جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، از جمله دانشگاه‌های مطرح کشور روسیه است که در شهر نووسیبیرسک قرار دارد و به‌عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه معرفی و شناخته می‌شود. باتوجه‌به اینکه روسیه از جمله کشورهای کم هزینه و مناسب است، در سال‌های اخیر بسیاری از دانشجویان داخلی به دانشگاه‌های مطرح این کشور در خواست داده‌اند.

از جهتی هم دانشگاه‌های معتبر و موفقی در کشور روسیه فعالیت دارند که افراد برجسته‌ای را به جامعه جهانی معرفی نموده‌اند. از این رو، جهت تجربه تحصیل باکیفیت، دانشگاه‌های روسیه می‌توانند در ابتدای لیست شما قرار بگیرند.

دانشگاه نووسیبیرسک روسیه هم به‌عنوان دومین دانشگاه برتر در کشور روسیه، از جمله گزینه‌های پرتقاضا برای اپلای است. در ادامه این مقاله به ارائه توضیحات بیشتری در رابطه با دانشگاه نووسیبیرسک خواهیم پرداخت تا شما را با خصوصیات، امکانات و شرایط ورود به این دانشگاه آشنا کنیم.

شهر: نووسیبیرسک

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت بهداشت, وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1959

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی،علوم پایه

رتبه جهانی: 260

رتبه کشوری: 2

مشاوره دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه نووسیبیرسک روسیه بدانید

در دانشگاه نووسیبیرسک، انواع رشته‌ها در گرایش‌های اقتصاد و توسعه، پزشکی، علوم پایه، ریاضی و آمار و حقوق  مورد تدریس قرار می‌گیرند. این رشته‌ها شامل رشته علوم طبیعی، فیزیک و نجوم، ریاضیات، باستان شناسی، مهندسی، شیمی، مهندسی و فناوری، زبانشناسی، علم شیمی، زبان‌های مدرن و مهندسی-برق و الکترونیک هستند.

دررابطه‌با تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، لازم به ذکر است که این رشته به دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می‌شود‌ در این صورت، نیازی به نگرانی در‌رابطه‌با فهم دروس و مطالب مختلف نخواهد بود‌ فقط کافی است به یکی از این زبان‌ها، تسلط تخصصی در حوزه پزشکی داشته باشید. البته این به معنای عدم نیاز برای تسلط نسبت به زبان روسی نیست؛ چرا که در هر صورت، شرکت در آزمون ورودی برای دانشجویان تعریف شده و باید مطابق نمرات این آزمون گزینش شوند، که این آزمون به زبان روسی برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزشی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

باتوجه‌به اینکه اغلب دروس در رشته‌های مختلف تحصیلی، در کشور روسیه به زبان روسی تدریس می‌شوند، دانشجویان ملزم به یادگیری این زبان هستند. به علاوه همانطور که گفته شد، دررابطه‌با پذیرش در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، آزمون ورودی تعریف شده که کسب نمره قبولی، ضامن تحصیل در رشته‌های برتر است.

در نتیجه جهت تقویت زبان دانشجویان، دوره‌هایی تحت عنوان پادفک در دانشگاه‌های مختلف روسیه برگزار می‌شود که دانشجویان می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها، مهارت روسی خود را در رشته تحصیلی خود، ارتقا بدهند. در حقیقت با‌توجه‌به این که دوره‌های پادفک در دو دسته مهندسی و پزشکی برگزار می‌شوند، دانشجویان می‌توانند در خصوص رشته تحصیلی خود، در این دوره‌ها شرکت کنند. لازم به ذکر است که مدرک پادفک در حد دیپلم است که به زبان روسی به شما تعلق می‌گیرد. در نتیجه تنها دروس عمومی و پایه در آن لحاظ می‌شود.

رتبه بندی دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جهان

طبق آخرین رتبه بندی QS دانشگاه نووسیبریسک روسیه دارای رتبه 260 در جهان است. در رشته‌های پزشکی نیز این دانشگاه رتبه 600 جهان را در اختیار دارد. همچنین در کشور روسیه، دانشگاه نوسیبریسک مسکو به‌عنوان دومین دانشگاه برتر شناخته می‌شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

دررابطه‌با پذیرش در دانشگاه‌ نووسیبیرسک روسیه، مانند هر دانشگاه دیگری، شرایطی مطرح می‌شود که با رعایت عملکرد مرحله به مرحله، می‌توان از این دانشگاه پذیرش گرفت. برخی از فاکتورها در حالت کلی برای تمامی دانشگاه‌های روسیه تعریف شده‌اند که شامل ارائه انواع مدارک تحصیلی، پاسپورت و گواهی سلامت است.

با این توصیف دررابطه‌با مولفه‌های ذکر شده، تفاوتی در نوع دانشگاه وجود نخواهد داشت. بنابراین شما ابتدا باید فرم درخواست پذیرش برای دانشگاه مدنظر خود را پر کنید. این فرم به صورت آنلاین هم قابل تکمیل است. همچنین لازم است که تمامی مدارک تحصیلی خود را به همراه رزومه کاری‌ای که دارید، به زبان روسی ترجمه کنید و به دانشگاه مقصد ارائه دهید.

مدارک تحصیلی شما باید حاوی تمامی گزینه‌های اصل مدرک دیپلم، ریزنمرات، اصل مدرک دانشگاهی و نیز اصل مدرک پیش دانشگاهی، باشد. علاوه بر این مدارک، برخی از این موارد مرتبط با گواهی پزشکی هستند تا به این وسیله وضعیت سلامت دانشجویان مورد بررسی قرار بگیرد. در نتیجه لازم است که گواهی پزشکی همراه با آزمایش HIV را به مدارک خود اضافه نمایید. این موارد برای تمامی دانشگاه‌های روسیه مشابه است و استثنایی وجود ندارد.

بنابراین بخش مهمی که در‌رابطه‌با شرایط درخواست پذیرش برای دانشگاه نووسیبیرسک روسیه وجود دارد، در خصوص شرایط منحصر‌به‌فرد این دانشگاه است. از آنجایی که رشته‌های مختلف می‌توانند اصطلاحا درجه سختی متفاوتی داشته باشند، جهت تحصیل پزشکی در روسیه، آزمون ورودی تعریف شده است که این آزمون به زبان روسی برگزار می‌‌شود. با این توصیف دانشجویان نیاز به شرکت در دوره‌های پادفک دارند.

در نتیجه متقاضیان در مرحله اول ملزوم به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نووسیبیرسک روسیه خواهند بود؛ سپس با کسب نمره قبولی، می‌توانند مدارک گفته شده را آماده کرده و به دانشگاه ارائه دهند تا روند ثبت نام آغاز شود.

نمره قبولی در آزمون مورد بحث، نصف نمره آزمون، یا به عبارتی 50 از 100 است. در این حالت، اگر شما هم متقاضی ثبت نام در دانشگاه نووسیبیرسک هستید، لازم است ابتدا با این آزمون آشنایی پیدا کنید.

از دیگر بحث‌هایی که در قالب شرایط پذیرش در دانشگاه نووسیبیرسک مورد بررسی قرار می‌گیرد، تسلط نسبت به زبان روسی است. این موضوع برای دانشگاه مذکور به قدری اهمیت دارد که سبب برگزاری کلاس‌های تقویت زبان روسی شده است. در نتیجه متقاضیان برای ارتقا سطح زبان خود، می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند.

به علاوه برخی از برنامه‌های تدریسی در این دانشگاه، به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این مسئله دررابطه‌با برنامه‌ی کارشناسی ارشد و دکتری است. در واقع، نحوه تدریس به گونه‌ای است که در طول ترم اول، زبان آموزشی، انگلیسی است و از ترم‌های بعدی، دروس به زبان روسی آموزش داده می‌شوند. هر یک از این خصوصیات که در رابطه با شرایط درخواست به دانشگاه‌ نووسیبیرسک روسیه قرار می‌گیرند، به نحوی در میان مولفه‌های ضروری قرار دارند.

باتوجه‌به این موضوع، در صورتی که شما هم به دنبال تحصیل در رشته‌هایی چون پزشکی هستید، باید برای آزمون ورودی حداکثر تلاش خود را در نظر بگیرید. در رابطه با دانشگاه نووسیبیرسک لازم به ذکر است که، بیشترین آمار دانشجویان، از دانشجويان خارجی هستند. بنابراین رقابت بسیاری در میان این دانشجویان وجود خواهد داشت. لذا برای بالا بردن شانس پذیرش در این دانشگاه بهتر است از کارشناسان مجرب امیدار ویزا مشاوره دریافت نمایید.

امکانات دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

در حالت کلی شهر نووسیبیرسک، در میان ایده‌آل‌ترین‌ شهرهای روسیه برای زندگی دانشجویی قرار می‌گیرد. دسترسی به آموزش، جزء مولفه‌های اصلی دررابطه‌با دانشجویی بودن این شهر است. دانشجویان در این شهر می‌توانند از امکانات تحصیلی به زبان انگلیسی برخوردار شوند. همچنین هزینه‌های زندگی در این شهر مناسب است. این مورد در میان مهم‌ترین و موثرترین عوامل علاقه‌مندی دانشجویان قرار می‌گیرد.

از جهتی هم در این دانشگاه، امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ای برای دانشجویان و ارتقای سطح آموزش، در نظر گرفته شده است. وجود آزمایشگاه‌های علمی و تحقیقی با امکانات پیشرفته، نمونه‌ای از مثال‌های آموزش با حداکثر تجهیزات است. در واقع در این دانشگاه، به میزان 70 آزمایشگاه تحقیقی و 50 موسسه تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.

این دانشگاه معمولاً بین سه دانشگاه برتر کشور روسیه قرار دارد که علاوه بر سطح علمی بالا و تجهیزات عالی، از خدمات رفاهی و تفریحی خوبی نیز برخوردار است.

 

از جمله امکانات رفاهی‌ای که دانشگاه نووسیبیرسک روسیه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است، می‌توان به مواردی چون باشگاه بدنسازی، استخر، اردوگاه تفریحی، زمین فوتبال، مرکز سلامتی، سالن غذاخوری و کتابخانه اشاره کرد. علاوه بر این موارد، دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، امکانات بسیار دیگری را هم برای دانشجویان خود لحاظ کرده است.

خوابگاه

بعد از بحث‌های آموزشی، خوابگاه در میان اولویت‌ها قرار می‌گیرد تا دانشجویان از امکانات معیشتی برخوردار شوند. دانشگاه نووسیبیرسک، برای دانشجویان بین‌المللی خود، خوابگاه‌هایی با اتاق‌های راحت 2 نفره در نظر گرفته که دارای مبلمان کامل هستند و در نزدیکی دانشگاه قرار دارند. بنابراین دسترسی دانشجویان به مراتب بیشتر خواهد بود. در این خوابگاه‌، سالن مطالعه و باشگاه بدنسازی وجود دارد که سبب افزایش کیفیت تحصیل دانشجویان می‌شوند.

همچنین لازم به ذکر است که این خوابگاه به لحاظ امنیتی، کاملا تحت نظر است. به طوری که نگهبان و حراست  دارد و دوربین مداربسته در آن در نظر گرفته شده است. به همین دلیل می‌توان گفت که خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، از سطح امنیتی بالایی برخوردار است.

هزینه تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

در‌رابطه‌با زندگی دانشجویی، هزینه‌های پراکنده و متعددی وجود دارد. از جمله هزینه‌های پراکنده، می‌توان به هزینه‌های تغذیه و خورد و خوراک، رفت‌وآمدها، ثبت نام و مواردی از این دست اشاره کرد؛ اما در حالت کلی، تحصیل در مقاطع مختلف، می‌تواند روی هزینه‌ها موثر واقع شود.

متقاضیان مقطع کارشناسی، در سال مبلغ 4500 دلار برای شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند. این مبلغ در رابطه با دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، به میزان 3600 الی 6500 دلار خواهد بود. در مقطع دکتری، هزینه مورد بحث، به میزان 5500 در نظر گرفته شده است. به علاوه دوره‌های مختلف هم دارای هزینه‌های معینی هستند. به همین دلیل دوره رزیدنتال، مبلغ 12000 دلار و دوره پادفک، مبلغ 4500 دلار نیاز خواهد داشت. دررابطه با خوابگاه هم باید سالانه 200 را در نظر بگیرید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند نسبت به دریافت بورسیه‌های تحصیلی از دولت روسیه اقدام کنند. برنامه‌های متفاوتی برای بورسیه دانشجویان وجود دارد که برخی از آن‌ها کل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهند. دریافت این نوع بورسیه به صورت رقابتی است و به عواملی مانند رزومه، کشور مبدأ دانشجو، مقدار بورسیه و… بستگی دارد. بورسیه‌های دانشگاه نووسیبریسک به طور معمول در ماه های ماه هایژانویه و ژوئن (دی و خرداد) اعلام می‌گردد. اکثر بورسیه‌های این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی  در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شوند.

مشاوره دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد