جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بورسیه فول فاند چین

بورسیه فول فاند چین

احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما به اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای خارجی فکر کرده باشید، اما ممکن است هرگز به مهاجرت تحصیلی به کشور اژدها و اخذ بورسیه فول فاند چین فکر نکرده باشید. چه سودای تحصیل در چین در سر داشته باشید و چه تا امروز به مخیله‌تان هم خطور نکرده باشد که در یکی از دانشگاه‌های چین درس بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
بورسیه فول فاند چین  بورسیه فول فاند چین چیست؟

  مراودات ایران و چین فقط در عرصه سیاسی و اقتصادی نیست، بلکه بر اساس رایزنی‌های فرهنگی و تعاملات وزرای علوم دو کشور، تصمیم بر این شد تا تعدادی سهمیه برای بورسیه شدن دانشجویان دو کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی و رشته‌های مختلف به شکل متقابل در نظر گرفته شود. به این منظور شما برای دریافت بورسیه فول فاند چین باید تقاضای خود را‌ از طریق پرتال CSC برای دولت این کشور ارسال کنید. سپس برای تکمیل مراحل درخواست، می‌بایست با سفر به چین‌ و مراجعه به دانشگاه منتخب، مدارک و درخواست خود را تحویل دهید. تمامی رشته‌ها و دانشگاه‌هایی که لیست آن‌ها در پرتال قرار گرفته است، تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان را دارا هستند و مدرک دریافتی از آن‌ها، معتبر و بین المللی محسوب می‌شود.

  چگونه می‌توان برای اخذ بورسیه فول فاند چین اقدام کرد؟

  شرایط سنی

  اگر قصد دارید برای مقطع کارشناسی راهی چین شوید، باید زیر 25 سال داشته باشید؛ در غیر این صورت واجد شرایط اخذ بورسیه فول فاند چین نخواهید بود. اما اگر لیسانس را در ایران یا هر کشور دیگری اخذ کردید و اکنون برای تحصیل در مقطع ارشد، سودای مهاجرت دارید، محدودیت سنی برای شما 35 سال در نظر گرفته شده است. چنانچه قصد دارید پیشوند پر افتخار «دکتر» را پیش از اسم خود درج کنید، فقط تا 40 سالگی برای دریافت بورسیه دولت چین وقت دارید.

  بورسیه فول فاند 1

  صلاحیت علمی

  واضح است که اگر بناست برای تحصیل در مقطع کارشناسی عازم چین شوید، باید مدارک دبیرستان و اصطلاحا دیپلم شما،  تکمیل باشد. به همین ترتیب ارائه مدرک کارشناسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل در مقطع دکتری الزامی است. این نکته را نیز فراموش نکنید که داشتن سوابق علمی، مقالات بین‌المللی و سوابق مطالعاتی در موفقیت شما برای اخذ بورسیه فول فاند چین‌ تاثیرگذار است.

  سلامت جسمی

  شما برای اینکه از مزایای این بورسیه تحصیلی استفاده کنید، باید گواهی سلامت پزشکی داشته باشید. البته این شرایط برای اکثر دانشگاه‌های جهان در زمره شروط اولیه و اصلی قرار می‌گیرد، چراکه کلیه هزینه‌های دانشجو بر عهده دولت میزبان است؛ بنابراین طبیعی است که سلامت جسمی دانشجو به سبب بهره‌مندی معقول او از خدمات بیمه‌ای، با اهمیت تلقی شود.

  اهمیت دریافت بورسیه فول فاند چین

  تا اینجای مطلب از شرایط اولیه دریافت بورسیه فول فاند چین اطلاعاتی را به میان آوردیم، اما قطعا برای شما هم این سوال پیش آمده که اساسا این بورس تحصیلی به چه دردی می‌خورد و مزایای آن چیست؟

  اجازه بدهید به این سوال، با سوال پاسخ بدهیم! شما از یک بورسیه تحصیلی با شرایط عالی چه انتظاری دارید؟!  احتمالا عده زیادی از شما هم اکنون خواهید گفت بهترین شرایط بورسیه زمانی است که هزینه اقامت و تحصیل توسط دانشگاه پرداخت شود، به علاوه دانشجو بتواند از خدمات عمومی و درمانی هم به صورت رایگان استفاده کند.

  حال باید به شما بگوییم که بورسیه فول فاند چین کلیه مخارج اعم از مبلغ ثبت نام، اقامت در پانسیون، بیمه و کمک هزینه تحصیلی را شامل می‌شود. شما برای دریافت این بورسیه‌ باید از طریق سفارتخانه چین در کشور خود اقدام کنید.

  مراحل دریافت بورسیه فول فاند چین

  اگر مدت‌هاست سودای عزیمت و ادامه تحصیل به چین در سر دارید یا با خواندن این مقاله علاقمند شدید تا جزئیات بیشتری از نحوه دریافت بورسیه فول فاند چین بدانید، قصد داریم شما را مرحله به مرحله با مراتب دریافت آن آشنا کنیم.

  خوب است بدانید که متولی اعزام دانشجو به چین در طرح بورسیه فول فاند، سفارت این جمهوری در کشورهاست و در هر نقطه از جهان، شرایط و زمان خاصی را برای جذب علم‌آموزان در نظر گرفته‌اند. البته معمولا روال کار به این نحو است که شرایط هر ساله به‌روز می‌شود و چنانچه شما سال‌هاست قصد مهاجرت تحصیلی دارید، باید هر سال که برای دریافت بورسیه ثبت نام می‌کنید شرایط را بررسی نمایید.

  بنابراین بهترین روش این است که یا با سفارت چین تماس بگیرید و از جزئیات مطلع شوید یا به مراکز مجازی که در اعزام دانشجو به کشورهای مختلف تخصص دارند برای دریافت بورسیه فول فاند چین مراجعه کنید. در ادامه مراحل کلی را به ترتیب برای شما آورده‌ایم:

  مرحله اول: ارسال درخواست

  اولین گام این است که شما درخواست تقاضای خود را به کارمندان و متولیان کشور چین برسانید. بر این اساس باید خواسته خود را به سفارت این کشور ارسال کنید.

  مرحله دوم: بررسی مدارک توسط سفارت و دریافت مجوز

  در قسمت‌های پیشتر اشاره کردیم که از شروط دریافت بورسیه فول فاند چین این است که متقاضی دارای صلاحیت علمی باشد. شما باید در مرحله ارسال درخواست، اسناد و مدارکی که دال بر صلاحیت علمی‌تان باشد را نیز برای سفارت چین بفرستید تا مورد بررسی قرار بگیرد. پس از بررسی، سفارت چین در قالب نامه‌ای، جایزه بورس تحصیلی را به متقاضی که بیشترین امتیاز را کسب کرده است، اعطا می‌کند.

  بورسیه فول فاند در چین

  مرحله سوم: درخواست پذیرش از دانشگاه

  نامه مجوزی که از سفارت چین دریافت می‌کنید، این اجازه را به شما می‌دهد که با دانشگاه‌هایی که مد نظرتان است، ارتباط بگیرید. اکنون شما باید بتوانید نظر مساعد دانشگاه مورد نظرتان را کسب نمایید تا از بورسیه فول فاند چین استفاده کنید. چنانچه شما ابتدا با دانشگاه ارتباط بگیرید و مورد پذیرش قرار گرفته شوید و سپس به دنبال تایید سفارت بروید، ممکن است بخشی از مزایای بورس تحصیلی را از دست بدهید.

  مرحله چهارم: اخذ تاییدیه سفارت چین، دانشگاه و شورای بورس تحصیلی

  در نهایت شما باید بتوانید تاییدیه دانشگاه، سفارت چین و شورای بورس تحصیلی را دریافت کنید تا واجد شرایط تحصیل در این کشور شوید.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه فول فاند چین

  برای دریافت بورس فول فاند شما به تکمیل مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

  • تکمیل فرم درخواست
  • مدارک تحصیلی رسمی معتبر
  • ریز نمرات
  • تاییدیه رسمی پزشکی مبنی بر سلامت جسمی
  • ترجمه رزومه تحصیلی به انگلیسی یا چینی
  • ارائه مدرک آیلتس یا گواهی مهارت انگلیسی (اگر علاقمند باشید چینی یاد بگیرید، این کشور تا دو سال تعهد می‌کند که به شما به صورت رایگان، زیان چینی را آموزش دهد.)
  • استادی پلن (شما باید دلایل منطقی برای مهاجرت تحصیلی یا تقاضا برای دریافت بورسیه فول فاند چین ارائه کنید)
  • کپی پاسپورت
  • نامه پذیرش از دانشگاه یا تایید اساتید دانشگاه مقصد
  • مقالات تحقیقاتی یا گواهینامه‌های بین‌المللی

   

  چگونه شانس دریافت بورسیه فول فاند چین را افزایش دهیم؟

  بدیهی است که به غیر از شما افراد بسیار زیادی باشند که سودای تحصیل در خارج از کشور را در سر داشته باشند، اینکه ضریب موفقیت شما برای پذیرش در این طرح بورس تحصیلی تا چه اندازه است، معیار دقیقی ندارد، اما نمی‌توان انکار کرد که موسسات با سابقه در امر اعزام دانشجو به خارج، می‌توانند مسیر میانبری پیش روی شما باز کنند تا زودتر برای دریافت بورسیه فول فاند چین به نتیجه برسید.

  به عنوان مثال تعداد دانشگاه‌های شناخته شده‌ در چین که سالانه از همه جای جهان دانشجو می‌پذیرد، مشخص است. شما با مشاوره این موسسات می‌توانید دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد به درخواست شما پاسخ مثبت می‌دهند.

  نکات مهم در اخذ بورسیه فول فاند چین

  ممکن است در راه اخذ بورس تحصیلی برخی از افراد به شما توصیه کنند که هرچه تعداد درخواست برای دانشگاه‌ها بیشتر باشد و مراکز بیشتری را انتخاب کنید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود؛ اما برخی کارشناسان این روش را موثر نمی‌دانند. همچنان تاکید می‌شود که اگر قصدتان برای تحصیل در چین جدی است، با یک موسسه معتبر اعزام دانشجو مشورت کنید، زیرا حتی زمان اقدام شما و ارسال درخواست برای سفارت و دانشگاه نیز می‌تواند شانس دریافت بورسیه فول فاند چین را افزایش یا کاهش دهد.

  طبق آخرین اطلاعیه‌های رسمی، زمان ارسال درخواست هر ساله بین ماه‌های ژانویه تا آوریل است؛ یعنی دی تا اردیبهشت در بین ماه‌های ایرانی

  نتیجه گیری و جمع بندی

  تحصیل در خارج از کشور آن هم با دریافت بورسیه تحصیلی، رویای هر کسی است که اهل تحصیل یا علاقمند به مهاجرت باشد. تحصیل در شرایطی که دغدغه مالی ندارید و جز مسائل درسی و تحقیقاتی، درگیری ذهنی دیگری وجود ندارد، یک شرایط ایده‌آل است.  شرایط بورسیه فول فاند چین نیز به گونه‌ای است که سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای دریافت آن اقدام می‌کنند؛ بنابراین اخذ این امتیاز بستگی به رعایت آیتم‌های متعددی دارد که با راهنمایی‌های یک موسسه معتبر با کارشناسان کاربلد، سریع‌تر می‌توان به این مهم دست یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات بورس تحصیلی چین، مدارک، شرایط و انجام مراحل دریافت‌ بورسیه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.