جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

طی سال‌های اخیر آمار تعداد متقاضیان برای مهاجرت و ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی افزایش چشمگیری داشته است. یکی از این مقصدها که به‌عنوان کشوری بزرگ و مهم شناخته می‌شود، روسیه است که دانشگاه‌های آن در رنکینگ جهانی، از رتبه‌های قابل‌توجهی برخوردار هستند و افراد بسیاری تحصیل در روسیه را به‌عنوان بهترین گزینه انتخاب می‌کنند. پزشکی و دندانپزشکی از پرطرفدارترین و مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور روسیه هستند که سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی درخواست خود برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور را ارسال می‌کنند. یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه، دانشگاه پیراگوف است که در ادامه این مطلب به بررسی همه جانبه آن خواهیم پرداخت؛ پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

شهر: مسکو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت بهداشت

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1906

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی

رتبه جهانی: 400 تا 450

رتبه کشوری: 12

مشاوره دانشگاه پیراگوف روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه پیراگوف روسیه بدانید

حال که صحبت از رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به میان آمد، نمی‌توانیم از مهم‌ترین دانشگاه پزشکی روسیه یاد نکنیم. دانشگاه پیراگوف، یکی از معتبرترین مراکز آموزشی و تحقیقاتی روسیه بوده که در سه رشته اصلی پزشکی، دندانپزشکی و روانپزشکی خدمات مختلفی را به متقاضیان ارائه می‌دهد. این دانشگاه مهم توانسته است مراکز آموزشی و تحقیقاتی مختلفی را در شهرهای مختلف کشور روسیه، راه‌اندازی کرده و تحت حمایت خود قرار دهد.

 

دریافت مدرک از دانشگاه پیراگوف روسیه

یکی از مهم‌ترین دلایلی که منجر به شهرت و محبوبیت دانشگاه پیراگوف روسیه شده، ارائه مدرک تحصیلی به دو شکل مختلف است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل خود را به اتمام می‌رسانند، در نهایت می‌توانند یک مدرک روسی و یک مدرک معتبر از دانشگاه‌های اتحادیه اروپا دریافت کنند. دانشگاه تورین ایتالیا، دانشگاه پراگ، دانشگاه میلان و دانشگاه ورگات ایتالیا، چهار مرکز معتبر آموزشی هستند که مدرک اتحادیه اروپا را به دانشجویان اعطا می‌کنند.

 

علت نامگذاری

نام این مرکز آموزشی و تحقیقاتی برگرفته از بنیان‌گذار آن بوده و قدمت تأسیس آن نیز به سال 1906 میلادی باز می‌گردد. نیکولای ایوانویچ پیراگووا یکی از جراحان مشهور در زمان خود بود که اختراعات بسیاری را در زمینه جراحی به ثبت رسانده است.

 

در حال حاضر دانشگاه پیراگوف به مقام شاخصی در میان دیگر دانشگاه‌های پزشکی در سراسر جهان دست پیدا کرده است و بسیاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی، آرزوی تحصیل در این دانشگاه را در سر می‌پرورانند. اگر شما هم چنین آرزویی دارید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرد تا در این مسیر همراه شما باشند.

رتبه بندی دانشگاه پیراگوف روسیه در جهان

دانشگاه پیروگوف که در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه 12 قرار دارد، برنامه‌های کارشناسی ارشد خود را در سال 2019، افتتاح کرد و وارد رتبه بندی های بین المللی معتبر “THE” و “QS” شد. این دانشگاه در سال تحصیلی جدید طبق رتبه بندی QS در جایگاه دانشگاه‌های بین رتبه های 400 تا 450 جهان قرار دارد.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه پیراگوف روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پیراگوف روسیه

یکی از مهم‌ترین شروط تحصیل در دانشگاه پیراگوف روسیه، تسلط کامل به زبان روسی است. بیشتر واحدهای درسی در این دانشگاه به زبان روسی تدریس می‌شوند و دانشجویان باید تسلط کافی بر روی خواندن و نوشتن به این زبان را داشته باشند. به طور کلی تحصیل در رشته‌های مختلف روانپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی در این مرکز آموزشی و تحقیقاتی، بین 5 تا 6 سال طول می‌کشد.

آزمون ورودی

نکته‌ای که متقاضیان برای تحصیل پزشکی در دانشگاه روسیه باید آن را در نظر داشته باشند، کسب نمره قبولی در آزمون ورودی آن است. این مرکز آموزشی یک آزمون ورودی برگزار می‌کند که در این آزمون سؤالاتی تخصصی در سه بخش شیمی، زیست‌شناسی و زبان روسی مطرح می‌شود. همراه با کسب نمره قابل‌قبول از آزمون ورودی، دانشجویان موظف به گذراندن دوره آموزشی پادفک از این دانشگاه نیز هستند.

آزمون ورودی دانشگاه پیراگوف

دوره آموزشی پادفک طی مدت زمان 4 تا 10 ماه، با مباحث یادگیری زبان روسی، فیزیک، زیست‌شناسی و شیمی، ارائه می‌شود. در واقع این دروس باید در دو دوره 4 ماهه و 10 ماهه تدریس شده و در نهایت دانشجویان نمره قبولی از آن کسب کنند.

به منظور تسلط به زبان روسی شما می‌توانید پیش از مهاجرت به این کشور دوره‌های آموزشی را گذرانده و مدرک مربوطه را دریافت کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید از دوره‌های زبان موجود در کشور روسیه استفاده کنید. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود داشته اما بیشتر واحدهای درسی به زبان روسی نوشته شده و تدریس می‌شوند.

دوره آموزشی پادفک چیست؟

طی دوره آموزشی پادفک، دانشجویان برای ورود به دانشگاه و آموزش به زبان روسی آماده می‌شوند. در واقع دانشگاه پیراگوف روسیه این دوره را برای آشنایی دانشجویان با زبان روسی و همچنین مرور بعضی از دروس تحصیلی مانند زیست و شیمی برگزار می‌کند. در صورتی که شما این دوره چند ماهه را با موفقیت پشت سر بگذارید، در دانشگاه و هنگام تحصیل با مشکلاتی مانند عدم تسلط بر زبان روسی مواجه نخواهید شد.

دریافت مدرک زبان روسی

یکی دیگر از دوره‌هایی که دانشجویان پیش از تحصیل در دانشگاه پیراگوف روسیه باید آن را بگذارنند، دوره زبان روسی A2 است. دوره A2 دومین سطح از مراحل یادگیری زبان روسی است که دانشجویان با دریافت این مدرک می‌توانند برای ورود به دانشگاه آماده شوند. همچنین شما می‌توانید به منظور تسلط کامل به این زبان دوره زبان روسی بین‌الملل را گذرانده و مدرک آن را دریافت کنید.

ثبت‌نام دانشگاه پیراگوف روسیه

برای دریافت پذیرش از دانشگاه، متقاضیان باید برای ورود به این مرکز آموزشی بزرگ و شناخته‌شده، مراحل ثبت‌نام را تکمیل کنند. در واقع بدون ثبت‌نام شما موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه نخواهید شد. کارشناسان ما در مؤسسه های مهاجر در تمامی این مراحل همراه شما خواهند بود.

 

امکانات دانشگاه پیراگوف روسیه

از جمله امکاناتی که این دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، عبارتند از:

 • راه‌اندازی اولین دانشگاه زیست پزشکی
 • کمک به پیشرفت زنان در پزشکی
 • حمایت از دو مرکز تحقیقاتی معتبر در کشور روسیه
 • حمایت از بیمارستان‌های دولتی
 • احداث کتابخانه‌ای بزرگ با بیش از 7 هزار جلد کتاب
 • اختصاص دادن مراکز دانشجویی به منظور داوطلب شدن جهت امور خیریه و اجتماعی
 • ایجاد امکانات ورزشی برای دانشجویان
 • برگزاری کارگاه‌های آموزشی و خلاقیت
 

دانشگاه پیراگوف روسیه از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

این مرکز آموزشی از بخش‌های متعددی تشکیل شده که دانشجویان به واسطه رشته انتخابی می‌توانند در این بخش‌ها به تحصیل بپردازند. از دانشکده‌های موجود در این مرکز عظیم آموزشی و تحقیقاتی می‌توانیم به دانشکده پزشکی عمومی، زیست پزشکی، داروسازی، اطفال، روانشناسی، دندانپزشکی، توپوگرافی و جراحی، میکروبیولوژی، ژنتیک سلولی، ژنتیک مولکولی و غیره اشاره کنیم.

 

خدمات دانشگاه پیراگوف روسیه

در این مطلب به حمایت این دانشگاه از مراکز تحقیقاتی اشاره داشتیم. در حال حاضر صدها کلینیک تحت حمایت دانشگاه روسیه قرار دارند. از دیگر امکاناتی که این مرکز آموزشی معتبر و شناخته‌شده در اختیار دانشجویان قرار داده است، باید به ساختمان‌های مسکونی اشاره کنیم که به‌عنوان خوابگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دانشگاه پیراگوف روسیه با کلینیک­‌ها و بیمارستان‌­های زیادی همکاری دارد و این موضوع باعث افزایش اعتبار این دانشگاه می‌­شود، علاوه بر این موضوع از آنجا که پذیرش از این دانشگاه نیازمند مدرک زبان نبوده و شرط معدل بالا ندارد، یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در گرایش‌های مختلف پزشکی است.

خوابگاه‌های دانشگاه پیراگوف روسیه

این دانشگاه بزرگ و قدیمی به منظور ایجاد امکانات رفاهی برای دانشجویان، چند ساختمان را به‌عنوان خوابگاه در نظر گرفته که دانشجویان به صورت اشتراکی از اتاق‌های خوابگاه استفاده می‌کنند. دانشجویان با تکمیل فرم اقامت در خوابگاه می‌توانند در این اتاق‌ها سکونت داشته باشند. به منظور ایجاد تسهیلات برای خورد و خوراک دانشجویان نیز در هر طبقه یک آشپزخانه مجهز تعبیه شده تا آن‌ها بتوانند غذا­های مورد نیاز خود را تهیه کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه پیراگوا روسیه

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پیراگوا روسیه را دارید، باید برای تهیه مدارک زیر اقدام کنید.

 • اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو سال اعتبار داشته باشد.
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی (برخی از رشته‌های دانشگاه پیراگوا آزمون ورودی دارند)
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی (دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات)
 • گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود هیچ مشکل پزشکی برای ادامه تحصیل در روسیه (شامل نتایج آزمایش در زمینه هپاتیت C، عفونت HIV، سل و سفلیس)
 • 6 عدد عکس پاسپورتی و یک عدد عکس 35×45 میلی‌متری

به این نکته توجه داشته باشید که عکس‌ها باید پس‌زمینه سفید داشته باشند. علاوه بر این، تمامی مدارک مذکور باید به صورت رسمی به زبان روسی ترجمه شوند و مهر وزارت امور خارجه و قوه قضاییه را داشته باشند. برای انجام این کار می‌توانید به دفاتر رسمی ترجمه مراجعه کنید. مدارک فوق باید تحویل سفارت روسیه در ایران داده شود.

جهت ارسال مدارک و ثبت در دانشگاه تا 10 سپتامبر مهلت دارید. دوره‌های آموزشی در سپتامبر-اکتبر آغاز می‌شوند و در ژوئن-ژوئیه به پایان می‌رسند. البته، امکان ثبت نام در فصل پاییز نیز وجود دارد. پس از ارسال مدارک و اخذ پذیرش از دانشگاه پیراگوا روسیه می‌توانید جهت دریافت ویزای تحصیلی روسیه اقدام کنید. اخذ ویزای تحصیلی روسیه تنها با نامه‌پذیرش از دانشگاه‌های این کشور امکان پذیر خواهد بود

هزینه تحصیل در دانشگاه پیراگوا روسیه

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه پیراگوا بر اساس رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. این هزینه‌ها شامل شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه می‌شوند. همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد، هزینه خوابگاه حدود 2 هزار روبل در ماه است که البته بسته به شرایط و امکانات خوابگاه تغییر می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که امکان پرداخت شهریه دانشگاه پیراگوا بعد از رسیدن به روسیه وجود دارد.

شهریه برخی از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاه پیراگوا روسیه در سال 2023 به شرح زیر هستند:

رشته تحصیلی

شهریه (سالانه)

پزشکی

470 هزار روبل

دندانپزشکی

470 هزار روبل

داروسازی

350 هزار روبل

روانپزشکی

360 هزار روبل

روانشناسی (مقطع کارشناسی ارشد)

250 هزار روبل

روانشناسی و علوم اجتماعی (مقطع کارشناسی)

300 هزار روبل

بیولوزژی (مقطع کارشناسی)

350 هزار روبل

پزشکی اطفال

410 هزار روبل

بیو پزشکی و پزشکی سایبرنیتیک

400 هزار روبل

بیولوژی (مقطع کارشناسی ارشد)

340 هزار روبل

مشاوره دانشگاه پیراگوف روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد