جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل پرستاری در روسیه

تحصیل پرستاری در روسیه

تحصیل در رشته پرستاری در خارج از کشور به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین شیوه‌هایی است که برای مهاجرت تحصیلی استفاده می‌شود و تحصیل پزشکی در روسیه و رشته های مرتبط به آن مانند پرستاری مدنظر بسیاری از افراد علاقه مند این رشته است. 

کشور روسیه در حال حاضر یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه داشتن دانشگاه‌های معتبر سرآمد است و تحصیل در روسیه به گزینه بسیاری از این افراد برای ادامه تحصیل مبدل شده است. اما سوال اصلی اینجاست که حقوق پرستار در روسیه چقدر است ؟ توضیحات 0 تا 100 درمورد تحصیل در رشته پرستاری در سال 2023 در این صفحه قرار گرفته است .

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل پرستاری در روسیه  حقوق پرستار در روسیه 2024

  میانگین حقوق پرستار در روسیه چیزی حدود 524 روبل در ساعت و معال 1.383 دلار در ماه است. پرستاران در کشور روسیه به افراد نیازمند جامعه رسیدگی می‌کنند و به صورت مداوم باید تلاش کنند تا راه‌حل‌های بهداشتی را ارائه دهند.

  کار پرستاری در کشور روسیه به گونه‌ای است که پرستاران باید ابتدا در دوره‌های کارآموزی شرکت کرده تا در نهایت بتوانند به عنوان یک عضو فعال در جامعه مشغول به کار شوند.

  چرا درآمد پرستار در روسیه زیاد است ؟

  با توجه به کمبود پرستار در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه روسیه و نیاز به ارائه مراقبت‌های بهداشتی به سالمندان، کشور روسیه از لحاظ نیاز به رشته پرستاری به عنوان یکی از کشورهای نیازمند محسوب می‌شود به همین دلیل درآمد پرستار در روسیه بالاست.

  همچنین کشور روسیه شرایطی را ایجاد کرده است که فارغ التحصیلان این رشته بتوانند به راحتی به بازار کار وارد شوند. دانشجویان بین‌المللی که دوره‌های پرستاری را به صورت تمام وقت در دانشگاه‌های روسیه گذراندند مجاز به دریافت کار هستند.

  تحصیل در رشته پرستاری روسیه

  تحصیل در رشته پرستاری کشور روسیه یک انتخاب ایده‌آل برای دانشجویان محسوب می‌شود. دانشجویان با انتخاب دانشگاه روسیه نظیر دوستی ملل می‌توانند به آسانی و با صرف هزینه اندک، در رشته‌های مورد علاقه پزشکی و پرستاری ثبت نام کنند. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی روسیه به صورت متوسط چیزی حدود 3 الی 5 هزار دلار در سال است.

  همچنین علاوه بر موارد گفته شده، بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی و درمانی این کشور، در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. دانشجویان بدون ارائه مدارک مجزا برای زبان می‌توانند در دانشگاه‌های مورد تایید جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه ثبت نام کنند. رشته پرستاری در کنار رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی روسیه از جمله رشته‌های پرطرفدار محسوب می‌شود.

  یادگیری از طریق شبیه‌سازی‌های مختلف که در دانشکده پرستاری انجام می‌شود، باعث خواهد شد تا دانشجویان بتوانند دانش خود را به صورت عملی تثبیت کنند و مهارت‌های لازم را یاد بگیرند. دوره کارشناسی پرستاری در کشور روسیه 4 سال است که دانشجویان در مجموع باید حدود 240 واحد درسی را پاس کنند.

  یکی از الزامات پذیرش در این رشته، ارائه مدرک پایان تحصیلات متوسطه است. شرط معدل برای ورود به رشته پرستاری در دانشگاه‌های معتبر روسیه حداقل 16 است. دانشجویان باید بدانند که تحصیل در رشته پرستاری تنها به زبان روسی در این دانشگاه امکان پذیر است. این امر نشان می‌دهد که افراد باید در دوره پادفک دانشگاه شرکت کنند. پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه روسیه، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی خاصی امکان پذیر است.

  گرایش رشته های مختلف پرستاری

  آموزش رشته پرستاری در دانشگاه‌های روسیه به صورت تخصصی و تمرین محور انجام می‌شود. دانشجویان با انجام فعالیت‌های عملی می‌توانند این رشته را به راحتی یاد بگیرند.

  گرایش رشته پرستاری بسیار متنوع هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گرایش پرستاری اطفال، پیری، سرطان، اورولوژی، نورولوژی، ریه، قلب، غدد درون ریز، مراقبت‌های تسکینی و غیره اشاره کرد. 

  در مجموع گرایش رشته پرستاری در دانشگاه های روسیه به سه دسته اصلی تقسیم بندی می‌شوند که حقوق پرستار در روسیه میتواند به رشته آنها هم بستگی داشته باشد :

  رشته مبانی پرستاری: در این گرایش ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه و تشخیصی، فرآیند درمانی و مداخلات انجام می‌شود.

  رشته نظریه پرستاری: در این گرایش دیدگاه و درک وسیع از رویکردهای نظری و علمی این رشته برای پرستاران ارائه می‌شود. این گرایش همچنین بر وضعیت قانونی حرفه پرستاری تاکید دارد.

  رشته مراقبت‌های ویژه: در این گرایش مشکلات پزشکی – اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و پرستاران با شیوه مراقبت‌های ویژه آشنا می‌شوند. در این رشته پرستاران به صورت حرفه‌ای، مبانی مراقبتی را یاد می‌گیرند.

  دانشگاه‌های برتر رشته پرستاری در روسیه + هزینه

  دانشگاه‌های کشور روسیه از لحاظ سطح علمی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند. افرادی که در رشته‌های پزشکی و پرستاری قصد ادامه تحصیل را دارند می‌توانند در دانشگاه‌های زیر تحصیل کنند:

  • دانشگاه دوستی ملل مسکو
  • دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ
  • دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو
  • دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک
  • دانشگاه پزشکی دولتی سیبری
  • دانشگاه سچنوف

  هزینه تحصیل در رشته پرستاری به صورت متوسط بین 3 تا 5 هزار دلار در سال است. هزینه‌های زندگی نیز به هزینه دانشجویان افزوده می‌شود که بر حسب دانشکده‌های هر دانشگاه متفاوت است. به صورت میانگین می‌توان گفت که هزینه یک اتاق یا خوابگاه در طول ماه حدود 33 الی 400 دلار است.

  مدارک لازم برای پذیرش

  دانشجویان برای پذیرش در رشته پرستاری باید یک سری مدارک را تهیه کرده و آن را به سفارت روسیه تحویل دهند تا بتوانند با دریافت ویزا، مجوز ورود به دانشگاه‌ مورد نظر خود را کسب کنند. از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای رشته پرستاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرم درخواست ویزا
  • دعوت‌نامه اصلی از سوی دانشگاه
  • گذرنامه اصلی که دارای حداقل دو سال اعتبار باشد
  • کپی مدارک شناسایی به همراه لیست نمرات کسب شده
  • دو قطعه عکس سایز پاسپورت
  • مدارک زبان روسی یا انگلیسی (اختیاری)
  • گواهی تناسب اندام
  • گواهی پایان تحصیلات متوسطه
  • گواهی پزشکی
   

  جمع بندی

  یکی از رشته‌های پرطرفدار جهان رشته پرستاری است که بسیاری از دانش‌آموزان پس از گذارندن دوره تحصیلات متوسطه به دنبال انتخاب این رشته هستند. تحصیل در کشورهای خارجی که به صورت مهاجرت تحصیلی امکان پذیر است، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بتوانند در یک محیط علمی پیشرفته فارغ‌التحصیل شوند. 

  در این مقاله در مورد رشته پرستاری در کشور روسیه مطالب جالب توجهی بیان شده است. دانشجویان با رعایت کردن پیش نیازهای گفته شده می‌توانند در هر یک از دانشگاه‌های روسیه جهت ادامه تحصیل در رشته پرستاری اقدام کنند.