جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه گلیشیم ترکیه

دانشگاه گلیشیم ترکیه

دانشگاه گلیشیم یکی از بهترین دانشگاه‌ های ترکیه است که می‌تواند مقصد مهاجرتی خوبی برای دانشجویان ایرانی باشد. این دانشگاه به دلیل ویژگی‌های خوبی که دارد، انتخابی خوب برای تحصیل در ترکیه به شمار می‌رود. 

دانشگاه گلیشیم در شهر استانبول قرار دارد. این دانشگاه همه ساله تعداد زیادی دانشجویان بین‌المللی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جذب می‌کند. در این مطلب در مورد دانشگاه گلیشیم و شرایط پذیرش آن بیشتر خواهیم گفت.

آنکارا

خصوصی

وزارت علوم, وزارت بهداشت

ترکی, انگلیسی

1967

YOS

پزشکی

382 qs

382 qs

آنچه باید درمورد دانشگاه گلیشیم ترکیه بدانید

دانشگاه گلیشیم یکی از دانشگاه‌های خصوصی  ترکیه است که در سال ۲۰۰۸ در شهر استانبول تأسیس شد. این آموزشگاه که ابتدا به‌عنوان یک مدرسه‌ی حرفه‌ای شناخته می‌شد، از سال ۲۰۱۱ عنوان مدرسه آموزش عالی را به خود گرفت.

 این دانشگاه در محله جهانگیر شهر استانبول و در بخش اروپایی این شهر قرار دارد. دانشگاه گلیشیم استانبول، با ده‌ها دانشگاه در سراسر دنیا در ارتباط است و برنامه‌های تبادل دانشجو و شرایط مختلف کاری را دارد. دانشگاه گلیشیم با داشتن ۶ دانشکده،‌ ۲ آموزشکده فنی و حرفه‌ای و ۲ مدرسه حرفه‌ای، توانسته در میان دانشگاه‌های ترکیه، مقامی ممتاز به دست آورد

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه گلیشیم ترکیه

دانشگاه گلیشیم استانبول دارای تنوع زیادی در رشته‌های مختلف است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در رشته‌های گوناگون و در دانشکده‌های فنی و مهندسی و معماری، اقتصاد، علوم اجتماعی،‌ هنرهای زیبا،‌ دندان‌پزشکی و علوم بهداشت تحصیل کنند. این دانشگاه همچنین دارای دانشکده علمی و کاربردی، مدرسه حرفه‌ای خدمات بهداشتی حرفه‌ای و مدارس تربیت بدنی و زبان‌های خارجی است.

در این دانشکده‌ها رشته‌های بسیار زیادی ارائه می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی عموماً در رشته‌های شنوایی سنجی، فیزیوتراپی، مهندسی کامپیوتر، تجارت، پرستاری، مدیریت اطلاعات،‌ راهنمای گردشگری، عکاسی، مربی‌گری ورزش، بانکداری، مهندسی عمران، معماری و روان‌شناسی تقاضای تحصیل دارند.

رتبه بندی دانشگاه گلیشیم ترکیه در جهان

با توجه به نتایجی که توسط موسسه RUR در مورد رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا اعلام شده، دانشگاه گلیشیم در سال ۲۰۲۳ در رتبه ۱۱۲۲ دنیا قرار گرفته است. این رتبه‌بندی‌ها با توجه به نحوه تدریس،‌ تحقیقات، تعداد مقاله‌ها و شرایط مالی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه گلیشیم ترکیه

مشاوره دانشگاه گلیشیم ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه گلیشیم ترکیه

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه گلیشیم ترکیه

  • برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نیاز به مدارک زیر است:

  • کپی مدرک دیپلم همراه با ترجمه رسمی
  • کپی مدرک کارشناسی و ریزنمرات همراه با ترجمه رسمی
  • کپی گذرنامه
  • انگیزه‌‌نامه (اختیاری)
  • مدرک زبان انگلیسی یا ترکی
  • نمره آزمون یوس یا آزمون ست
  • فرم درخواست پذیرش
  • عکس
  • شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه گلیشیم ترکیه

برای تحصیل در مقطع دکترا در این دانشگاه نیاز به این مدارک است:

کپی پاسپورت

مدرک دیپلم با ریز نمرات همراه با ترجمه رسمی

مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی

مدرک کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی

خلاصه پایان‌نامه کارشناسی ارشد

یک قطعه عکس

مدرک زبان انگلیسی

گواهی سلامت

مدارک تمکن مالی

امکانات دانشگاه گلیشیم ترکیه

دانشگاه گلیشیم استانبول یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور ترکیه است که امکانات بسیار خوبی دارد. خوابگاه‌های مجهز، آزمایشگاه‌ها و گارگاه‌های مختلف و متناسب با رشته‌های گوناگون، رستوران۷ کافه، سالن غذاخوری، سالن‌های ورزشی، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه بسیار بزرگ همراه با کتاب‌های چاپی و الکترونیکی و باشگاه‌های مختلف فرهنگی و علمی از جمله امکانات این دانشگاه هستند. در تمامی بخش‌های دانشگاه گلیشیم، امکان استفاده از اینترنت بی‌سیم وجود دارد. استدیوهای تلویزیونی و رادیویی و مراکز کامپیوتری هم در بخش‌های مختلف دانشگاه در نظر گرفته شده است.

خدمات رفاهی دانشگاه گلیشیم ترکیه

خدمات رفاهی این دانشگاه برای دانش‌جویان شامل خوابگاه‌های مجهز و سالن‌های ورزشی در رشته‌های گوناگون است. دانشجویان می‌توانند باتوجه‌به نیاز خود،‌ از سالن‌های بدن‌سازی، والیبال، فوتبال،‌ زمین‌های بازی سرپوشیده و روباز و بسیاری امکانات رفاهی دیگر استفاده کنند.

خوابگاه‌های دانشگاه گلیشیم ترکیه

خوابگاه‌های این دانشگاه به‌صورت دخترانه و پسرانه در نظر گرفته شده است. امکانات لازم در این خوابگاه‌ها برای دانش‌جویان فراهم شده است. فاصله خوابگاه‌ها تا محل دانشکده‌ها بسیار نزدیک است و در عین حال سرویس‌های رایگان هم برای دانش‌جویان در نظر گرفته شده است.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه گلیشیم ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه گلیشیم استانبول با توجه به رشته، و زبانی که دانشجو برای تحصیل انتخاب می‌کند متفاوت است. برای مثال در رشته‌های کارشناسی و برای رشته‌های مختلف این هزینه‌ها در نظر گرفته شده است:

مهندسی هوانوردی : با زبان انگلیسی ۱۰۵۰۰ دلار و با زبان ترکی استانبولی ۷۰۰۰ دلار

مهندسی عمران، معماری، کامپیوتر و صنایع: با زبان انگلیسی ۸۰۰۰ دلار و با زبان ترکی ۷۰۰۰ دلار

پرستاری، فیزیو تراپی، تغذیه، کاردرمانی: با زبان انگلیسی۸۰۰۰ دلار و با زبان ترکی ۷۰۰۰ دلار

دندانپزشکی: با زبان ترکی ۲۳۰۰۰ دلار

رشته‌های مربوط به دانشکده هنرهای زیبا (معماری داخلی، طراحی گرافیک، هنر آشپزی، رادیو و تلویزیون…) با زبان ترکی ۷۰۰۰ دلار

رشته‌های علوم اجتماعی (روانشناسی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، ادبیات انگلیسی، مدیریت لجستیک، علوم سیاسی…) با زبان انگلیسی ۷۵۰۰-۸۰۰۰ دلار و با زبان ترکی استانبولی ۷۰۰۰ دلار

این اعداد و ارقام گاهی در بعضی رشته‌ها اندکی متفاوت هستند. اما آنچه مشخص است، تحصیل در این دانشگاه به زبان ترکی، ارزان‌تر از تحصیل به زبان انگلیسی است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه گلیشیم ترکیه

نحوه ثبت‌ درخواست پذیرش در دانشگاه گلیشیم

برای ثبت درخواست، ابتدا باید وارد سایت دانشگاه شده و اطلاعات لازم در مورد معدل هماهنگ با رشته مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر واجد شرایط بودید،‌ فرم درخواست را پر می‌کنید. اگر معدل شما کافی نبود، باید در آزمون یوس شرکت کنید و بعد از گرفتن نمره، فرم درخواست را پر کنید.

سپس با استفاده از شماره پاسپورت،‌ در ایمیل خود، منتظر نامه پذیرش دانشگاه باشید. بعد از دریافت نامه، باید مبلغی که دانشگاه تعیین کرده را برای پذیرش واریز کنید. در صورت گرفتن تأییدیه واریز مبلغ، این تأییدیه را به همراه نامه پذیرش، به سفارت ترکیه ارائه کنید تا برای درخواست ویزای دانشجویی اقدام شود.

دانشگاه‌های بین‌المللی که با دانشگاه گلیشیم همکاری دارند

این دانشگاه با تعداد زیادی از دانشگاه‌های آلمان، فرانسه، انگلیس، امریکا،‌ ژاپن و ‌کره جنوبی همکاری دارد. دانشگاه گلیشیم به دلیل عضویت در برنامه بین‌المللی اراسموس که یک برنامه تبادل دانش‌جو است، با این دانشگاه‌های معتبر، جابه‌جایی دانش‌جو دارد. یعنی دانش‌جویانی که چندین ترم در دانشگاه  گلیشیم تحصیل کنند می‌توانند بر طبق این برنامه، به دانشگاه‌های دیگر دنیا بروند.

 

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه‌های ترکیه آماده شوید؟

آزمون یوس شامل ۸۰ تا ۱۰۰ سوال از دروس ریاضی، هندسه و هوش است. برای آمادگی در این آزمون، می‌توانید در آزون‌های آزمایشی یوس که در ایران برگزار می‌شود شرکت کنید تا با فضای آزمون و نحوه سوالات،‌ بیشتر آشنا شوید. در آموزشگاه‌هایی که این آزمون ارائه می‌شود، اساتید مجربی حضور دارند که می‌توانند به شما برای بهبود مهارت‌های لازم این آزمون کمک کنند. با انجام تمرین و تست‌های عملی، می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتر در این آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید.

 

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه گلیشیم ترکیه

این دانشگاه با توجه به معدل دانشجو و نمره مدارک زبان یا مدارک یوس ممکن است بورسیه‌هایی را برای دانشجویان در نظر بگیرد. بورسیه های تحصیلی ترکیه معمولاً از ۲۵ تا ۱۰۰ درصد هزینه دانشگاه را شامل می‌شود. برای اطلاع از مقدار بورسیه باید با مشاوران تحصیلی که در زمینه پذیرش در این دانشگاه فعالیت می‌کنند، مشورت کنید.

 

مشاوره دانشگاه گلیشیم ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد