جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه چانکایا ترکیه

دانشگاه چانکایا ترکیه به‌عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه در شهر آنکارا پایتخت ترکیه شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1997 تأسیس شد و تا به امروز خدمات آموزشی خود را در سطح بسیار بالایی ارائه می‌دهد. این دانشگاه دو پردیس اصلی دارد که پردیس اصلی آن در Etimesgut واقع شده است. همچنین پردیس دیگر آن در بالگات وجود قرار دارد. این دانشگاه به‌صورت همزمان می‌تواند میزبان بیش از 8000 دانشجو از سراسر جهان در طول یک سال تحصیلی باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دانشگاه های ترکیه، تا آخر مطلب با ما همراه باشید. 

آنکارا

خصوصی

وزارت علوم, وزارت بهداشت

ترکی, انگلیسی

1967

YOS

پزشکی

382 qs

382 qs

آنچه باید درمورد دانشگاه چانکایا ترکیه بدانید

این دانشگاه نام خود را از منطقه چانکایا گرفته است که نقش مهمی در روند تأسیس جمهوری ترکیه ایفا کرده است. دانشگاه چانکایا با دپارتمان‌ها و برنامه‌های تحصیلی خود جایگاه مهمی در بین دانشگاه‌های ترکیه دارد. همچنین، زبان آموزشی دانشگاه، انگلیسی است که این مورد یک مزیت مهم برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، محسوب می‌شود. علاوه بر این، برنامه‌های مقدماتی انگلیسی یک ساله برای دانش آموزانی که سطح زبان آنها کافی نیست ارائه می‌شود تا در طول فرایند آموزشی دچار مشکل نشوند.

مشخصات دانشگاه چانکایا

شهر: آنکارانوع دانشگاه: خصوصیتأیید: وزارت علومزبان: ترکی, انگلیسی
تعداد دانشکده: 5رتبه ترکیه: 49سال تأسیس: 1997پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

 

رتبه بندی دانشگاه چانکایا ترکیه در جهان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه چانکایا ترکیه

مشاوره دانشگاه چانکایا ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه چانکایا ترکیه

فرآیند درخواست برای دانشگاه چانکایا از طریق امتحانات مختلف در سطح ملی انجام می‌شود. دانشجویان متقاضی از ترکیه می‌توانند با شرکت در آزمون‌های TYT و AYT که توسط ÖSYM برگزار می‌شود، وارد دانشگاه شوند. برای  دانشجویان بین‌المللی، این روند متفاوت است. ارسال درخواست برای پذیرش در دانشگاه چانکایا ترکیه در هفته اول آگوست انجام می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند لازم است مدارک مربوط به سابقه تحصیلی و سطح زبان خود را برای دانشگاه ارسال کنند. در مرحله بعد، جهت پذیرش در دانشگاه چانکایا ترکیه، دانشجویان باید آزمون‌های معتبر بین‌المللی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

آزمون های مورد نیاز دانشگاه چانکایا

دانشگاه چانکایا، نتایج آزمون SAT و همچنین آزمون YÖS را برای تأیید پیشرفت تحصیلی متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌پذیرد. علاه بر این، آزمون ACT برای متقاضیان از ایالات متحده نیز پذیرفته می‌شود. آزمون هایی مانند آیلتس و تافل برای تأیید مهارت‌های زبانی دانشجویان بین المللی‌انجام می‌گیرد. علاوه بر این، دانشگاه چانکایا ترکیه یک برنامه مقدماتی برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی را ندارند ارائه می‌دهد.

محوطه دانشگاه چانکایا در ترکیه

دانشکده ها و گروه های دانشگاه چانکایا

دانشگاه چانکایا از 5 دانشکده تشکیل شده است. در عین حال، دو مؤسسه در دانشگاه وجود دارد که در آن‌ها برنامه‌های تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. دانشکده‌های دانشگاه چانکایا به شرح زیر فهرست شده‌اند:

دانشکده علوم و هنر

 • گروه زبان و ادبیات انگلیسی
 • گروه ریاضی
 • گروه ترجمه و تفسیر انگلیسی
 • گروه روانشناسی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

 • بخش بانکداری و دارایی
 • اداره روابط عمومی و تبلیغات
 • دپارتمان مدیریت بازرگانی
 • گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل
 • وزارت تجارت و دارایی بین المللی

دانشکده حقوق دانشگاه چانکایا

 • گروه حقوق

دانشکده معماری

 • گروه معماری
 • دپارتمان معماری داخلی
 • اداره برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای
 

دانشکده مهندسی

 • مهندسی کامپیوتر دانشگاه چانکایا
 • مهندسی الکترونیک برق
 • مهندسی الکترونیک و ارتباطات
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • علم و مهندسی مواد
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی نرم افزار
 
 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه چانکایا ترکیه

 • پر کردن فرم ثبت‌نام
 • ارائه یک کپی از برگه نمره امتحان که توسط سفارت ترکیه در کشور مبدأ تائید شده باشد.
 • یک کپی از مدرک دیپلم که توسط سفارت ترکیه در کشور مبدأ تائید شده باشد.
 • تایید ریز نمرات از سوی محل تدریس و ترجمه آن
 • ارائه رزومه پژوهشی، نمره زبان آیلتس یا تافل، انگیزه نامه، توصیه‌ نامه و … برای مقاطع ارشد و دکترا.
 • یک فتوکپی از گذرنامه معتبر و مورد تائید سفارت
 • دو قطعه عکس (مانند عکس داخل پاسپورت و به همان اندازه)
 • ارائه رسید واریز شهریه به حساب بانکی دانشگاه

امکانات دانشگاه چانکایا ترکیه

کتابخانه دانشگاه چانکایا در سالی که دانشگاه فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز کرد یعنی سال ۱۳۷۶ میلادی در پردیس بالگات افتتاح شد. همچنین در سال 2010، کتابخانه مرکزی این دانشگاه در پردیس اصلی به‌ بهره‌برداری رسید.

 

هدف سیستم کتابخانه‌ای دانشگاه فراهم کردن انواع منابع برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مورد نیاز دانشجویان و اساتید است. در عین حال، هدف آن فراهم کردن فضای کاری مطمئن و راحت برای دانشجویان، محققان و دانشگاهیان است. در دانشگاه چانکایا ترکیه، سالن‌های مطالعه، اتاق‌های سمینار و اتاق‌های مطالعه گروهی وجود دارد. برخی از اتاق‌های مطالعه به‌صورت 24 ساعته و 7 روز هفته برای استفاده باز هستند. تمامی اتاق‌های مطالعه و سمینار مجهز به فناوری و تکونولوژی‌های روز دنیا هستند.

 

در سال 2011، دانشگاه به مکان فعلی خود، معروف به پردیس جدید، نقل مکان کرد، جایی که دانشجویان این امکان را دارند که از امکانات رفاهی، آموزشی و تفریحی مدرن بهره‌مند شوند. این امکانات شامل یک مرکز ورزشی اختصاصی است که به دانشجویان امکان را می‌دهد در رشته‌های تناسب اندام، تنیس روی میز، اسکواش، بسکتبال، والیبال، تنیس و هندبال شرکت کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه چانکایا ترکیه

هزینه های دانشگاه چانکایا با توجه به سطح تحصیلات دانشجویان متفاوت است. شهریه سالانه دانشجویان مقطع کارشناسی 60 هزار لیره است. این هزینه‌ها به صورت ترمی به دانشگاه پرداخت می‌شوند. برای هر ترم 30 هزار لیره از دانشجویان اخذ می‌شود. دانشجویانی که 50 درصد بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند، موظف به پرداخت 15 هزار لیر در هر ترم هستند.

از طرفی، هزینه‌های دانشگاه چانکایا باتوجه‌به تعداد دوره‌هایی که در مقطع کارشناسی ارشد باید گذرانده شوند متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد این موضوع می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه چانکایا ترکیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه چانکایا ترکیه

دانشجویان دانشگاه چانکایا می‌توانند از فرصت‌های بورسیه ارائه شده در این دانشگاه بهره‌مند شوند. بورسیه‌های ارائه شده به دانشجویانی که حق دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه در این دانشگاه را دارند، فقط هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد. هزینه‌های زندگی از طرف دانشگاه چانکایا ترکیه به دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می‌کنند ارائه نمی‌شود. این دانشگاه همچنین فرصت‌های شغلی پاره وقت را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان امکان کار در دانشکده‌ها، مؤسسات، بخش‌ها و واحدهای وابسته به دانشگاه را دارند.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاه چانکایا چیست؟

دانشگاه چانکایا با داشتن رشته‌های مختلف قصد دارد فرصت‌های شغلی را برای فارغ‌التحصیلان خود فراهم کند. فارغ‌التحصیلان دپارتمان مهندسی کامپیوتر دانشگاه چانکایا می‌توانند به عنوان متخصص نرم افزار، تحلیلگر داده، کنترل کیفیت، متخصص تست و مهندس کنترل و همچنین به عنوان متخصص پایگاه داده در بانک‌ها و مؤسسات اداری مشابه کار کنند.

گروه مهندسی عمران یکی از گروه‌هایی است که اهمیت آن روز به روز در حال افزایش است و می‌تواند برای فارغ‌التحصیلان خود همواره فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد کند. دپارتمان حقوق نیز یکی از بخش‌های غنی از نظر فرصت‌های شغلی محسوب می‌شود. دانشگاه چانکایا مدرک کاردانی 2 ساله در دانشکده حرفه‌ای دادگستری و مدرک کارشناسی 4 ساله در دانشکده حقوق  را ارائه می‌دهد.

 داوطلبانی که از این بخش فارغ‌التحصیل می‌شوند، نه تنها شانس وکالت را دارند، بلکه می‌توانند در سمت‌هایی مانند سردفتر، بخشدار، قاضی، دادستان و مدیر اجرایی مشغول به کار شوند. در نهایت، گروه روانشناسی نیز یکی از بخش‌های غنی از فرصت‌های شغلی است. فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی می‌توانند به عنوان روانشناس در بیمارستان‌های خصوصی یا دولتی و همچنین در مدارس، مؤسسات اصلاح و تربیت و مهدکودک ها کار کنند.

مشاوره دانشگاه چانکایا ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد