جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشگاه سلجوق که یکی از دانشگاه‌های ترکیه در شهر قونیه به شمار می‌رود، در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد. نام این دانشگاه از نام سلجوق بن دقاق، بنیان‌گذار فرمانروایی سلجوقیان که پایتخت آن شهر قونیه بود، گرفته شده‌است. 

این دانشگاه دارای ۲۴ دانشکده، ۷ مؤسسه، ۵ مدرسه، ۲۲ آموزشگاه حرفه‌ای و یک هنرستان است که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است و دانشجویان باید آزمون یوس را برای ورود به دانشگاه بگذرانند. 

دانشگاه سلجوق جزو دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران در ترکیه است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به‌راحتی می‌توانند در ایران مشغول به کار شوند. این دانشگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ استاد و ۳۰۰۰۰ دانشجو، به‌عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در ترکیه شناخته می‌شود. دانشگاه سلجوق ترکیه همچنین دارای رتبه ۱۲۰۱+ در رنکینگ جهانی و رتبه ۲۷ در رنکینگ ملی ترکیه است. در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل با این دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه سلجوق ترکیه آشنا شویم. 

 

شهر: قونیه

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت علوم

زبان: ترکی, انگلیسی

سال تاسیس: 1975

آزمون پذیرش: SUYÖS، YÖS

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، حقوق، پرستاری، داروسازی

رتبه جهانی: 1201

رتبه کشوری: 274

آنچه باید درمورد دانشگاه سلجوق ترکیه بدانید

تاریخچه دانشگاه سلجوق به سال 1962 باز می‌گردد، زمانی که دو مرکز آکادمیک، یعنی انستیتو آموزش سلجوق و انستیتو عالی علوم اسلامی، در قونیه تأسیس شدند. این دو مرکز در سال 1975 به‌عنوان دانشکده‌های علوم تربیتی و علوم اسلامی ادغام شدند و به‌عنوان پایه و اساس دانشگاه سلجوق قرار گرفتند. دانشگاه سلجوق در سال‌های اولیه فعالیت خود به سرعت توسعه داد و در سال 1982، تنها هفت سال پس از تأسیس، به‌عنوان یک دانشگاه جامع به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر، دانشگاه سلجوق دارای 23 دانشکده، 7 موسسه، 5 مدرسه عالی، 1 کنسرواتوار موسیقی و هنرهای زیبا، 23 مدرسه فنی حرفه‌ای، 53 مرکز تحقیقاتی و کاربردی است.

 

رتبه بندی دانشگاه سلجوق ترکیه در جهان

دانشگاه سلجوق در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های THE در سال 2023 در بازه 1201-1500 قرار دارد. در رتبه‌بندی ملی ترکیه، این دانشگاه در رتبه 16 ام است. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی بستگی به رشته و مقطع تحصیلی دارد. به طور متوسط، شهریه سالانه این دانشگاه بین 2000 تا 5000 دلار است.

 
مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سلجوق ترکیه

مشاوره دانشگاه سلجوق ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آزمون یوس دانشگاه سلجوق ترکیه

آزمون یوس (YÖS) یک آزمون استاندارد است که برای ارزیابی دانش و توانایی‌های متقاضیان ورود به دانشگاه‌های دولتی ترکیه برگزار می‌شود. این آزمون در دو بخش علوم پایه و علوم انسانی برگزار می‌شود.

بخش علوم پایه آزمون یوس دانشگاه سلجوق

بخش علوم پایه آزمون یوس دانشگاه سلجوق شامل 40 سؤال ریاضی، 20 سؤال فیزیک و 20 سؤال شیمی است. سؤالات این بخش از کتاب‌های درسی دبیرستان‌های ترکیه و ایران انتخاب می‌شوند.

بخش علوم انسانی آزمون یوس دانشگاه سلجوق

بخش علوم انسانی آزمون یوس دانشگاه سلجوق شامل 20 سوال زبان و ادبیات ترکی، 20 سوال زبان انگلیسی و 20 سوال تاریخ و جغرافیای ترکیه است. سؤالات این بخش از کتاب‌های درسی دبیرستان‌های ترکیه و ایران انتخاب می‌شوند.

مدت زمان و نحوه برگزاری آزمون یوس دانشگاه سلجوق

مدت‌زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه سلجوق 180 دقیقه است و در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود.

شرایط شرکت در آزمون یوس دانشگاه سلجوق

برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه سلجوق، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی با حداقل معدل 12

داشتن مدرک زبان ترکی یا انگلیسی

هزینه شرکت در آزمون یوس دانشگاه سلجوق

هزینه شرکت در آزمون یوس دانشگاه سلجوق برای دانشجویان بین‌المللی 600 لیر ترکیه است.

نحوه ثبت‌نام در آزمون یوس دانشگاه سلجوق

برای ثبت‌نام در آزمون یوس دانشگاه سلجوق، متقاضیان باید به سایت رسمی دانشگاه سلجوق مراجعه کنند و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

نتایج آزمون یوس دانشگاه سلجوق

نتایج آزمون یوس دانشگاه سلجوق معمولاً 60 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

پذیرش در دانشگاه سلجوق با آزمون یوس

دانشگاه سلجوق برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، آزمون یوس را به‌عنوان یکی از معیارهای پذیرش در نظر می‌گیرد. متقاضیانی که در آزمون یوس دانشگاه سلجوق نمره لازم را کسب کنند، می‌توانند در رشته موردنظر خود در این دانشگاه پذیرفته شوند.

کار دانشجویی در حین تحصیل در دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشجویان بین‌المللی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه سلجوق ترکیه تحصیل می‌کنند، می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. اما برای این کار، باید ابتدا مجوز کار دانشجویی را از طریق سامانه turkiye.gov.tr درخواست کنند. این مجوز توسط وزارت داخلی و پلیس ترکیه صادر می‌شود و مدت‌زمان صدور آن حدود یک ماه یا ۳۰ روز کاری است. 

این مجوز به معنای اجازه اقامت دانشجویان نیست و برای این منظور، باید به‌صورت جداگانه اقدام کرد. همچنین دانشجویان عضو اتحادیه اروپا نیازی به دریافت مجوز کار ندارند.

دانشجویان می‌توانند بر اساس مهارت‌ها و تخصص‌های خود، کارهای مختلفی را در کنار تحصیل انجام دهند. برخی از کارهای پاره‌وقت متداول برای دانشجویان عبارتند از:

ترجمه و تدریس زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی

کار در کافه و رستوران‌ها، مراکز خرید و پمپ بنزین

طراحی گرافیک و تولید محتوا

کار در هتل‌ها، مراکز تفریحی و گردشگری

دانشجویان می‌توانند از طریق سایت‌های کاریابی معتبر در ترکیه، به دنبال کار مناسب برای خود باشند. برخی از این سایت‌ها عبارتند از:

 1. kariyer.net
 2. tr.indeed.com
 3. yenibiris.com
 4. iyibiris.com.tr
 5. [isbul.net]
 6. [secretcv.com]
 7. [eleman.net]

میزان حقوق دریافتی در ترکیه بستگی به نوع کار، مهارت و تجربه دانشجو دارد. اما به طور متوسط، حداقل حقوق دریافتی در کشور ترکیه ۲۹۷ دلار در ماه است. البته برخی از کارها ممکن است به صورت روزانه یا ساعتی پرداخت شوند.

کار دانشجویی در حین تحصیل در ترکیه می‌تواند فواید متعددی برای دانشجویان داشته باشد. برخی از این فواید عبارتند از:

کسب تجربه و افزایش مهارت

تأمین بخشی از هزینه‌های زندگی

آشنایی با فرهنگ و زبان مردم ترکیه

امکان اخذ پاسپورت ترکیه در صورت داشتن مجوز کار

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کارهای دانشجویی در ترکیه به مقاله کار ضمن تحصیل در ترکیه مراجعه کنید.

دانشکده‌های دانشگاه سلجوق ترکیه

این دانشگاه رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. برخی از رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارت‌اند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، معماری، حقوق، اقتصاد و علوم اداری.

دانشکده‌های دانشگاه سلجوق در ترکیه به شرح زیر هستند:

دانشکده کشاورزی دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 1982 تأسیس شد و دارای 6 بخش علمی است. این دانشکده به تحقیق و ترویج تکنیک‌های مدرن کشاورزی می‌پردازد.

دانشکده مدیریت بازرگانی بی‌شهیر دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 3 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش مدیران و کارآفرینان می‌پردازد.

دانشکده ارتباطات دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 4 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش روزنامه‌نگاری، روابط عمومی، تلویزیون و سینما می‌پردازد.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 9 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش و خدمات دندانپزشکی می‌پردازد.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری آکشهیر دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 4 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش اقتصاد، مدیریت، حسابداری و علوم سیاسی می‌پردازد.

دانشکده تعلیم و تربیت دانشگاه سلجوق ترکیه

: این دانشکده در سال 1982 تأسیس شد و دارای 11 بخش علمی است. این دانشکده به تربیت و آموزش معلمان و مشاوران تربیتی کمک می‌کند.

دانشکده مهندسی و معماری آکشهیر دانشگاه سلجوق ترکیه

این دانشکده در سال 2017 تأسیس شد و دارای 2 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش مهندسی غذا و مهندسی مکانیک می‌پردازد.

دانشکده داروسازی دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 5 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش و تحقیق در زمینه داروسازی می‌پردازد.

دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 1999 تأسیس شد و دارای 4 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر و معماری داخلی می‌پردازد.

دانشکده حقوق دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 2010 تأسیس شد و دارای 4 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق جزا و حقوق بین‌الملل می‌پردازد.

دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه

 این دانشکده در سال 1975 تأسیس شد و دارای 16 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش و خدمات پزشکی می‌پردازد.

دانشکده علوم دانشگاه سلجوق ترکیه 

 این دانشکده در سال 1982 تأسیس شد و دارای 7 بخش علمی است. موارد و بخش‌هایی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، آمار، علوم کامپیوتر و علوم محیطی در این دانشکده آموزش داده می‌شوند.

دانشکده فنی دانشگاه سلجوق ترکیه 

 این دانشکده در سال 1982 تأسیس شد و دارای 10 بخش علمی است. این دانشکده به آموزش و تحقیق در زمینه مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی ژئودزی، مهندسی ژئوفیزیک و مهندسی محیط زیست می‌پردازد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشگاه سلجوق ترکیه یک دانشگاه دولتی است که در سال 1975 در قونیه، ترکیه تأسیس شد. این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است و در رتبه‌بندی‌های جهانی، معمولاً در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد.

 

تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی

برای تحصیل در دانشگاه سلجوق، متقاضیان باید به زبان ترکی یا انگلیسی مسلط باشند. متقاضیان می‌توانند تسلط خود را به زبان ترکی با شرکت در آزمون TÖMER یا آزمون YDS/YÖKDİL نشان دهند. همچنین برای سنجش سطح زبان انگلیسی خود می‌توانند مدارک آزمون TOEFL یا IELTS را به دانشگاه ارائه دهند.

دانشگاه سلجوق برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، شرایط زیر را در نظر می‌گیرد:مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی با حداقل معدل 12قبولی در آزمون ورودی سلجوق (SUYÖS) تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی.

اگر دوست دارید در مورد روش‌های تحصیل در کشور ترکیه با مدرک دیپلم اطلاع کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

برای پذیرش در دانشگاه سلجوق، متقاضیان باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند:

 • کپی دیپلم یا پیش‌دانشگاهی
 • کپی ریز نمرات
 • مدرک زبان ترکی یا انگلیسی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه

آزمون ورودی سلجوق  (SUYÖS)

آزمون ورودی سلجوق (SUYÖS) یک آزمون استاندارد است که برای ارزیابی دانش و توانایی‌های متقاضیان ورود به دانشگاه‌های دولتی ترکیه برگزار می‌شود. این آزمون در دو بخش علوم پایه و علوم انسانی برگزار می‌شود.در مقاله آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره انواع آزمون‌های تحصیلی این کشور و همچنین شرایط شرکت در این آزمون‌ها دریافت کنید.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشگاه سلجوق ترکیه دارای ۲۴ دانشکده، ۷ مؤسسه، ۵ مدرسه، ۲۲ آموزشگاه حرفه‌ای و یک هنرستان است که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است و دانشجویان باید آزمون یوس را برای ورود به دانشگاه بگذرانند. برخی از رشته‌های دانشگاه سلجوق ترکیه به شرح زیر هستند:

رشته پزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه

 

دانشگاه سلجوق از بهترین دانشگاه‌ها جهت تحصیلی پزشکی در ترکیه به شمار می‌رود. این رشته در دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد و دارای ۱۶ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن بیمارستان آموزشی، مرکز تحقیقات پزشکی و مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه پزشکی در ترکیه شناخته می‌شود.

رشته دندانپزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه 

 

 این رشته در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد و دارای ۱۰ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن بیمارستان آموزشی، مرکز تحقیقات دندانپزشکی و مرکز تحقیقات بیومتریال، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه تحصیل دندان پزشکی در ترکیه شناخته می‌شود.

رشته حقوق دانشگاه سلجوق ترکیه 

این رشته در دانشکده حقوق دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد و دارای ۱۰ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن کتابخانه، مرکز تحقیقات حقوقی و مرکز تحقیقات حقوق بین‌الملل، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه حقوق در ترکیه شناخته می‌شود.

رشته آشپزی دانشگاه سلجوق ترکیه 

این رشته در دانشکده گردشگری دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد و دارای ۳ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن آشپزخانه‌های آموزشی، مرکز تحقیقات گردشگری و مرکز تحقیقات آشپزی، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه آشپزی و گردشگری در ترکیه شناخته می‌شود.

رشته پرستاری دانشگاه سلجوق ترکیه 

 این رشته در دانشکده پرستاری دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و دارای ۴ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن آزمایشگاه‌های شبیه‌سازی، مرکز تحقیقات پرستاری و مرکز تحقیقات بهداشت، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه تحصیل پرستاری در ترکیه شناخته می‌شود. 

رشته رادیولوژی دانشگاه سلجوق ترکیه 

این رشته در دانشکده علوم بهداشت دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد و دارای ۵ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن تجهیزات رادیولوژی، مرکز تحقیقات رادیولوژی و مرکز تحقیقات پرتو پزشکی، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه رادیولوژی در ترکیه شناخته می‌شود.

رشته داروسازی دانشگاه سلجوق ترکیه 

این رشته در دانشکده داروسازی دانشگاه سلجوق ترکیه ارائه می‌شود. این دانشکده در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و دارای ۵ گروه علمی است. این دانشکده با داشتن آزمایشگاه‌های پیشرفته، مرکز تحقیقات دارویی و مرکز تحقیقات فارماکولوژی، به عنوان یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش در زمینه داروسازی در ترکیه شناخته می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رشته داروسازی در کشور ترکیه پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل داروسازی در ترکیه را مطالعه کنید.

خوابگاه

دانشگاه سلجوق قونیه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه است و در رتبه‌بندی‌های جهانی، معمولاً در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. دانشگاه سلجوق امکانات آموزشی و رفاهی مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. برخی از این امکانات عبارتند از:

 

دانشکده ها و مؤسسات: دانشگاه سلجوق دارای 23 دانشکده، 7 مو‌ٔسسه، 5 مدرسه عالی، 1 کنسرواتوار موسیقی و هنرهای زیبا، 23 مدرسه فنی حرفه‌ای، 53 مرکز تحقیقاتی و کاربردی است. این دانشکده ها و مؤسسات طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

 

کتابخانه‌ها: دانشگاه سلجوق دارای 12 کتابخانه است که بیش از 1.5 میلیون کتاب، مجله و مقاله را در خود جای داده‌اند. این کتابخانه‌ها به دانشجویان امکان دسترسی به منابع آموزشی و پژوهشی را فراهم می‌کنند.

 

آزمایشگاه‌ها: دانشگاه سلجوق دارای بیش از 200 آزمایشگاه است که برای انجام تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آزمایشگاه‌ها به دانشجویان امکان کسب تجربه عملی در رشته‌های تحصیلی خود را فراهم می‌کنند.

 

امکانات ورزشی: دانشگاه سلجوق دارای چندین سالن ورزشی، زمین فوتبال، زمین بسکتبال، زمین والیبال و زمین تنیس است. این امکانات به دانشجویان امکان ورزش و تفریح را فراهم می‌کنند.

 

خوابگاه‌ها: دانشگاه سلجوق دارای 11 خوابگاه است که ظرفیت پذیرش بیش از 10,000 دانشجو را دارد. این خوابگاه‌ها به دانشجویان امکان اقامت در نزدیکی دانشگاه را فراهم می کنند.

 

علاوه بر این امکانات، دانشگاه سلجوق برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی را برای دانشجویان خود برگزار می‌کند. این برنامه‌ها به دانشجویان امکان آشنایی با فرهنگ و جامعه ترکیه را فراهم می‌کنند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

هزینه تحصیل در دانشگاه سلجوق ترکیه

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سلجوق ترکیه

هزینه‌های تحصیل دانشگاه سلجوق ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی با‌توجه‌به رشته تحصیلی و زبان آموزشی متفاوت است. شهریه برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه سلجوق ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی در سال 2023 به شرح زیر است:

 • رشته پزشکی: 15,000 دلار آمریکا در سال

رشته دندانپزشکی: 12,000 دلار آمریکا در سال

رشته مهندسی مکانیک: 7,000 دلار آمریکا در سال

 • رشته علوم کامپیوتر: 6,000 دلار آمریکا در سال
 • رشته اقتصاد: 5,000 دلار آمریکا در سال

علاوه بر شهریه، دانشجویان بین‌المللی دانشگاه سلجوق باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه بیمه درمانی، هزینه خوابگاه و هزینه غذا را نیز پرداخت کنند.

هزینه بیمه درمانی: 1,500 دلار آمریکا در سال

هزینه خوابگاه: 500 تا 1,000 دلار آمریکا در ماه

 • هزینه غذا: 300 تا 500 دلار آمریکا در ماه

اگر دوست دارید درباره هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله هزینه تحصیل در ترکیه را از دست ندهید.

آدرس دانشگاه سلجوق ترکیه

آدرس دقیق دانشگاه سلجوق به شرح زیر است:

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü

Alaeddin Keykubat Kampüsü

42003 Selçuklu/Konya/Türkiye

Tel: +90 332 223 11 11

Faks: +90 332 241 06 26

E-posta: rektorluk@selcuk.edu.tr

Web: www.selcuk.edu.tr

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشگاه سلجوق بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها بر اساس شایستگی تحصیلی، استعداد و نیاز مالی متقاضیان اعطا می‌شوند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه سلجوق ترکیه

 

برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه سلجوق ترکیه، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دارا بودن معدل بالای 17
 • داشتن مدرک زبان ترکی یا انگلیسی با حداقل نمره 600 در آزمون TOEFL یا 5.5 در آزمون IELTS
 • داشتن رزومه تحصیلی و کاری قوی

 

انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه سلجوق ترکیه

دانشگاه سلجوق بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. برخی از انواع بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • بورسیه تحصیلی شایستگی تحصیلی: این بورسیه بر اساس معدل تحصیلی متقاضیان اعطا می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی استعداد: این بورسیه بر اساس استعداد و توانایی‌های متقاضیان اعطا می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی نیاز مالی: این بورسیه بر اساس نیاز مالی متقاضیان اعطا می‌شود.

مشاوره دانشگاه سلجوق ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد