جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

 تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

ترکیه، کشوری فرهنگی است که دانشجویان بین المللی را از سرتاسر جهان جذب می کند. بورسیه های تحصیلی، آب و هوا معتدل، فرهنگ غنی، شرایط زندگی آسان و وجود دانشگاه های برتر در این کشور، ترکیه را به بهترین مقصد برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. به منظور داشتن موقعیت شغلی بهتر در آینده، تحصیل در ترکیه بهترین انتخاب است. شما می توانید با در نظر گرفتن علاقه مندی و شهریه هر رشته، نسبت به انتخاب رشته دلخواه خود اقدام کنید. در این مطلب به بررسی رشته فیزیوتراپی و شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه می پردازیم.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

مشاوره  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اطلاعاتی کاربردی درباره تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

رشته فیزیوتراپی جزو برترین رشته های دانشگاه های دانشکده علوم بهداشت محسوب می شود. در ترکیه رشته فیزیوتراپی خیلی اهمیت دارد. به همین خاطر، بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی، سراغ دانشگاه های ترکیه می روند. دروس مربوط به توان بخشی کودکان و بزرگسالان در دانشگاه های ترکیه به دانشجویان فیزیوتراپی آموزش داده می شود. در این آموزش ها، دانشجویان یاد می گیرند که چگونه در آینده اختلالات عضلانی، درد های مفاصل و استخوان های بیماران خود را تسکین دهند.

نقش فیزیوتراپیست

فیزیوتراپ می تواند با استفاده از روش های نوین فیزیکی نوع و میزان آسیب های حرکتی بیماران را تشخیص دهد. به علاوه، فیزیوتراپیست می تواند میزان درد بیمار را با استفاده از روش های جدید کاهش دهد. فیزیوتراپیست ها می توانند در مراکز فیزیوتراپی، کلینیک ها و… مشغول به کار شوند.

فعالیت های فیزیوتراپ ها شامل مواردی از قبیل معاینه و تشخیص بهترین پروسه درمانی است. فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیماران، نوع برنامه درمانی مخصوص آن ها را مشخص می کند و اقداماتی را جهت توانبخشی آن ها انجام می دهد. بنابراین، با تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه می توانید به فیزیوتراپیست ماهری تبدیل شوید.

فیزیوتراپیست چه کسی است؟

فیزیوتراپ، فردی است که به منظور کمک به افرادی که مشکلات حرکتی و ناتوانی دارند، اقدامات حمایتی را انجام می دهد. فیزیوتراپیست ها با انجام روش های درمانی موثر و جدید تلاش می کنند که میزان درد بیماران را کاهش داده یا به بهبود عملکرد آن ها کمک کنند. در دانشگاه های ترکیه، وظایف فیزیوتراپ به خوبی به دانشجویان آموزش داده می شود. بنابراین، تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بهترین انتخاب است.

فیزیوتراپ ها این توانایی را دارند که هرگونه محدودیت یا اختلال حرکتی را تشخیص دهند. این افراد با در نظر گرفتن شرایط بیمار می توانند اهداف درمانی کوتاه و بلند مدت را تعیین کنند. در واقع، متخصصان فیزیوتراپی با استفاده از روش های نوروفیزیولوژیکی و درمان های دستی سعی می کنند که پروسه توانبخشی به بیمار برای انجام مستقل فعالیت های روزمره را انجام دهند.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی

مدارک لازم جهت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

قبل از اینکه تصمیم به ثبت نام در دانشگاه های ترکیه را بگیرید باید مدارک خود را از قبل آماده کنید. از مدارک لازم جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اخذ حداقل نمره 90 در آزمون YOS
  • مدرک دیپلم
  •  ریز نمرات
  • مدرک پیش دانشگاهی
  • مدرک آزمون تومر جهت تحصیل به زبان ترکی
  •  داشتن مدرک زبان انگلیسی
  • کارت شناسایی
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • تکمیل فرم ثبت نام در دانشگاه مورد نظر

بازار کار رشته فیزیوتراپی در ترکیه

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه مزایایی را به همراه دارد. یکی از مزایای تحصیل فیزیوتراپی در این کشور، شرایط بازار کار این رشته است. فارغ التحصیل رشته فیزیوتراپی می تواند در بخش های مختلف مشغول به کار شود. شما به عنوان متخصص فیزیوتراپی از برترین دانشگاه های ترکیه در مشاغلی مانند طب سوزنی، کایروپراکتور، ورزش درمانی مشغول به کار می شوید. به علاوه، فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها، آسایشگاه سالمندان، باشگاه ورزشی و … نیز کار کنند.

دانشگاه های فیزیوتراپی ترکیه

ترکیه دارای دانشگاه های برتر خصوصی و دولتی است که در آن ها رشته فیزیوتراپی نیز ارائه می شود. اگر قصد تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه را دارید، بهتر است که با دانشگاه های ارائه دهنده این رشته آشنا شوید. برخی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی در ترکیه عبارتند از:

دانشگاه آجی بادام ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر

هالیچ

گلیشیم

مدیپول

دانشگاه یدی تپه

نیشانتاشی

دانشگاه آیدین ترکیه

بهترین دانشگاه ترکیه

رشته فیزیوتراپی در ترکیه

فیزیوتراپیست ها، برنامه تمرینی خاصی را به منظور بهبود عملکرد حرکتی افراد دارای نقایص حرکتی ارائه می دهند. شما با تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه یاد می گیرید که چگونه هر گونه ناتوانی، آسیب یا درد و اختلالات عضلانی را تشخیص داده و درمان کنید. در حقیقت، فیزیوتراپیست می تواند در تشخیص اختلالات حرکتی، معلولیت و نا هنجاری ها و … نقش مهمی را ایفا کند. در کل می توان گفت که فیزیوتراپی جزو شاخه های مهم در علوم پزشکی محسوب می شود.

فیزیوتراپی شاخه ای از پزشکی و سلامت است. دانشجویان با تحصیل در این رشته برای کمک به افراد دارای نارسایی و ناتوانی فیزیکی آماده می شوند. در طول تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه، دانشجویان مفاهیم روانشناسی و همچنین بازتاب شناسی را یاد می گیرند. آن ها با استفاده از این دانش و از طریق یادگیری تمرینات و توصیه ها می توانند به بهبود کیفیت زندگی بیماران خود کمک می کند. در واقع، فیزیوتراپیست ها به بیماران کمک می کنند که با نا توانی حرکتی خود مقابله کنند.

فیزیوتراپی در مقاطع ارشد، دکتری و کارشناسی در دانشگاه های ترکیه به زبان های انگلیسی و ترکی ارائه می شود. دانشجویان بعد از گذراندن هر یک از مقاطع تحصیلی فیزیوتراپی می توانند برنامه های درمانی را با توجه به نیازهای خاص بیماران تنظیم کنند. فیزیوتراپیست ها به منظور کمک به بهبودی افراد به صبر، درک و مهارت های انسانی نیاز دارند.

ادامه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

کارشناسی فیزیوتراپی‌ ترکیه‌

به منظور وارد شدن به رشته فیزیوتراپی باید در ابتدا مقطع کارشناسی را پشت سر بگذارید. بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی فیزیوتراپی با داشتن مهارت و تجربه کافی می توانند وارد بازار کار این رشته شوند. در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی دروس مختلف از قبیل الکتروتراپی، درد درمانی، تمرین درمانی، مهارت های حرکتی حرکت شناسی و …. به دانشجویان آموزش داده می شوند.

ارشد فیزیوتراپی در ترکیه

مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی به مدت دو سال طول خواهد کشید. واحد های درسی ارشد با کارشناسی فیزیوتراپی متفاوت است. تعداد واحد های درسی ارشد فیزیوتراپی در هر دانشگاه معمولاً کمی متفاوت است. به منظور تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه و در مقطع ارشد باید هزینه بیشتری را بپردازید. شما پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد فیزیوتراپی می توانید وارد بازار کار شوید و درآمد نسبتاً خوبی به دست آورید. بنابراین، تحصیل در این قطع برای داشتن آینده ای بهتر را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتری فیزیوتراپی در ترکیه

پس از گذراندن دوره کارشناسی و ارشد فیزیوتراپی باید سراغ تحصیل در مقطع دکتری این رشته بروید. دوره دکتری فیزیوتراپی معمولاً 4 سال طول می کشد. به منظور ثبت نام در مقطع دکتری نیاز به مدارک تحصیلی دوره های کارشناسی و ارشد و سایر موارد دارید. شما می توانید در مقطع دکتری فیزیوتراپی به زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه مورد نظر خود ادامه تحصیل دهید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

هزینه رشته فیزیوتراپی در ترکیه

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه با توجه به فاکتور هایی از قبیل نوع دانشگاه، امکانات ، مقطع تحصیلی و … مشخص می شود. در ترکیه دانشگاه ها در دو دسته دولتی و غیر دولتی تاسیس شده اند. به مراتب، تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی ترکیه در مقایسه با دانشگاه های دولتی گران تر است. بنابراین، به منظور تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی ترکیه باید هزینه بیشتری را بپردازید.

اما اگر قصد صرف هزینه کم تری را دارید، باید برای قبولی در دانشگاه های دولتی این کشور تلاش کنید. البته، در مواردی نیز به دانشجویان بورسیه تعلق می گیرد و هزینه تحصیل نیز کاهش ‏پیدا می کند.‏ هزینه تقریبی تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کشور ترکیه در بخش زیر آورده شده است:

شهریه ها به صورت تقریبی

 دانشگاه

8000دلار

باهچه شهیر

6000 هزار دلار

مدیپول

7000دلار

آجی بادم

3500 دلار

هالیچ

9000 دلار

یدی تپه

7000 دلار

نیشانتاشی

7500 دلار

گلیشیم

 

بورسیه فیزیوتراپی ترکیه

برخی از دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بورسیه ای را در نظر می گیرند. با استفاده از این بورسیه دانشجویان می توانند از تخفیف شهریه استفاده کنند. نوع بورسیه برای هر مقطع تحصیلی در دانشگاه های ترکیه متفاوت است. هر دانشگاهی برای دانشجویان خود شرایطی را جهت دریافت بورسیه در نظر می گیرد. شرط معدل و رتبه جزو شرایطی هستند که برای دریافت بورسیه فیزیوتراپی در دانشگاه های ترکیه اهمیت دارند. با این حال، به منظور اخذ بورسیه تحصیلی، شرایط و مدارک دیگری نیز لازم است که توسط هر دانشگاه اعلام می شود.

نحوه ثبت نام در دانشگاه

ثبت نام در دانشگاه های ترکیه‌ برای تحصیل در رشته‌ فیزیوتراپی‌

اگر رویای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه را دارید باید به دنبال انتخاب بهترین دانشگاه های این کشور باشید. امکانات، شهریه و شرایط پذیرش جزو فاکتور هایی است که هنگام انتخاب دانشگاه باید در نظر داشته باشید. از دانشگاه های برتر ترکیه که رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند، می توان به آیدین، باهچه شهیر و آجی بادم اشاره کرد. در دانشگاه های ترکیه، رشته فیزیوتراپی به زبان های ترکی و انگلیسی ارائه می شود. شما می توانید جهت ثبت نام و اطلاع دقیق از هزینه تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

مشاوره  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد