جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بورسیه فول فاند skoltech روسیه

بورسیه فول فاند skoltech روسیه

 

روسیه کشوری مترقی در زمینه علوم دانشگاهی است که دستاوردهای علمی و پژوهشی آن، زبان‌زد جهانیان است. به همین جهت تحصیل در روسیه می‌تواند یک هدف عالی برای دانشجویان و دانش‌پژوهان باشد؛ اگر امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه نیز فراهم گردد. بورسیه فول فاند skoltech روسیه فرصتی برای تمامی علاقه‌مندان به کسب علم است که بتوانند از طریق این برنامه تحصیلی، به صورت رایگان و با دریافت کمک هزینه زندگی، در دانشگاه معتبر اسکول‌تک تحصیل کنند و راه خود را برای رسیدن به MIT آمریکا نیز هموار نمایند. در این مطلب قصد داریم همه چیز را درباره چگونگی استفاده از این فرصت بی‌نظیر، با شما به اشتراک بگذاریم

مشاوره مهاجرت تحصیلی
بورسیه فول فاند skoltech روسیه

مشاوره بورسیه فول فاند skoltech روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

معرفی دانشگاه skoltech روسیه

دانشگاه skoltech واقع در شهر مسکوی روسیه، دانشگاهی خصوصی و بین‌المللی است که در سال 2011 با همکاری جمعی از بهترین دانشمندان بین‌المللی و با اهدافی بزرگ افتتاح شد. این دانشگاه که بر پایه پروژه و تحقیقات بنا شده، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در محیطی پویا با بهترین امکانات ممکن، به پژوهش و کسب علم بپردازند و هم‌زمان در رویدادهای متعدد و معتبر این دانشگاه نیز شرکت کنند.

دانشگاه skoltech تنها بر روی رشته‌های حوزه تکنولوژی و علوم و فناوری متمرکز است و برنامه‌های تحصیلی آن نیز محدود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. در حقیقت این دانشگاه رویکردی جدا از دیگر دانشگاه‌ها دارد و هیچ برنامه‌ای برای آموزش تئوریک دانشجویان در کلاس‌های کسل کننده ندارد. در عوض تحصیل در این دانشگاه به صورت ارائه پروژه‌های پژوهشی تیمی است که در آن، دانشجویانی از 40 کشور جهان با تشکیل تیم‌های تحقیقاتی و با حمایت سرمایه گذاران دانشگاه، به کمک بهترین ابزارهای روز جهان و مجهزترین آزمایشگاه‌ها، به پژوهش می‌پردازند و در حین پژوهش امکان استفاده از تجربه و راهنمایی اساتید بین‌المللی این دانشگاه و رویدادهای معتبر آن را نیز خواهند داشت.

یکی از مزایای برتر دانشگاه skoltech ارتباط نزدیک با دانشگاه‌های برتر جهان مانند MIT و هاروارد است. به این ترتیب دانشجویان اسکول‌تک می‌توانند حین تحصیل، در رویدادهای این دانشگاه نیز شرکت کرده و حتی در برنامه‌های تبادل دانشجو به این دانشگاه‌ها معرفی شوند. همچنین برنامه بورسیه فول فاند skoltech روسیه نیز این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان بتوانند بدون پرداخت هزینه تحصیل در روسیه و حتی با دریافت کمک هزینه زندگی، فرآیند تحصیل خود را سپری کنند.

 

برنامه بورسیه فول فاند skoltech روسیه

موسسه آموزش عالی skoltech برنامه‌های متعددی برای ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان مشتاق و مستعد دارد که طی آن، امکان تحصیل با تامین مالی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این برنامه‌های حمایتی شامل حدود 300 فاند در مقطع ارشد و حدود 100 فاند در مقطع دکتری است و بر اساس رزومه و انگیزه‌نامه دانشجویان، به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. از مزیت‌های بورسیه این موسسه، رقابت کمتر آن نسبت به دیگر دانشگاه‌های معتبر جهانی است؛ به همین جهت احتمال پذیرش شما در این پوزیشن‌ها می‌تواند از دیگر دانشگاه‌های هم‌رده، بیشتر باشد.

مدت زمان دوره بورسیه این موسسه 2 ساله است که برای دانشجویان دکتری قابل تمدید تا 4 سال خواهد بود. برنامه بورسیه فول فاند skoltech روسیه شامل تامین هزینه تحصیل و دیگر مزایای دانشجویی است که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • پرداخت کامل شهریه دانشگاه از سوی دانشگاه (معافیت کامل از پرداخت شهریه)
 • کمک هزینه زندگی در روسیه (ماهانه 40.000 روبل روسیه معادل 670 یورو)
 • امکان شرکت رایگان در تمامی‌رویدادهای وابسته به این دانشگاه
 • امکان طی کردن رایگان نیمی از دوره تحصیل در دانشگاه‌های معتبر مانند MIT و هاروارد
 • بیمه پزشکی رایگان
 • امکان استفاده از خدمات رفاهی اقامتگاه دانشجویی دانشگاه (شامل خوراک، باشگاه ورزشی، استخر و…)

تا همینجا می‌توان پی برد که دریافت فول فاند این دانشگاه تا چه اندازه می‌تواند به نفع یک دانشجو باشد. اما آنچه در سایت رسمی این موسسه بر آن تاکید شده، امکانات و خدماتی است که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و به آن‌ها فرصتی بی‌نظیر برای کار در مجهزترین آزمایشگاه‌های جهان و در کنار بهترین اساتید حوزه تحصیلی خود را می‌دهد. در بخش توضیحات سایت چنین ذکر شده که حضور در کارگاه‌های مختلف از 8 ساعته تا 8 هفته‌ای که همگی با برنامه‌ریزی مدون از سوی بهترین اساتید جهان و در پیشرفته‌ترین محیط‌های صنعتی برگزار می‌شوند، اجازه کسب تجربه تحصیل به صورت عملی را به دانشجویان می‌دهند و به همین خاطر دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه برای ورود به بازار کار جهانی، کاملاً آماده هستند. به همین دلیل هم هست که بسیاری از شرکت‌های معتبر دنیا، مدرک تحصیلی اسکول‌تک روسیه را به عنوان مدرکی معتبر و دارای اولویت استخدام می‌شناسند.

بیشتر بخوانید: بورسیه های دانشگاه های روسیه 

رشته‌ های بورسیه

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، پوزیشن‌های تحصیلی skoltech روسیه محدود به چند رشته خاص در مقاطع ارشد و دکتری است. این موسسه آموزشی پژوهش محور، با ارائه رشته‌ها به شکلی تخصصی و تجربه محور، اقدام به پرورش دانشجویانی می‌کنند که در آینده تبدیل به فارغ‌التحصیلانی با تجربه و رزومه درخشان شوند. شما در حین 2 الی 4 سال تحصیل در این دانشگاه به قدری در کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی شرکت خواهید کرد که علاوه بر رزومه مطالعاتی خود، هر یک از این رویدادها نیز به عنوان مکمل رزومه درخشان شما ثبت خواهد شد.

رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند، به استناد وب سایت رسمی این موسسه در مقاطع ارشد و دکتری متمایز از هم هستند. در اینجا رشته‌های ارشد این دانشگاه را به زبان فارسی به شما معرفی می‌کنیم:

 • علوم محاسباتی پیشرفته
 • فن آوری‌های پیشرفته ساخت
 • علوم داده و اطلاعات
 • سیستم‌های انرژی
 • اینترنت اشیا و فناوری‌های بی سیم
 • علوم زیستی
 • علم مواد
 • فیزیک ریاضی و نظری
 • مهندسی نفت
 • فوتونیک و مواد کوانتومی
 • سیستم‌های فضایی و مهندسی

شرایط دریافت و مدارک مورد نیاز

بورسیه فول فاند skoltech روسیه نیز مانند دیگر بورسیه‌ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. سیاست‌های دانشگاه اسکول‌تک برای جذب دانشجو بر پایه کشف استعدادهای موجود بر اساس رزومه فعالیت‌ها است؛ بنابراین نخستین چیزی که شما را در این رقابت یاری می‌کند، رزومه علمی و پژوهشی شماست. البته تمامی مدارک ارائه شده (حتی ریز نمرات دوره کارشناسی و اعتبار دانشگاهی که در آن لیسانس خود را دریافت کرده‌اید) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و رقابت بر سر تمامی جزئیات است؛ اما در نهایت آنچه از باقی مسائل اهمیت بیشتری دارد، رزومه علمی و پژوهشی است.

برای درخواست این بورسیه تحصیلی دانشجویان می‌توانند در تاریخ‌های اعلام شده برای مقطع تحصیلی خود نسبت به آپلود مدارک لازم در سایت و ارائه درخواست اقدام نمایند که معمولاً این تاریخ در حوالی ماه جولای است و هر ساله در سایت دانشگاه اعلام می‌شود. مدارک مورد نیاز برای این اقدام، پاسپورت، عکس رنگی تازه، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به علاوه ریز نمرات (لیسانس برای ارشد و مدرک ارشد برای دکتری) ، مدرک زبان (حداقل تافل 90 یا آیلتس 6) ، رزومه کامل فعالیت‌های علمی و پژوهشی، انگیزه‌نامه (حدود 500 کلمه) و حداقل 2 توصیه نامه است.

به خاطر داشته باشید اعتبار دانشگاهی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اید، شانس قبولی شما را بسیار افزایش می‌دهد و اگر در یک دانشگاه بین‌المللی معتبر تحصیل کرده باشید، نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. تمامی موارد ذکر شده به صورت پکیج از سوی دانشجویان ارائه می‌شود و برترین پکیج‌ها پس از بررسی نهایی با یک دعوتنامه رسمی از سوی دانشگاه می‌توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. برای دانشجویان برتر هر سال نیز برنامه‌هایی جهت معاوضه دانشجو با دانشجویان دانشگاه‌های هاروارد و MIT آمریکا در نظر می‌گیرند و این احتمال وجود دارد که نیمی از مدت تحصیل خود را به‌جای اسکول‌تک، در یکی از این دانشگاه‌ها و برای انجام پژوهش سپری کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

بورسیه فول فاند skoltech روسیه، فرصتی استثنایی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل رایگان در روسیه را دارند و مایلند که از این فرصت برای رفتن به دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام نمایند. این فرصت برای تمامی افرادی که رزومه تحصیلی و علمی قابل قبولی دارند، محیا است تا با استفاده از کمک هزینه تحصیلی این موسسه، بدون هزینه اقدام اولیه به اسکول‌تک دعوت شده و تحصیلات تکمیلی خود را طی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات اقدام و چگونگی نوشتن رزومه و انگیزه نامه و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان و بررسی رزومه خودتان، همین حالا می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشاوره بورسیه فول فاند skoltech روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد