جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه ایستینیه ترکیه

در سال‌های گذشته تحصیل در رشته پزشکی یک رویا بزرگ به‌حساب می‌آمد اما امروزه دیگر این‌طور نیست. شما می‌توانید به‌سادگی جهت تحصیل پزشکی در ترکیه اقدام کنید و بعدازآن هم اقامت این کشور را اخذ کنید. با مدرک دانشگاه‌های ترکیه بهتر می‌توانید در کشورهای اروپایی و آمریکایی هم مشغول به کار شوید. دانشگاه ایستینیه ترکیه یکی از بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه های ترکیه به‌حساب می‌آید که در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد این دانشگاه ارائه خواهیم داد.

شهر: استانبول

دانشگاه: خصوصی

تایید: وزارت علوم

زبان: ترکی, انگلیسی

سال تاسیس: 2015

آزمون پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی،علوم پایه

رتبه جهانی: 9431

رتبه کشوری: 156

آنچه باید درمورد دانشگاه ایستینیه ترکیه بدانید

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که دانشگاه ایستینیه یکی از جوان‌ترین و مدرن‌ترین دانشگاه‌های ترکیه به‌حساب می‌آید. این دانشگاه در سال 2015 تأسیس شده است. با اینکه دانشگاه ایستینیه، جوان است اما دانشگاهی مجهز از هر لحاض به‌حساب می‌آید.

در کشور ترکیه یک گروه پزشکی و مراقبتی بسیار معروف به نام MLP care وجود دارد که بزرگ‌ترین شرکت پزشکی این کشور است. شاید برای شما جالب باشد که دانشگاه ایستینیه  با سرمایه این شرکت و تحت نظر آن‌ها تأسیس شده است.

این شرکت سه بیمارستان مهم در کشور ترکیه را زیرمجموعه خود دارد. با توجه به همین مطالب می‌توان به این نتیجه رسید که دانشجویان این دانشگاه به امکانات و تجهیزات به‌روزی دسترسی خواهند داشت و این موضوع در یادگیری درس و مهارت به آن‌ها کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در مورد این دانشگاه باید بدانید که جزء دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است. زبان آموزشی و تدریس در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است و شما به دلخواه می‌توانید که زبان تحصیلی خود را انتخاب کنید. شاید برای شما جالب باشد که دانشگاه ایستینیه اگرچه در اروپا و آمریکا دارای اعتبار علمی است اما مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست و این درحالی است که وزارت علوم کشور اعتبار این دانشگاه را تأیید می‌کند.

اگر دوست دارید با دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت آشنا شوید می‌توانید به مقاله دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به امیدارویزا مراجعه کنید.

اگر در این دانشگاه تحصیل کنید و بخواهید در ایران مشغول به کار شوید، باید آزمون دیگری را بگذرانید و با قبولی در آن، اجازه فعالیت در ایران خواهید داشت. البته در اکثر موارد دانشجوها به ایران برنمی‌گردد و در کشور ترکیه یا یک کشور اروپایی مشغول به کار می‌شوند.

از دیگر اطلاعات مهم در مورد دانشگاه ایستینیه می‌توان به منطقه جغرافیایی آن اشاره کرد. باید بگوییم که دانشگاه ایستینیه در شهر استانبول و در نزدیکی ساحل مارمارا قرار گرفته است. در نزدیکی این دانشگاه، دو دانشگاه مطرح دیگر هم قرار دارند.

باتوجه‌به این موضوع باید بگوییم که در این منطقه جغرافیایی سایر نیازهای یک زندگی دانشجویی برای شما فراهم است. این موضوع باعث می‌شود که آرامش بیشتری داشته باشید. اگر برای تحصیل در دانشگاه ایستینیه نیاز به مشاوره خصوصی دارید، پیشنهاد می‌کنیم شماره خود را درفرم زیر ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

در مورد دانشگاه ایستینیه سؤالات مختلفی وجود دارد که ما به ترتیب اولویت به آن‌ها پاسخ خواهیم داد. یکی از مهم‌ترین سؤالات دررابطه‌با رشته‌های تحصیلی و همچنین تعداد دانشکده‌های این دانشگاه است. به‌طورکلی باید بگوییم که دانشگاه ایستینیه نه (9) دانشکده دارد که در رشته‌های تحصیلی مختلفی دانشجو می‌پذیرند.

دانشکده پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، روانشناسی، دانشکده رادیو، تلویزیون و سینما، دانشکده مدیریت اطلاعات و سیستم تغذیه و رژیم درمانی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده مهندسی کامپیوتر و درنهایت دانشکده زیست شناسی و ژنتیک مولکولی جزء این 9 دانشکده هستند.

در هر کدام از این دانشکده‌ها هم رشته‌های مختلفی تدریس می‌شود.

اگر می‌خواهید شرایط شما برای پذیرش از دانشگاه ایستینیه ترکیه مورد بررسی قرار گیرد، شماره خود را در فرم زیر ثبت کنید تا با شما تماس گرفته و یک مشاوره اختصاصی و کامل داشته باشید.

مشاوره دانشگاه ایستینیه ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ایستینیه ترکیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ایستینیه ترکیه

از دیگر سؤالاتی که در مورد این دانشگاه وجود دارد، شرایط ثبت‌نام در آن است. به‌طورکلی در بعضی از موارد، امکان ثبت‌نام بدون آزمون در دانشگاه های ترکیه وجود دارد، دانشگاه ایستینیه هم این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است.

برای ثبت‌نام در دانشگاه ایستینیه باید در ابتدا مدارک موردنیاز را ترجمه کنید. برای ترجمه هم نیازی نیست که حتماً به زبان ترکی باشد، شما می‌توانید مدارک خود را به زبان انگلیسی نیز ترجمه کنید. اگر می‌خواهید به‌طور هم‌زمان برای چند دانشگاه مدارک خود را ارسال کنید، این کار به شما کمک می‌کند که در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. در ادامه مطالب لیستی از مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام را ارائه خواهیم داد.

بعد از اسکن مدارک، باید فرم درخواست خود را تکمیل کنید و برای شرکت در یکی از آزمون‌ها GCE، ACT یا SAT آماده شوید. دانشگاه ایستینیه ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی یکی از این سه آزمون را قبول دارد و شما باید حداقل نمره لازم را در یکی از آن‌ها کسب کنید.

به‌طورکلی باید بگوییم که نگران آزمون‌ها نباشید. اگر به زبان ترکی یا انگلیسی تسلط داشته باشید با کمی آمادگی می‌توانید در این آزمون‌ها نمره قابل‌قبولی را اخذ کنید. بعدازآن هم باید منتظر باشید تا دانشگاه مدارک شما را بررسی کرده و جواب نهایی را به شما اعلام کند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ایستینیه ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در دانشگاه ایستینیه ترکیه عبارت‌اند از: 

 

  • کسب نمره قبولی در یکی از آزمون‌های GCE، ACT یا آزمون SAT
  • مدرک تسلط به زبان ترکی یا زبان انگلیسی
  • اسکن از صفحات مدارک هویتی (پاسپورت)
  • ریزنمرات
  • عکس
  • مدرک معادل‌سازی شده
  • در صورت مجوز اقامت داشتن در هنگام ثبت‌نام آن را هم ارائه بدهید.

امکانات دانشگاه ایستینیه ترکیه

از دیگر سؤالاتی که برای دانشجویان در مورد دانشگاه ایستینیه پیش می‌آید، اطلاعاتی در مورد امکانات این دانشگاه است. یکی از مهم‌ترین امکانات مدنظر دانشجویان هم خوابگاه به‌حساب می‌آید. به‌خصوص اگر از ایران می‌خواهید برای تحصیل در ترکیه بروید، خوابگاه اهمیت بیشتری خواهد داشت.

در خصوص خوابگاه باید بگوییم که دانشگاه ایستینیه چیزی به نام خوابگاه اختصاصی ندارد اما نگران نباشید، مدیران دانشگاه به فکر دانشجویان هستند. آن‌ها برای این‌که دانشجویان راحت باشند با چندین خوابگاه خصوصی که در نزدیکی محل دانشگاه هستند، قرارداد بسته‌اند. شما می‌توانید در یکی از این خوابگاه‌های خصوصی اسکان داشته باشید.

این دانشگاه یک کتابخانه مرکزی بزرگ با چندین هزار جلد کتاب دارد و علاوه بر آن در هر دانشکده کتابخانه مخصوص وجود دارد. کتاب‌های این کتابخانه‌ها متناسب با رشته‌های آن دانشکده انتخاب شده‌اند. این دانشگاه 47 لابراتوار را برای دانشجویان در نظر گرفته تا کمبودی در این موضوع احساس نشود.

علاوه بر موارد فوق دانشگاه ایستینیه ترکیه باشگاه ورزشی، سالن کنفرانس مجهز و همین‌طور کلاس‌های بسیار مجهزی دارد. وجود این امکانات در کنار یکدیگر باعث شده که دانشگاه ایستینیه به یکی از مجهزترین دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه تبدیل شود.

 

امکانات دانشگاه ایستینیه ترکیه

خوابگاه‌های دانشگاه ایستینیه

 
 

دانشگاه ایستینیه خوابگاه اختصاصی ندارد، اما خوشبختانه جهت رفاه حال دانشجویان خود، با تعداد زیادی از خوابگاه‌های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه قرارداد بسته است و به دانشجویان کمک می‌کند تا از جهت اسکان مشکلی نداشته باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ایستینیه ترکیه

هزینه‌های تحصیل در ترکیه یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه وجود دارد. همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، دانشگاه ایستینیه جزء مراکز آموزش خصوصی در کشور ترکیه است، باتوجه‌به این موضوع نباید انتظار مبلغ پایینی را برای تحصیل در آنجا داشته باشیم.

البته این هزینه تحصیل به دو مورد بسیار مهم بستگی دارد. در ابتدا رشته تحصیلی شما اهمیت بسیار زیادی بر روی تعیین میزان هزینه‌های شما دارد. مثلاً تحصیل در رشته پزشکی، هزینه بیشتری نسبت به تحصیل در رشته پرستاری خواهد داشت.

مورد بعدی هم زبانی است که برای تحصیل انتخاب می‌کنید. به‌طورکلی تحصیل با زبان انگلیسی در کشور ترکیه هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت. حالا مهم نیست که در دانشگاه ایستینیه یا هر دانشگاه دیگری درس بخوانید، تحصیل با زبان انگلیسی، هزینه بیشتری دارد.

به‌عنوان‌مثال اگر بخواهید در رشته پزشکی و به زبان انگلیسی تحصیل کنید، هزینه تحصیل شما 23760 دلار است. درحالی‌که اگر همین رشته را به زبان ترکی بخوانید، باید هزینه 19440 دلاری را پرداخت کنید. شایان ذکر است در صورت استفاده از بورسیهٔ موسسه “های مهاجر” این ارقام به ترتیب 22572 دلار انگلیسی و 15500 دلار به زبان ترکی خواهد بود.

برای تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ایستینیه  به زبان انگلیسی باید هزینه‌ای معادل با 11880 دلار را پرداخت کنید. حالا تحصیل در همین رشته به زبان ترکی برای شما 10800 دلاری را به دنبال دارد. اگر در آینده می‌خواهید در کشور ترکیه مشغول به کار شوید، پیشنهاد ما تحصیل به زبان ترکی خواهد بود. این کار باعث می‌شود که مهارت زبانی شما تقویت شده و بهتر بتوانید با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید.همچنین جهت اطلاع از هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه می‌توانید به صفحه تحصیل داروسازی در ترکیه مراجعه فرمایید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه ایستینیه ترکیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه برنامه‌های بورسیه متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

تخفیف سهمیه OSYM
بورسیه موفقیت در آزمون ورودی
تخفیف مؤسسه آموزشی طرف قرارداد
بورسیه رتبه اول مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
بورس تحصیلی با متوسط نمره فارغ‌التحصیلی مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
تخفیف فارغ‌التحصیلان دانشگاه ایستینیه
بورسیه تحصیلی برای معلولین
تخفیف خانوادگی
بورسیه تحصیلی موفقیت برجسته، استعداد (بورسیه ISU Pass)
بورسیه حمایت از زندگی دانشجویی
بورسیه پیشرفت تحصیلی
بورسیه تحصیلی ترکیه

مشاوره دانشگاه ایستینیه ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد