جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

کشور روسیه یکی از بهترین کشور‌های آسیایی از نظر سطح آموزشی و به‌خصوص تحصیلات دانشگاهی است. این کشور سالانه درخواست‌های زیادی را از دانشجویان در سراسر جهان جهت تحصیل در روسیه دریافت می‌کند. از این میان بخش قابل‌توجهی از متقاضیان تمایل به شرکت در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی دارند. یکی از بهترین دانشگاه های دولتی روسیه ، دانشگاه سماشکو روسیه است.

اگر قصد دارید دانشگاه سماشکو را برای تحصیل انتخاب کنید، باید با شرایط ثبت نام در این دانشگاه آشنایی داشته باشید. در نظر گرفتن هزینه‌های لازم برای تحصیل و زندگی در روسیه نیز برای مهاجران تحصیلی اهمیت بالایی دارد. اگر قصد دارید بعد از پایان دوره تحصیل خود به ایران باز گردید، باید پیش از اقدام به مهاجرت وضعیت رشته مورد نظر خود را بررسی کنید. رشته شما و دانشگاهی که انتخاب کرده اید، باید مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد.

شهر: مسکو

دانشگاه: خصوصی

تایید: وزارت بهداشت, وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1922

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی، علوم انسانی

رتبه جهانی: بالای 1000

رتبه کشوری: 44

مشاوره دانشگاه سماشکو روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه سماشکو روسیه بدانید

دانشگاه سماشکو روسیه در زمینه تحصیل پزشکی در روسیه و دندان پزشکی خدمات آموزشی خود را ارائه می‌دهد؛ البته تنها رشته دندان پزشکی این دانشگاه از طرف سازمان علوم ایران تأیید شده است؛ بنابراین اگر قصد تحصیل در دیگر رشته‌های این دانشگاه را دارید، باید بدانید که مدرک شما توسط وزارت علوم ایران پذیرفته نمی‌شود.

البته لیست دانشگاه‌ها و رشته‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران هر دو سال بازبینی می‌شود و تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد. همین طور برای پذیرش مدرک علاوه بر دانشگاه یا رشته موارد دیگری مانند تحصیلات قبلی، معدل یا افتخارات مؤثر هستند؛ بنابراین برای اینکه اطمینان کافی داشته باشید، باید با کارشناسان مربوطه مشورت کنید.

مشاوران مجموعه امیدار ویزا می‌توانند اطلاعات لازم در زمینه رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران را در اختیار متقاضیان محترم مهاجرت به روسیه قرار دهند. شما می‌توانید با دریافت مشاوره تخصصی، تمامی سؤالات خود را بپرسید.

رشته های مورد تأیید وزارت علوم ایران در دانشگاه سماشکو

 

رتبه بندی دانشگاه سماشکو روسیه در جهان

دانشگاه سماشکو با داشتن نیرو‌های آموزشی ماهر، متخصص و باتجربه توانسته است در لیست دانشگاه‌های تخصصی دندانپزشکی در بین ۹۷ دانشگاه، موفق به کسب رتبه ۴ شود. همچنین ۱۷.۹ درصد از اساتید این دانشگاه دارای مداراک علمی بالا و عناوین دکترای علوم و استاد تمامی هستند. از این رو بر اساس شاخص نتیجه‌گیری هیئت اعتبار بخشی روزوبرنادزور، دانشگاه سماشکو رتبه 8 را کسب کرده است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سماشکو روسیه

بیشتر دانشگاه های روسیه که در زمینه رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی خدمات آموزشی ارائه می‌دهند،‌ آزمون ورودی دارند. دانشگاه سماشکو روسیه نیز آزمون ورودی برگزار می‌کند و مهم‌ترین شرط پذیرش متقاضیان در این دانشگاه، قبولی در این آزمون‌ها است. کلاس‌های آموزشی دانشگاه سماشکو به زبان روسی برگزار می‌شوند؛ به همین دلیل باید مدرک زبان روسی در سطح A2 داشته باشید. سوابق تحصیلی شما در مقطع قبلی نیز اهمیت دارد. هر چه نمرات بهتری داشته باشید یا در کنار معدل بالا مدارک دیگری مانند تقدیر‌نامه یا جایزه دریافت کرده باشید، امکان تأیید پذیرش شما بالا می‌رود.

دانشگاه سماشکو برتر در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه سماشکو روسیه

اگر به تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه علاقه مند هستید، باید فرم‌های مورد نیاز را پر کرده و مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنید.

نحوه ثبت‌نام در دانشگاه های روسیه بدین صورت است که ابتدا باید تمامی مدارک تحصیلی و هویت شما به زبان روسی ترجمه و تأیید شوند و پس از ثبت‌نام برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌شود. به کمک دعوت‌نامه ارسالی از طرف دانشگاه به سفارت روسیه در ایران بروید و برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.

امکانات دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو سطح بالایی در دوره‌های تحصیل دندانپزشکی در روسیه و پادفک دارد. برای دانشجویان در دانشگاه سماشکو روسیه، خوابگاه در نظر گرفته می‌شود؛ البته دانشجویان رشته پادفک خوابگاه اختصاصی ندارند و برای اقامت باید به فکر اجاره مسکن یا اتاق باشند.

پذیرش در دانشگاه سماشکو روسیه

اساتید دانشگاه سماشکو از شناخته‌شده‌ترین اساتید در سطح کشور روسیه هستند. برای تجربه عملی دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، کلینیک‌های تخصصی و پیشرفته دندان پزشکی در نظر گرفته شده است؛ به همین دلیل رشته دندان پزشکی دانشگاه سماشکو محبوبیت و اعتبار زیادی در سراسر جهان دارد.

اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی دقیق در مورد نحوه پذیرش دانشگاه سماشکو روسیه هستید. همین الآن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خوابگاه‌های دانشگاه سماشکو روسیه

برخی از خوابگاه‌های دانشگاه سماشکو از ساختمان‌های تاریخی کشور روسیه هستند. دانشجویان بین‌المللی MISiS در دانشگاه Dom Kommuna، در یک معماری منحصر‌به‌فرد و مدرن که در اوایل قرن بیست و یکم ساخته شده است، اقامت دارند. این بدان معنا نیست که دانش آموزان راحتی کافی ندارند، این خوابگاه‌ها به تازگی بازسازی و ارتقا یافته‌اند، اما ظاهر اصلی آن باقی مانده است. معمولاً یک تا چهار نفر در هر اتاق زندگی می‌کنند، اتاق‌های دو تا سه نفره معمولاً به دانشجویان کارشناسی داده می‌شود (مسکن چهار نفره نادر است)، اتاق‌های دو نفره بین دانشجویان کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها تقسیم می‌شود و همچنین اتاق‌های تک نفره در برخی از دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه

هزینه های تحصیل در روسیه، تنها مربوط به ثبت‌نام نمی‌شوند. در کنار شهریه‌ای که باید هر ترم یا هر سال به دانشگاه پرداخت کنید، برخی هزینه‌های لازم برای زندگی را باید در نظر بگیرید. این هزینه‌ها شامل خوابگاه یا محل اقامت، رفت‌وآمد یا خورد و خوراک می‌شوند.

شهریه سالانه دانشگاه سماشکو روسیه برای سال 2023 باتوجه‌به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، سابقه تحصیلی شما، امکاناتی که دارید یا مواردی که از دانشگاه انتظار دارید، تعیین می‌شود؛ در نتیجه امکان اعلام هزینه ثابت تحصیلی وجود ندارد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه روسیه

به‌صورت تقریبی برای تحصیل در دانشگاه سماشکو سالانه به 240 هزار تا 250 هزار روبل نیاز دارید. اگر می‌خواهید اطلاعاتی دقیق‌تری از شهریه رشته مورد نظر خود داشته باشید، با کمک راه‌های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان امور مهاجرتی مؤسسه امیدار ویزا تماس بگیرید. در جدول زیر هزینه‌های ماهانه و تقریبی زندگی در روسیه درج شده است. هزینه‌ به روبل روسیه هستند.

حمل‌ونقل عمومی50 الی 60
اجاره آپارتمان39454 الی 257996
اجاره خوابگاه12895 الی 25787
هزینه‌های خورد و خوراک15472 الی 23208
به ازای هر جلسه درمان بدون بیمهحداقل 3284
هزینه‌های جاری مانند اینترنت7736

در کشور روسیه بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های ماهانه مربوط به محل اقامت و  اجاره مسکن می‌شوند. بعد از اجازه مسکن بیشترین هزینه‌ای که باید بپردازید، هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه است. البته اگر در خوابگاه ساکن باشید، هزینه اقامت شما نیز درست همانند شهریه تحصیلی به صورت سالانه پرداخت می‌شود.

اگر شما هم از آن دسته دانش‌آموزانی هستید که رویای تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی غیره را در سر دارید، تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. برای اطلاعات بیشتر کافی است که با مشاوران تحصیلی ما در تماس باشید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه

مشاوره دانشگاه سماشکو روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد