جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه سینرژی روسیه

دانشگاه سینرژی روسیه

وقی صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود کشور روسیه را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌ها دانست. از لحاظ هزینه، تحصیل در روسیه به مراتب مناسب‌تر از کشور‌های اروپا و امریکا است. به لحاظ نزدیکی به ایران هم روسیه می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در کنار این‌ها، جذابیت خود کشور روسیه و تاریخ و ادبیات این کشور، برای علاقه‌مندان به این حوزه‌ها، انکار نشدنی است. در این مطلب می‌خواهیم در مورد تحصیل در یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور یعنی دانشگاه سینرژی روسیه، صحبت کنیم. اگر به مهاجرت تحصیلی به روسیه و دانشگاه سینرژی فکر می‌کنید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شهر: مسکو

دانشگاه: خصوصی

تایید: وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1988

آزمون پذیرش: ندارد - مصاحبه دارد

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی و فناوری، روانشناسی، مدیریت، ‌اقتصاد، حقوق، بانک‌داری، بازرگانی

رتبه جهانی: 425

رتبه کشوری: 25

مشاوره دانشگاه سینرژی روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه سینرژی روسیه بدانید

اولین مدرسه بازرگانی روسیه در پایتخت آن یعنی مسکو در سال ۱۹۸۸ شروع به کار کرد. سینرژی نامی بود که برای این مدرسه انتخاب شد و هدف آن،‌ آموزش کارآفرین‌ها و مدیران اقتصادی بود. این مدرسه بعدها به مؤسسه بین‌المللی اقتصاد سنجی، انفورماتیک، مالی و حقوق مسکو تغییر نام داد و خیلی زود این نام هم به آکادمی صنعت و امور مالی مسکو تغییر کرد. سرانجام در سال ۲۰۰۹، این آکادمی با مدرسه کسب‌و‌کار سینرژی ترکیب شده و تبدیل به دانشگاه سینرژی شد. دانشگاهی که تا همین حالا، به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی روسیه،‌ شهرتی جهانی کسب کرده است. دانشگاه سینرژی در بسیاری از کشورهای جهان شعبه دارد و دانش‌جویان زیادی از سراسر دنیا در شعبه‌های این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

رتبه بندی دانشگاه سینرژی روسیه در جهان

دانشگاه سینرژی در میان دانشگاه‌های دنیا جایگاه نسبتاً خوبی دارد. در سال ۲۰۲۳ این دانشگاه توانست رتبه ۴۲۵ را در میان دانشگاه‌های سراسر جهان کسب کند. این عدد نشان‌دهنده کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سینرژی روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سینرژی روسیه

برای اخذ پذیرش از دانشگاه سینرژی روسیه باید شرایط لازم را کسب کرد. در درجه اول،‌ دانشگاه مدارک و سوابق تحصیلی دانشجو را بررسی می‌کند. بنابراین  لازم است مدرک مقطع قبلی خود را به دانشگاه ارائه کنید. برای کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد در بعضی رشته‌ها تصمیم به تحصیل در این دانشگاه را دارند، داشتن سابقه کار مرتبط الزامی است.

دانشگاه سینرژی یک مصاحبه با داوطلبان برگزار می‌کند. افرادی که مدارک کامل داشته باشند بعد از قبولی در این مصاحبه،‌ می‌توانند وارد دانشگاه شوند. مدرک زبان برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است. برای کسانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، ارائه مدرک آیلتس ضروری است. برای کسانی که به زبان روسی مسلط هستند،‌ شرایط کمی آسان‌تر خواهد بود. تقریباً تمامی دانشکده‌های دانشگاه سینرژی، دوره‌های آموزشی زبان روسی را برای داوطلبان خود ارائه می‌کنند تا بتوانند بعد از پایان تحصیل، در این کشور مشغول به کار شوند.

امکانات دانشگاه سینرژی روسیه

گفتیم که دانشگاه سینارژی روسیه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های خصوصی این کشور شناخته می‌شود. به همین دلیل مدیران این دانشگاه، علاوه بر ارائه بالاترین سطوح آموزشی، تلاش می‌کنند که امکاناتی همانند دانشگاه‌های اروپایی برای دانش‌جویان خود فراهم کنند. باشگاه‌های ورزشی، فضای سبز محوطه دانشگاه، دسترسی آسان به مترو، نزدیکی به مرکز شهر، کتابخانه،‌ آزمایش‌گاه‌های مجهز و بسیاری تجهیزات دیگر در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.  علاوه بر این‌،‌ به‌صورت مرتب، جشن‌ها، مسابقات و فستیوال‌های مختلف در این دانشگاه برگزار می‌شود.

خوابگاه

دانشگاه سینرژی برای دانش‌جویان خارجی امکان استفاده از خوابگاه را فراهم کرده است. این دانشگاه دارای ۳ خوابگاه‌ است که در فاصله بسیار نزدیکی از دانشگاه واقع شده‌اند. اتاق‌های این خوابگاه‌ها به صورت ۲ نفره، ۴ نفره و ۸ نفره طراحی شده‌اند. امکانات کامل و تجهیزات مناسب برای این خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده است. تجهیزاتی مانند اینترنت رایگان، اتاق‌های مطالعه،‌ ماشین لباس‌شویی، کافه، سالن‌های بدن‌سازی و بسیاری موارد دیگر در اختیار دانشجویان قرار گرفته‌اند. هزینه خوابگاه برای دانشجویان ماهانه ۷۰ یورو در نظر گرفته شده است. هزینه‌ خوابگاه‌ها با توجه به ظرفیت متفاوت است. باتوجه‌به هزینه‌های مربوط به غذا،‌ حمل و نقل،‌ ورزش و موارد جانبی،‌ می‌توان تخمین زد که هر دانشجو ماهانه ۲۹۰ یورو هزینه ثابت دارد.

دانشگاه سینرژی مسکو روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سینرژی روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سینرژی باتوجه‌به مقطع تحصیلی و نوع رشته متفاوت است. برای مثال،‌ برای تحصیل در رشته کارشناسی مدیریت در این دانشگاه باید ترمی ۱۱۵ هزار روبل پرداخت کرد. این در حالی است که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای رشته‌ی کارآفرینی، ۷۵ هزار روبل است. در واقع هزینه‌ی تحصیل با‌توجه‌به رشته تحصیلی و زبانی که انتخاب می‌کنید می‌تواند کاملاً متفاوت باشد.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سینرژی روسیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه سینرژی روسیه

دانشگاه سینرژی یک دانشگاه خصوصی است. عموماً دانشگاه‌های خصوصی، بورسیه تحصیلی به دانش‌جویان اعطا نمی‌کنند. اما این دانشگاه با شرایط خاصی، به میزان نیمی از هزینه تحصیل را به دانشجو کمک خواهد کرد. البته ممکن است شرکت‌ها یا سازمان‌های خاصی در روسیه باشند که کمک هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را به بعضی از دانشجویان بدهند.

مشاوره دانشگاه سینرژی روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد