک

شرایط تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در RUDN University

فرآیند آموزشی در رشته‌های پزشکی به صورت دروس اجباری و اختیاری است. دروس اصلی و اجباری شامل فلسفه، اخلاق زیستی و پزشکی، حقوق و تاریخ پزشکی در کنار میکروبیولوژی، فیزیولوژی، فارماکولوژی و آناتومی انسان است. از سال چهارم تمرکز بر روی دروس تخصصی‌تر مثل جراحی، بیهوشی، مامایی و بیماری‌های زنان، تخصص داخلی، اطفال و غیره خواهد بود. دروس نظری همراه با کار روی نمونه‌های شبیه‌سازی شده و بیماران واقعی است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه رودن مسکو

در این دانشگاه به دلیل اهمیت فراوانی که برای رشد و پرورش دانشجویان در تمام ابعاد قائل است، دانشجویان می‌توانند با پرداخت رقم 900 تا 3500 دلار سالانه بسته به نوع خوابگاه انتخابی خود، از تمامی امکانات خوابگاه دانشجویی که مجموعه‌ای از 5 طبقه ساختمان در 2 بلوک است، استفاده کنند. واحدها شامل اتاق‌های 2 یا 3 نفره است که مجهز به امکانات مورد نیاز هستد. این واحدها در هر طبقه دارای سرویس‌ و آشپزخانه، اتاق لباسشویی و فضای کافی برای قرار دادن وسایل اضافی است. البته اتاق‌های دو نفره با شرایط و امکانات بیشتر نیز وجود دارند که در داخل اتاق امکانات جداگانه به همراه تلویزیون، یخچال و دیگر ملزومات موجود است که حالت سوئیت دارند.

علاوه بر ساختمان‌های 5 طبقه که حالت بلوک دارند، آپارتمان‌هایی نیز در این شهرک دانشگاهی برای اقامت و به صورت خوابگاه وجود دارند که برای اقامت و استقرار راحت 2 تا 3 نفر همراه با آسانسور طراحی شده‌اند و در داخل آپارتمان سرویس و حمام موجود است و آشپزخانه در برخی طبقات قرار دارد. آپارتمان‌ها دارای یک تا چهار اتاق بوده و متراژ اتاق‌ها بین 14 تا 18 متر است.

وضعیت بعد از رسیدن دانشجویان به روسیه

بعد از رسیدن دانشجویان بین‌المللی به روسیه، می‌بایست به مرکز خاص استقرار دانشجویان که هر یک بخش‌های جداگانه دارند، مراجعه شود تا ترتیب استقرار آن‌ها انجام گردد. استقرار دانشجویان بر اساس چند عامل در خوابگاه صورت می‌گیرد؛ نظر رئیس و مسئول آن بخش، فضا و ظرفیت موجود، خواست دانشجو و البته قرار گرفتن دانشجویان در کنار هم به منظور تقویت زبان آن‌ها. اگر ظرفیت کافی موجود باشد، امکان تحویل خوابگاه به زوج دانشجو (خانواده) نیز وجود دارد. البته برای درخواست خوابگاه مدارکی نیاز است که می‌بایست در کنار دیگر مدارک، آماده شود و قوانینی نیز جهت استقرار در خوابگاه و سکونت در آن وجود دارد که لازم به تبعیت و رعایت هستند.

لیست رشته های تحصیلی :

فیزیک، انفورماتیک پزشکی، شیمی، بیوشیمی، زیست‌شناسی، آناتومی، آناتومی توپوگرافی و جراحی، بافت‌شناسی، جنین‌شناسی، سیتولوژی، فیزیولوژی طبیعی، میکروبیولوژی، ویروس‌شناسی، ایمونولوژی، فارماکولوژی، آناتومی پاتولوژیک، پاتوفیزیولوژی، اقتصاد، زبان لاتین، روانشناسی و آموزش و پرورش، روش‌های مطالعه وراثت انسان، پزشکی از راه دور، مبانی تکنیک جراحی، تشخیص مدرن رشد تومور، فیزیولوژی تطبیقی و وابسته به سن، بهداشت، بهداشت عمومی و بهداشت، اقتصاد سلامت، اپیدمیولوژی، توانبخشی پزشکی، فارماکولوژی بالینی، درماتوونرولوژی، عصب شناسی، ژنتیک پزشکی، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشکی، روانشناسی پزشکی، گوش و حلق و بینی، چشم‌شناسی، پزشکی قانونی، ایمنی زندگی، پزشکی بلایای طبیعی، پروپدیتیک بیماری‌های داخلی، ذهن درمانی، بیماری‌های شغلی، بیمارستان درمانی، غدد درون ریز، بیماری‌های عفونی، سل‌شناسی، پلی‌کلینیک درمانی، جراحی عمومی، تشخیص پرتوی، بیهوشی، احیا، مراقبت‌های ویژه، جراحی دانشکده، اورولوژی، جراحی بیمارستان، جراحی کودکان، دندانپزشکی، انکولوژی، پرتو درمانی، تروماتولوژی، ارتوپدی، زایمان و زنان، اطفال، سلامت باروری، اورولوژی آندوسکوپی، جراحی فک و صورت.

رتبه بندی دانشگاه رودن روسیه در جهان

دانشگاه رودن با برخورداری از سیستم آموزشی بهره‌ور و کاربردی توانسته خود را به یکی از دانشگاه‌های برتر جهان و منطقه تبدیل کند. طبق رنکینگ QS این دانشگاه دارای رتبه 317 در جهان است که رتبه خوبی محسوب می‌شود. دانشگاه رودن در بین دانشگاه‌های روسیه موفق به کسب رتبه 9 شده است. این رتبه‌ها نشان‌دهنده سطح علمی بالای این دانشگاه است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه رودن روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن دانشجویان را هم به‌صورت غیر‌رایگان (با پرداخت هزینه) و هم با بورسیه تحصیلی ثبت‌نام می‌کند. همه روش‌های ورودی به طور مستقیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه اجرا می‌شوند. تصمیم گیری در مورد پذیرش یک متقاضی خارجی پس از بررسی دقیق سطح عملی آن صورت می‌گیرد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه رودن بستگی به رشته انتخابی شما در این دانشگاه دارد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که پذیرش در دانشگاه رودن و تحصیل در آن هیچ مشکلی برای کار بعد از بازگشت به ایران برای شما ایجاد نمی‌کند، چون این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه رودن روسیه

برای تکمیل ثبت‌نام لازم است موارد زیر را به دانشگاه ارائه دهید:

 1.    ریز‌نمرات تآیید شده توسط آموزش و پرورش (اصلی همراه با ترجمه)
 2.   ترجمه روسی مدرک دیپلم (متن اصلی همراه با ترجمه)
 3.    ترجمه روسی مدارک رسمی آموزش و پرورش تأیید شده توسط دادگستری و امورخارجه
 4.    کپی پاسپورت (عکس دار) تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی با ترجمه روسی
 5.    7 قطعه عکس (3×4)

همه موارد بالا نیاز است به زبان روسی ترجمه و با همان نام در ویزای ورود به روسیه مشخص شوند.

امکانات دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن که یکی از دانشگاه های روسیه است با پذیرش دانشجو از بیش از 130 کشور، بهترین فرصت و فضای آشنایی با دانشجویان دیگر کشورها و ارتباط آن‌ها با یکدیگر را فراهم کرده است. فضای دانشگاهی بسیار وسیع و مجهز و امکان استفاده از خوابگاه، علاوه بر کم کردن هزینه‌های تحصیل، آرامش و راحتی را نیز برای شما به دنبال دارد. امکان تحصیل در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی فراهم است و در صورت علاقه به تحصیل به زبان روسی، می‌توانید دورۀ پادفک را بگذرانید و بعد از آن وارد دوره اصلی تحصیلی شوید.

در فضای بزرگی که دانشگاه رودن در آن احداث شده است، 27 ساختمان وجود دارد که شامل دانشکده‌های مختلف، خوابگاه‌ها، سالن‌های ورزشی تفریحی و فروشگاه‌های مختلف است که دسترسی راحت و سریع به آن‌ها باعث کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل برای دانشجویان می‌شود.

خوابگاه

دانشگاه رودن دارای 13 خوابگاه دانشجویی واقع در محیط دانشگاه است. خوابگاه‌های دانشگاه به‌صورت مبله و دارای تختخواب هستند.

خوابگاه‌های این دانشگاه بین دو ایستگاه مترو قرار گرفته‌اند و برای جابه‌جایی راحت‌تر دارای آسانسور هستند. ظرفیت هر یک از خوابگاه ها 800 نفر است. هر دو یا سه دانشجو می‌توانند در یک اتاق مشترک سکونت داشته باشند. آپارتمان‌ها دارای دوش، حمام، توالت، آشپزخانه و غیره هستند. در صورت نیاز به خدمات رفاهی بیشتر مانند تلویزیون، یخچال فریزر، نظارت با دوربین و غیره باید هزینه‌های بیشتری پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه رودن روسیه

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه رودن مسکو در جدول زیر درج شده است، قبل از مشاهده جدول لطفاً توضیحات کامل آن را مشاهده کنید. پذیرش در این دانشگاه نیاز به آیلتس و یا قبولی در آزمون ورودی ندارد. البته می‌بایست معدل پیش دانشگاهی یا دیپلم کمتر از 16 نباشد. هر سال شامل دو ترم تحصیلی است و کسانی که قصد دارند به زبان روسی تحصیل کنند، باید در دوره پادفک شرکت کنند که هزینۀ آن 4900 دلار خواهد بود.

نوع هزینهمیزان هزینه
تحصیل به زبان انگلیسی9500 دلار در سال
تحصیل به زبان روسی8500 دلار در سال
تحصیل رشته داروسازی5500 دلار در سال
مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه رودن روسیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه رودن روسیه

دریافت بورسیه دانشگاه رودن کار سختی است چرا که این بورسیه‌ها به دانشجویانی با سابقه علمی عالی تعلق میگیرند. اما در صورت دریافت بورسیه، بخش قابل‌توجهی از هزینه زندگی و تحصیل شما پوشش داده می‌شود. معمولاً بورسیه برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد.

مشاوره دانشگاه رودن روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد