جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

اخذ مدرک زبان یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند. با این حال، روسیه یک جایگزین ارائه می‌دهد: تحصیل بدون مدرک زبان. اکثر رشته‌ها و مقاطع دانشگاهی در روسیه اجازه پذیرش بدون مدرک زبان را به خصوص با دوره‌های مقدماتی می‌دهند. این انعطاف پذیری، همراه با مقرون به صرفه بودن آموزش، روند پذیرش را به میزان قابل توجهی تسهیل می‌کند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان  دلایل دانشجویان برای تحصیل در روسیه

  در این بخش، به بررسی دلایل دانشویان برای تحصیل در روسیه خواهیم پرداخت:

  وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی

  روسیه دارای ۹۵۰ دانشگاه است که در سال ۲۰۲۱، ۳۲ دانشگاه توانستند در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار بگیرند. با ترکیب کردن سخت‌گیری سنتی و نوآوری در آموزش، روسیه نگاه متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده و باعث شده تا مدارک تحصیلی از موسسات روسی مورد توجه کارفرمایان قرار گیرد.

  امکان دریافت آموزش سطح بالا با هزینه بسیار کمتر نسبت به کشور‌‌های دیگر

  در روسیه، شهریه دانشگاه‌های برتر سالانه ۶۱۰۰ دلار است و برنامه‌های کارشناسی از ۱۱۰۰ دلار شروع می‌شود. بورسیه‌های دولتی شامل شهریه کامل، نگهداری و مسکن برای دانشجویان بین‌المللی است. مسابقات آکادمیک، پاداش‌های مالی بیشتری ارائه می‌دهند و حتی در پرهزینه‌ترین شهر‌های روسیه مانند مسکو، هزینه‌های زندگی نسبتاً پایین باقی می‌ماند.

  اولویت داشتن نوآوری و تحقیق در روسیه

  روسیه از دوران جنگ سرد به طور قابل توجهی تکامل یافت و نوآوری و تحقیق را در اولویت قرار داده است. امکانات مدرن و پیشرفته دانشگاه‌های روسیه، بر همکاری بین‌المللی تاکید دارد و یک تجربه مطالعاتی پیشرفته را برای کسانی که به دنبال آن هستند، ارائه می‌دهد.

  امکان یادگیری زبان روسی

  ظهور مجدد روسیه به عنوان یک قدرت جهانی باعث شده تا تسلط به زبان روسی بسیار مورد توجه قرار گیرد. از دولت گرفته تا شرکت‌های بین‌المللی، به دنبال متخصصان زبان روسی هستند. در علم و فناوری، زبان روسی در نشریات دانشگاهی پس از انگلیسی در رتبه دوم قرار دارد و دانستن آن را در زمینه‌هایی مانند ریاضیات، زمین شناسی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی حیاتی می‌کند.

  امکان تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

  روسیه موانع زبانی را برای متقاضیان حذف کرده است و اجازه تحصیل بدون مدرک زبان را می‌دهد. آن‌ها می‌توانند روسی یا انگلیسی را برای تحصیل خود انتخاب کنند. برای کسانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، برنامه‌های روسی و دوره‌های آمادگی زبان در دسترس است. اکثر دانشگاه‌های روسیه برنامه‌های انگلیسی را ارائه می‌دهند و دوره‌های آماده سازی، زبان روسی را پوشش می‌دهند.

  شرایط پذیرش در روسیه بدون مدرک زبان

  دانشگاه‌های روسیه نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارند. در واقع، تحصیل به هر دو زبان روسی یا انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور امکان پذیر است. دانشگاه‌ها اغلب دارای دپارتمان‌های آمادگی برای تقویت زبان هستند. با این وجود، دانستن مقداری زبان روسی در دوره‌های انگلیسی می‌تواند کمک‌کننده باشد. برخی از دانشگاه‌ها نیز دوره‌های «روسی روزمره» را ارائه می‌دهند که این دوره‌ها، دانشجویان را هم برای تحصیل و هم تعامل اجتماعی آماده می‌کند. تعامل با مردم محلی به بهتر کردن زبان کمک می‌کند و نکات ارزشمندی را به دانشجویان آموخته و دامنه واژگان‌شان را غنی می‌سازد.

  برخلاف اجباری بودن داشتن مدارک زبانی در اکثر دانشگاه‌های اروپایی، دانشجویان می‌توانند به تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان بپردازند. دانشجویان تنها باید در یک بخش مقدماتی حضور داشته باشند تا در حین گذراندن کلاس‌های درسی خود، زبان روسی را نیز مطالعه‌کنند. این دوره پیش دانشگاهی پس از حداقل یک سال تکمیل می‌گردد.

  برای دانشجویان بین‌المللی که به زبان روسی آشنا هستند،‌ آزمونی به نام تست زبان روسی به عنوان زبان خارجی (TORFL) وجود دارد که باید در آن قبول شوند. برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را نیز ارائه می‌دهند، اما این دوره‌ها به تعداد انگشت‌شمار و محدودی هستند.

  مدارک لازم تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

  مدارک لازم برای تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان عبارتند از:

  • اصل پاسپورت
  • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه
  • فرم درخواست ویزای دانشجویی
  • عکس متقاضی
  • گواهی پزشکی
  • گواهی وضعیت HIV منفی

  اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشد، رضایت کتبی والدین برای سفر الزامی است. این رضایت والدین نیز باید محضری باشد.

  بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دو زبانه در روسیه

  در این بخش، بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دو زبانه در روسیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  دانشگاه ایالتی تومسک (TSU)

  دانشگاه ایالتی تومسک (TSU) که در سطح جهان معتبر و شناخته‌شده است، دوره‌های درجه یکی به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد. این دانشگاه برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد متنوعی از جمله داده‌های بزرگ، مهندسی، علوم زیستی و علوم اجتماعی را ارائه می‌دهد.

  دانشگاه  HSE، دانشکده عالی اقتصاد

  دانشگاه HSE، یک موسسه معتبر جهانی در روسیه است که دوره‌های متنوعی را به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. این دانشگاه با داشتن ۹ گزینه مختلف برای تحصیل در مقطع کارشناسی و برنامه‌های تحصیل هم‌زمان، بر تعامل جهانی تأکید دارد. علاوه‌براین، دوره‌های آنلاین باکیفیتی را از طریق Coursera نیز ارائه می‌دهد.

  دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ

  دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ با ارائه دوره‌های بسیاری به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا،‌ بر جذب دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌کوشد. تحصیل در این دانشگاه حتی بدون مدرک زبان نیز امکان دارد.

   دانشگاه دوستی مردم روسیه دانشگاه  RUDN

  دانشگاه  RUDNیک موسسه پیشرو در روسیه است که درآن به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌کنند. این دانشگاه امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فراهم کرده و با پذیرش دانشجویان با پیشینه‌های مختلف، بین‌المللی‌گرایی را در اولویت قرار می‌دهد. هدف این داشگاه تجهیز دانش‌آموختگان به مهارت‌هایی برای رسیدگی به بحران‌های جهانی است. مدارک تخصصی در دندانپزشکی، پزشکی و دامپزشکی بعد از ۵ تا ۶ سال دریافت می‌شود، در حالیکه دوره‌های کارشناسی ارشد ۲ تا ۲.۵ سال (تمام وقت / پاره وقت) طول می‌کشد. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تمام وقت این دانشگاه، شامل ۳-۴ سال است.

  دانشگاه فدرال اورال (UrFU)

  دانشگاه فدرال اورال UrFU  در اکاترینبورگ در بین دانشگاه‌های برتر روسیه قرار دارد. این دانشگاه  برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، دوره‌های مختلفی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. برنامه‌های کارشناسی شامل اقتصاد بین‌الملل و تجارت و مدیریت سیاست عمومی است و ۱۵ برنامه کارشناسی ارشد در زمینه‌های مختلف دارد. بورسیه‌های دولتی روسیه برای دانشجویان بین‌المللی واجد شرایطی که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند در دسترس قرار می‌گیرد. برنامه‌های دکترا شامل علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر و فرهنگ می‌شود.

  هزینه تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

  در این بخش به بررسی هزینه های تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان خواهیم پرداخت:

  کارشناسی

  هزینه تمام وقت کارشناسی تقریباً 240-260 هزار روبل (3,430-3,715 دلار) در سال است که شامل حداقل 122500 روبل (1750 دلار) و حداکثر 880000 روبل (12570 دلار) در سال می‌شود.

  مدرک تخصصی

  مدرک تخصصی پس از حداقل پنج سال آموزش اعطا می‌شود. این مقطع در مقایسه با کارشناسی، تمرکز روی فعالیت‌های عملی بیشتری دارد. هزینه آموزش در بخش تمام وقت مدرک تخصصی به طور متوسط حدود 240-260 هزار روبل (3,430-3,715 دلار) در سال است که شامل حداقل 122.5 هزار روبل (1750 دلار) و حداکثر 632 580 روبل (9036 دلار) در سال می‌شود. هزینه تحصیل در رشته تخصصی در یک دانشگاه پزشکی در روسیه به طور متوسط 290-320 هزار روبل (4,143-4,571 دلار) در سال است.

   کارشناسی ارشد

  هزینه آموزش در بخش تمام وقت کارشناسی ارشد به طور متوسط 260-280 هزار روبل (3715-4000 دلار) در سال است که شامل حداقل 147000 روبل (2100 دلار) و حداکثر – 000 460 روبل (6570 دلار) در سال می‌شود.

  دکتری

  هزینه آموزش در بخش تمام وقت دوره دکترا به طور متوسط 280-300 هزار روبل (4000-4285 دلار) در سال است که شامل حداقل 79300 روبل (1133 دلار) و حداکثر – 413000 روبل (5900 دلار) در سال می‌شود.

   دپارتمان آمادگی زبانی

  بسیاری از دانشگاه ها دارای دپارتمان‌های آمادگی زبانی هستند که در آن دانشجویان بین‌المللی می‌توانند یک دوره آموزشی فشرده را بگذرانند. این موضوع به دانشجویان امکان می‌دهد در آینده برای هر دانشگاه روسیه که خواستند درخواست دهند. معمولاً این برنامه‌ها شامل یک دوره فشرده زبان روسی و همچنین برخی دروس عمومی است که برای امتحان در رشته تحصیلی منتخب ضروری است. بخش مقدماتی می‌تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد.

  دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در برنامه درسی و شهریه متفاوت است. هزینه آموزش در بخش مقدماتی، هم برای دانشجویان کارشناسی و هم برای دانشجویان کارشناسی ارشد تقریباً یکسان است که به طور متوسط سالانه ​​160 هزار روبل (2285 دلار) برآورد می‌شود.

  دوره‌های تابستانی

  دوره‌های کوتاهی وجود دارد که نه تنها آموزش، بلکه برنامه‌های فرهنگی و سرگرمی را در اکثر دانشگاه ها شامل می‌شود. این دوره به طور معمول تابستانی است، اما دانشگاه‌ها دوره‌های بهار، پاییز و زمستانی را نیز برگزار می‌کنند. به عنوان یک قاعده، چنین برنامه‌هایی از سه تا هشت هفته طول می‌کشد و با گواهی شرکت ارائه می‌شود.

  هزینه تحصیل در یک مدرسه تابستانی به طور متوسط حدود 45 هزار روبل (643 دلار) است. گاهی اوقات دانشگاه‌ها به دانشجویان پیشنهاد می‌دهند که فقط هزینه ایاب و ذهاب یا سفر و اقامت را پرداخت کنند و خود برنامه آموزشی رایگان است.

  مشاوره برای تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

  در این مقاله به بررسی تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان، معیا‌رهای پذیرش و دانشگاه‌های برتر ارائه دهنده تحصیل دوزبانه این کشور پرداختیم. برای ارائه مشاوره و اطلاعات بیشتر، متخصص ما آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما آماده هستند. شما می‌توانید همین حالا تماس بگیرید.