جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین، مرکزی معتبر و بین‌المللی است که توانسته نام خود را در بین ۳۰۰ مؤسسه آموزش عالی جهان، ماندگار کند. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان ایرانی، مسیری برای راهیابی به بازار کار جهانی خواهد بود. در ادامه با کارشناسان ما همراه باشید تا شما را با شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه، آشنا کنیم.

شهر: شانگهای

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت علوم

زبان: چینی, انگلیسی

سال تاسیس: 1896

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی

رتبه جهانی: 291

رتبه کشوری: 13

آنچه باید درمورد دانشگاه شیان چین بدانید

تحصیل در دانشگاه شیان چین

تحصیل در چین، شما را در رسیدن به اهداف آموزشی و تحصیلی‌تان یاری می‌کند. چین که به‌عنوان مغز اقتصادی در جهان امروز شناخته می‌شود، در تلاش است تا در زمینه تربیت و آموزش بین‌المللی نیز پیشگام باشد. از این جهت در حال حاضر برخی از دانشگاه‌های این کشور، شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند.

از جمله مؤسسه‌های آموزش عالی این کشور می‌توان دانشگاه شیان چین معرفی کرد. دانشگاه شیان جیائوتونگ، از جمله نخستین مراکز آموزش عالی در چین است که دولت این کشور به‌صورت انحصاری بر آن نظارت دارد. از این جهت می‌توان این مٔسسه آموزشی را یک دانشگاه دولتی معرفی کرد.

علاوه بر این، دانشگاه شیان در سال ۱۸۹۶ میلادی تأسیس شده و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مؤسسه‌های آموزش عالی چین شناخته می‌شود. به همین دلیل در سال ۲۰۰۴ میلادی، یک موزه انحصاری برای نگهداری کتب قدیمی، آثار هنری و علمی و … در این دانشگاه راه اندازی کرده‌اند.

دانشگاه شیان در حال حاضر پذیرای ۳۲۰۰۰ دانشجو است که حدود ۶ درصد این جمعیت را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این دانشگاه با زیرساخت اداری معادل 1.989.400 کیلومتر و فضای سبزی با مساحت 2.038.500 کیلومتر، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسه‌های آموزش عالی در جهان، شناخته می‌شود.

دانشگاه شیان جیائوتونگ، مجری برگزاری آزمون‌های بین‌المللی در سطح جهان است. این دانشگاه همچنین از سال ۱۹۹۵ میلادی، فعالیت خود را در زمینه آموزش عالی دانشجویان بین‌المللی آغاز کرد و تاکنون با بیش از ۱۳۲ کشور، همکاری بین‌المللی داشته است. این دانشگاه با برگزاری بیش از ۷ دوره کارشناسی و ۶۲ دوره کارشناسی ارشد، به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش بین‌المللی شناخته می‌شود. در حال حاضر بیش از ۲۴۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه شیان چین، همچنین بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است و در حال حاضر حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی از این بورسیه‌ها و امتیازات ویژه آن‌ها استفاده می‌کنند. از دیگر برنامه‌های آموزشی بین‌المللی این دانشگاه، می‌توان به احداث دو مؤسسه کنفوسیوس اشاره کرد.

در این دو مؤسسه، زبان چینی و فرهنگ این کشور به‌صورت انحصاری آموزش داده می‌شوند. مؤسسات کنفوسیوس دانشگاه شیان با همکاری دانشگاه‌های نبراسکا آمریکا و لیورپول به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ راه‌اندازی شدند و در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی را تحت پوشش قرار داده‌اند.

آیا مدرک تحصیلی این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایران است؟

ایران، از جمله کشور‌هایی است که تاکنون بیش از هزار دانشجو را برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف، به دانشگاه شیان چین معرفی کرده است. از این جهت می‌توان گفت که مدرک تحصیلی این دانشگاه با استاندارد‌های وزارت علوم ایران کاملاً مطابقت دارد. از سوی دیگر، این دانشگاه یک مؤسسه آموزش بین‌المللی است و دانشجویان ایرانی می‌توانند پس از اتمام مقطع تحصیلی خود، به‌راحتی وارد بازار کار جهانی شوند.

به همین دلیل دانشجویان ایرانی می‌توانند بدون نگرانی و تنها با داشتن برگه پذیرش دانشگاه، نسبت به اخذ ویزای چین و اقامت این کشور اقدام کنند. گروه مهاجرتی امیدار با بیش از ۱۱ سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به کشور‌های خارجی، شما را در مسیر دستیابی به رویاهایتان، همراهی می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه اخذ پذیرش دانشگاه شیان جیائوتونگ چین، با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره‌های درج شده، در ارتباط باشید.

دروس دانشگاه شیان چین به چه زبانی تدریس می‌شوند؟

این دانشگاه، یکی از دانشگاه های دولتی چین است. از این جهت می‌توان گفت که تمامی دروس به زبان چینی تدریس می‌شوند. اما از سال ۱۹۹۵ میلادی و همزمان با راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی بین‌المللی، زبان انگلیسی نیز در لیست زبان تدریس دروس قرار گرفت. از این جهت دانشجویان می‌توانند به دلخواه تحصیل در چین به زبان انگلیسی و یا چینی را انتخاب کنند.

در صورتی که تسلط کاملی بر زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید در دوره‌های آموزش این زبان شرکت کنید. دانشگاه شیان چین، از یک مدرسه تخصصی زبان انگلیسی برخوردار است و دانشجویان می‌توانند در مدت زمان یک سال، به این زبان مسلط شوند. پس از اتمام دوره یک ساله زبان انگلیسی، می‌توانید به‌راحتی در مقطع و رشته مورد نظر خود ثبت‌نام کنید.

رشته‌ های مورد پوشش این دانشگاه

دانشگاه شیان چین، کامل‌ترین لیست رشته‌های آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این امر موجب شده تا دانشجویان هیچ گونه نگرانی در زمینه انتخاب رشته نداشته باشند. در حال حاضر این دانشگاه با بیش از ۱۰ موضوع مختلف آموزشی نظیر پزشکی، حقوق، مهندسی، هنر، مدیریت و… در لیست جامع‌ترین مؤسسه آموزشی در سراسر جهان قرار گرفته است. در ادامه لیست کاملی از رشته‌های مورد پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

مقطع تحصیلی رشته‌های مورد پذیرش دانشگاه شیان چین
کارشناسیریاضیات، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی هسته ای، اقتصاد، حسابداری، علوم مدیریت، مهندسی الکترونیک و اتوماسیون، زبان ژاپنی، مهندسی بیومدیکال، تجارت الکترونیک و …
کارشناسی ارشدمهندسی برق، مهندسی مکانیک، تکنولوژی و علوم هسته ای، علوم کامپیوتر، حقوق کسب و کار های بین الملل، ریاضیات، شیمی، مهندسی نرم افزار، مهندسی عمران و معماری، جامعه شناسی، حسابداری و …
دکترامهندسی قدرت، مکانیک، نورو بیولوژی، علوم شیمیایی، اقتصاد کاربردی، فلسفه، بیوسیمی و زیست مولکولی، آمار، ریاضیات، تکنولوژی و علوم کامپیوتر، مهندسی اطلاعات و …

 

بزرگ ترین مدرسه پزشکی در دانشگاه شیان چین

مدرسه پزشکی دانشگاه شیان جیائوتونگ، از بزرگ‌ترین مدارس با ۲۸ دپارتمان مجزا و انحصاری برای دانشجویان رشته‌های مختلف است. این مدرسه در سال ۱۹۳۷ میلادی تأسیس شد و سرانجام در سال ۲۰۰۰ به دانشگاه شیان پیوست. ۳ بیمارستان و ۶ مرکز مشتمل بر مراکز پزشکی، نیز تحت نظر مدرسه پزشکی شیان در حال فعالیت و آموزش دانشجو هستند. همه این امکانت دست به دست هم داده‌اند که فرصتی ایده‌آل برای تحصیل پزشکی در چین به وجود آید.

مدرسه پزشکی شیان چین همچنین ۲ مرکز تحقیقاتی بسیار بزرگ با جدید‌ترین تجهیزات را دارد که به‌صورت انحصاری برای دانشجویان رشته‌های بالینی و پزشکی پایه، تأسیس شده‌اند. مرکز آزمایشگاهی حیوانات، مدرسه انحصاری دانشجویان جراحی، آزمایشگاه‌های ایالتی و… از دیگر دپارتمان‌های تحت‌نظر مدرسه پزشکی دانشگاه شیان چین، هستند.

شرایط تحصیل در رشته‌های داروسازی و دندان‌پزشکی این دانشگاه

در دانشگاه شیان چین، دوره‌های ویژه‌ای برای دانشجویان رشته دندانپزشکی با زبان انگلیسی برگزار می‌شود. از این جهت تسلط دانشجویان بر زبان انگلیسی را می‌توان لازمه شرکت در این دوره‌ها دانست. این دانشگاه همچنین یک بیمارستان تخصصی دندانپزشکی دارد که دانشجویان می‌توانند دوره‌های کارورزی خود را در آنجا سپری کنند. دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در چین با جدید‌ترین متد درمان‌های لیزری دندان، شناسایی بافت دهان و دندان، اندودنتیکس، جراحی فک و صورت، ارتودنسی و … آشنا خواهند شد.

علاوه بر این، دوره‌های ویژه‌ای نیز برای دانشجویان داروسازی در دانشگاه شیان چین برگزار می‌شود. مدرسه داروسازی این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ میلادی تأسیس شد و در حال حاضر همکاری ویژه خود را با کشور‌های قاره اروپا، هنگ کنگ و ژاپن، آغاز کرده است. این مدرسه در سال ۲۰۱۵ با ارائه دور‌ های حرفه‌ای داروسازی برای دانشجویان خارجی، به یکی از برترین مدارس داروسازی در سطح جهان، تبدیل شد که فرصتی استثنایی برای تحصیل داروسازی در چین را فراهم آورده است.

سایر دانشکده‌های دانشگاه شیان و رشته‌های تحت پوشش آن‌ها

دانشگاه شیان چین، علاوه بر دوره‌های معرفی شده، رشته‌های متعدد دیگری را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد که در ذیل به شرح آن‌ها می‌پردازیم. امید است که با معرفی رشته‌ها و دوره‌های آموزشی این دانشگاه، بتوانید مسیر آینده خود را به درستی برگزینید.

نام دانشکده‌های دانشگاه شیان چینرشته‌های ارائه شدهاطلاعات تکمیلی
پرستاریاجرای پرستاری، تحقیقات پرستاری، پرستاری کلینیکی پیشرفته، آموزش پرستاری، پرستاری جامعه بهداشتی

دوره کارشناسی: ۵ ساله

دوره کارشناسی ارشد: ۳ ساله

بهداشتدوره های آموزش رشته های علوم پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پیراپزشکیتدریس دروس به زبان انگلیسی انجام می شود.
مدیریتمدیریت کسب و کار اجرایی، حسابداری، مدیریت انرژیمقاطع کارشناسی تا دکترا
علوم پایهشیمی مواد، فیزیک مواد، فیزیک و شیمی کاربردی، فیزیک و شیمی محض، علوم اطلاعات اپتیکال 
ریاضیات و آمارآمار، ریاضیات کاربردی و محض، علوم محاسباتیمقاطع کارشناسی تا دکترا
زبان و ادبیات خارجیزبان و ادبیات انگلیسی، ژاپنی و فرانسوی 
علوم اجتماعی و انسانیارتباطات بصری، زبان و ادبیات چینی، مجسمه سازی، جامعه شناسی، فلسفه، نظریه مارکسیست، خوشنویسی 
مالی و اقتصادتجارت و اقتصاد بین الملل، آمار اقتصاد، مهندسی مالی، تجارت الکترونیک، اقتصاد کاربردی و محض، آمار 
علوم فنی و مهندسیمکانیک، الکترونیک، قدرت و انرژی، عمران، معماری، هوا فضا، مهندسی موادمقاطع کارشناسی تا دکترا
مهندسی نرم افزارمهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزارمقاطع کارشناسی تا دکترا
علوم و مهندسی صنایع غذاییدارای ۳ گرایش اصلی شامل: تجهیزات فرآوری محصولات غذایی و کنترل فرایند، تکنولوژی بازرسی ایمنی و تجهیزات بررسی کیفیت، تکنولوژی و علوم زیستی 
علوم پزشکی قانونیپزشکی قانونی و آناتومی بدن انسانمقاطع کارشناسی ارشد تا فوق دکترا

رتبه بندی دانشگاه شیان چین در جهان

یکی از دلایلی که دانشجویان سراسر جهان از جمله ایران، را به تحصیل در این دانشگاه ترغیب می‌کند، رنکینگ و رتبه‌بندی جهانی آن است. دانشگاه شیان جیائوتونگ با دارا بودن یکی از بزرگ‌ترین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در سراسر جهان، در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است. بر اساس رتبه‌بندی شانگهای، نام دانشگاه شیان بین ۱۰۱ الی ۱۵۰ مؤسسه آموزش عالی جهان به چشم می‌خورد.

این دانشگاه همچنین در سال ۲۰۲۳ توانست جایگاه ۳۰۲ را در لیست مؤسسه‌های آموزش عالی جهانی بر اساس رنکینگ QS، برای خود به ارمغان آورد. بر اساس رتبه‌بندی‌های ذکر شده، می‌توان گفت که دانشگاه شیان چین، گزینه ایده‌آلی برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا خواهد بود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه شیان چین

مشاوره دانشگاه شیان چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شیان چین

برای ثبت‌نام در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین، ابتدا باید نسبت به اخذ نامه پذیرش دانشگاه اقدام کنید. بدین منظور باید وارد سایت دانشگاه شده و در قسمت درخواست ثبت‌نام، با ایجاد حساب کاربری و وارد کردن آدرس ایمیل، فرم پذیرش را تکمیل نمایید. پس از دریافت شماره درخواست پذیرش، فرم را ارسال کنید.

سرانجام امور دانشجویان بین‌المللی دانشگاه شیان چین، پس از بررسی درخواست‌های آنلاین، نتیجه را از طریق ایمیل ظرف مدت ۷ روز، به شما اعلام می‌کنند. پس از آن، با در دست داشتن مدارک خواسته شده و مبلغی حدود ۱۰ هزار یوان چین، برای ثبت‌نام حضوری به دانشگاه مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که قبل از مراجعه حضوری، باید از طریق کارگزاری‌های مربوطه نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. دولت چین برای دانشجویان بین‌المللی دو نوع ویزا در نظر گرفته است. ویزای نوع اول یا X1 برای دانشجویانی صادر می‌شود که تصمیم دارند بیشتر از ۶ ماه در کشور چین به تحصیل بپردازند. ویزای نوع دوم یا X2 نیز برای دانشجویانی که کمتر از ۶ ماه در خاک چین هستند، صادر می‌شود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در مورد ویزا‌های تحصیلی چین، با کارشناسان پشتیبانی گروه مهاجرتی امیدار در ارتباط باشید.

امکانات دانشگاه شیان چین

علاوه بر رتبه علمی بالا، دانشگاه شیان چین دارای امکانات منحصر‌به‌فردی است. از مهم‌ترین امکانات این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سالن‌های ورزشی مجهز
  • زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال
  • کتابخانه‌های مخصوص رشته پزشکی
  • گالری‌های هنری و معماری

خوابگاه های دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین، مجتمع های خوابگاهی متعددی را برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته است که دو دپارتمان آن، در داخل محیط دانشگاه قرار دارند. مجتمع‌های هفت، هشت و سیزده غربی نیز در اطراف دانشگاه و در محدوده شینگ کینگ مستقر هستند. اتاق‌های تک نفره و دو نفره با وسایل کامل، از جمله خدماتی است که توسط خوابگاه‌های دانشگاه شیان ارائه می‌شود.

از سوی دیگر خوابگاه‌ها به طور مجزا از سالن‌های ورزشی، استخر و باشگاه‌های بدنسازی برخوردار هستند. دانشجویانی که خواهان اقامت در خوابگاه‌های این دانشگاه هستند باید مبلغی معادل هزار یوان چین را در ابتدای ورود پرداخت کنند. توجه داشته باشید که این مبلغ به‌عنوان ودیعه دریافت می‌شود و در انتهای سال تحصیلی به دانشجو عودت داده خواهد شد.

خوابگاه دانشگاه شیان چین

هزینه تحصیل در دانشگاه شیان چین

برای پرداخت شهریه دانشگاه شیان چین، باید به رشته و مقطع تحصیلی خود توجه کنید؛ زیرا که شهریه رشته‌ها و مقاطع با یکدیگر متفاوت است. حداکثر شهریه برای تمام مقاطع تحصیلی شامل: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یکسان و معادل ۵۰ هزار یوان در هر سال است. حداقل شهریه نیز بر اساس رشته و مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، به ترتیب معادل ۳۰، ۴۰ و ۳۵ هزار یوان در سال ۲۰۲۳ خواهد بود. دانشجویان موظف‌اند مبلغ شهریه را به شماره حساب دانشگاه واریز کرده و رسید آن را به دپارتمان مالی ارائه دهند. توجه داشته باشید که تمام هزینه‌ها و شهریه‌های دانشگاه بر حسب واحد پولی چین یعنی یوان، باید پرداخت شوند.

لازم به ذکر است که شهریه دانشگاه هر سال تغییر می‌کند. در نتیجه، پیش از اخذ پذیرش حتماً اطلاعات کاملی در مورد شهریه رشته مورد نظر خود به‌دست آورید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه شیان چین

مشاوره دانشگاه شیان چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه شیان چین

در حال حاضر دانشگاه شیان جیائوتونگ، پنج برنامه بورسیه‌ای را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل: بورسیه‌های انستیتو کنفوسیوس، بورسیه دولت چین، بورسیه CSC، بورسیه دانشجویان بین‌المللی شیان و در نهایت بورسیه دولت شان شی هستند. توجه داشته باشید که بورسیه CSC، تنها به دانشجویان آمریکایی تعلق می‌گیرد. در حال حاضر بزرگ‌ترین بورسیه این دانشگاه را می‌توان بورسیه دولت چین دانست.

دانشجویان خواستار این بورسیه باید فرم درخواست خود را از ماه ژانویه الی آوریل به دانشگاه ارائه دهند. به واسطه این بورسیه، دانشجویان کارشناسی ارشد به مدت ۲ الی ۳ سال از تمام خدمات درمانی و آموزشی این کشور به صورت رایگان بهره‌مند خواهند شد و ماهیانه ۳ هزار یوان دریافت می‌کنند. اعتبار بورسیه دانشجویان مقطع دکترا نیز ۳ الی ۴ سال است و ماهیانه ۳۵۰۰ یوان دریافت می‌کنند.