جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه رانخیگس روسیه

دانشگاه رانخیگس روسیه

دانشگاه رانخیگس روسیه، یکی از دانشگاه‌های محبوب این کشور برای دانشجویان ایرانی است. کشور روسیه در میان مقاصد مهم و پرطرفدار تحصیلی در سطح بین‌المللی قرار دارد و دانشجویان بسیاری برای تحصیل در رشته‌های مختلف پزشکی یا مدیریتی، دانشگاه‌های این کشور را انتخاب می‌کنند. در واقع یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب گسترش تقاضا برای تحصیل در روسیه شده، آزمون‌های ورودی آسان آن است.

شهر: مسکو

دانشگاه: دولتی

تایید: وزارت بهداشت, وزارت علوم

زبان: روسی, انگلیسی

سال تاسیس: 1977

آزمون پذیرش: ندارد

برترین دانشکده : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی،علوم پایه

رتبه جهانی: 801 تا 1000

رتبه کشوری: 4

مشاوره دانشگاه رانخیگس روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آنچه باید درمورد دانشگاه رانخیگس روسیه بدانید

در نتیجه افراد با پرداخت هزینه‌های لازم، قادر به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان خواهند بود. این مسئله در کنار سهولت دریافت ویزای تحصیلی و نیز هزینه‌های به مراتب پایین زندگی در مقایسه با سایر مقاصد مهاجرتی است. در نتیجه، در ادامه این بحث به ارائه توضیحات بیشتری دررابطه‌با دانشگاه رانهیگس روسیه و خدمات و شرایط تعریف شده توسط این دانشگاه خواهیم پرداخت.

در دانشگاه دانهیگس روسیه، دوره‌های پادفک در رشته‌های مختلف درسی برگزار می‌شود. به همین دلیل این دانشگاه توانسته توجه بسیاری از دانشجويان را به خود جلب کند. شاید ندانید که بادفک چیست؟ در واقع پادفک مربوط به زبان روسی و یادگیری دروس به این زبان است. به همین دلیل برگزاری دوره‌های پادفک پزشکی، پادفک مدیریتی، اقتصاد و مواردی از این قبیل، سبب یادگیری دروس به زبان روسی می‌شود.

از آنجایی که دانشگاه رانهیگس روسیه دوره‌های پادفک را با حداقل قیمت ممکن و با کیفیت بالا برگزار می‌کند، بسیاری از دانشجویان با هدف شرکت در این دوره‌ها به این دانشگاه درخواست می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است که این دانشگاه با توجه به انواع خدمات و امکانات رفاهی و بهداشتی‌ای که در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، مورد تأیید بسیاری از نهادها، مانند وزارت بهداشت بوده در کشور ایران است.

رتبه بندی دانشگاه رانخیگس روسیه در جهان

دانشگاه رانهیگس روسیه بر اساس رتبه بندی QS در بین 801 تا 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، بر اساس رتبه بندی گلدن لیگ این دانشگاه رتبه 171 جهان و رتبه 4 روسیه را به خود اختصاص داده است ، بر اساس شیوه تدریس در رتبه 60 ، تحقیق و پژوهش در رتبه 304 و تنوع دانشجویان بین‌المللی در رتبه 555 قرار دارد.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه رانخیگس روسیه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه رانخیگس روسیه

دانشگاه رانهیگس روسیه، دارای دو شعبه در دو شهر مختلف است. به‌طوری که یکی از ساختمان‌های مربوط به این دانشگاه در شمال غرب کشور و در شهر سن‌پترزبورگ قرار دارد. در این دانشگاه، انواع رشته‌ها در قالب مهندسی و مدیریتی تدریس می‌شوند‌. توجه به شرایط خاص تعریف شده برای تحصیل در دانشگاه های روسیه، در رابطه با دانشگاه رانهیگس صدق می‌کند. در نتیجه لازم است یک سری فاکتورها را در نظر بگیرید.

در صورت تمایل برای تحصیل در روسیه، باید مدارکی را ارائه دهید که دررابطه‌با تحصیل در دانشگاه رانهیگس روسیه هم صادق است. از جمله مدارکی که باید تحویل دهید، فرم درخواست پذیرش از دانشگاه‌ است. شما می‌توانید این فرم را به صورت فیزیکی یا آنلاین پر کنید و در اختیار دانشگاه قرار دهید.

مراحل تکمیل درخواست به طوری است که شما ملزوم به پرداخت هزینه‌‌های اپلای، ارائه مدرک زبان، ترجمه مدارک و مواردی از این قبیل هستید تا فرم درخواست پذیرش برای شما صادر شود. سپس باید اقدام به تکمیل و ارسال اپلیکیشن فرم یا همان فرم درخواست نمایید.

جهت تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های روسیه، فارغ از دانشگاه رانهیگس روسیه بودن یا نبودن، نیاز به پاسپورت دارید. همچنین باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به علاوه ریز نمراتتان، به زبان روسی ترجمه کنید و در اختیار دانشگاه خود قرار دهید. ارائه گواهی‌های سلامت پزشکی و نیز گواهی مربوط به عدم ابتلا به HIV، از دیگر فاکتورهای تعریف شده در میان شرایط دانشگاه‌های روسیه هستند که دانشگاه رانهیگس روسیه را هم شامل می‌شود.

از جهتی، تحصیل در مقاطع مختلف، خود دارای شرایط مخصوص به خود است که قبل از درخواست برای تحصیل در یک دانشگاه، باید توسط دانشجو لحاظ شود و مورد بررسی قرار گیرد. به این صورت انتخاب اصولی‌تر و مناسب‌تری خواهید داشت. از این رو در ادامه به ارائه توضیحاتی دررابطه‌با انواع رشته‌های تحصیلی در دانشگاه رانهیگس روسیه، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پرداخته شده است.

فرآیند پذیرش نیازمند تجربه است برای کاستن ریسک­‌های پذیرش و تسهیل پیچیدگی‌­های این امر، بهتر است که کارهای پذیرش تحصیلی خود رو به یک مؤسسه با تجربه بسپارید، در این خصوص کارشناسان ما می‌توانند خدمات کاملی را در این زمینه به شما ارائه دهند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

در صورتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه رانهیگس روسیه، در مقطع کارشناسی روسیه هستید، لازم به ذکر است که این مقطع تحصیلی در روسیه هم مانند بسیاری از کشورها، به میزان 4 سال به طول می‌انجامد.

علاوه بر این دانشگاه رانهیگس، امکان دریافت بورسیه تحصیلی را هم برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. اینکار سبب می‌شود تا هزینه‌های تحصیل در روسیه به مراتب کاهش پیدا کنند. در غیر این صورت می‌توانید با پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل، در این دانشگاه بپردازید.

رشته‌هایی که این دانشگاه در مقطع کارشناسی پشتیبانی می‌کند، بیشتر شامل رشته‌های مدیریتی است که شامل انواع رشته‌های مدیریت، مدیریت شهری دولتی، تجارت و اطلاعات ، اقتصاد ، حقوق، سیاست، روانشناسی، روابط بین الملل، تبلیغات و روابط اجتماعی، روزنامه نگاری و مدیریت نیروی کار می‌شود.

 • تحصیل در مقطع ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روسیه، یک دوره دو ساله است. تعداد سال‌های تعریف شده برای تحصیل در دانشگاه رانهیگس روسیه، مانند بسیاری از دانشگاه‌های جهان است.البته برخی تفاوت‌ها بسته به رشته تحصیلی به وجود می‌آیند. به همین دلیل در دانشگاه رانهیگس، یک سال کاملاً به دوره‌های تئوری انحصار پیدا می‌کند و در سال دوم‌، دروس به گونه‌ای هستند که پنجاه درصد تمرکز بر دروس و پنجاه درصد بر روی پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد است. این مسئله به‌دلیل تحویل آموزه‌ها از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد است.

از دیگر موضوعاتی که در‌رابطه‌با مقطع ارشد تعریف می‌شود، سهولت دریافت بورسیه است. در واقع دریافت بورسیه برای دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است تا از تحصیل رایگان برخوردار شوند. به این منظور، اگر شما هم متقاضی ادامه تحصیل در روسیه هستید، مقطع کارشناسی ارشد به شما امکان پذیرش ساده‌تر از طریق بورسیه را می‌دهد. البته لازم به ذکر است که دوره کارشناسی ارشد،  بهترین گزینه برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه است.

در مقطع ارشد هم مانند مقطع کارشناسی، رشته‌های مختلف و به خصوصی ارائه می‌شود که برخی برای گرایش‌های دروس اختصاصی هستند. رشته‌های ارائه شده در دانشگاه رانهیگس روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد،  شامل انواع رشته‌های مدیریت، مدیریت شهری دولتی، اقتصاد، حقوق، روابط بین الملل و نیز رشته مدیریت نیروی انسانی می‌شوند‌‌.

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را دارید، موارد متعددی مانند هزینه‌­های تحصیل، هزینه‌­های زندگی، خوابگاه و غیره را باید در نظر گرفت، کارشناسان ما می‌توانند اطلاعات کاملی را در این زمینه به شما ارائه دهند.

 • تحصیل در مقطع دکتری

در ین دانشگاه 6 رشته در مقطع دکتری روسیه  ارائه می‌شوند. این دوره تحصیلی در دانشگاه رانهیگس روسیه،  به میزان 3 سال تعریف شده است. به طوری که برنامه آموزشی برای مقطع دکتری، به گونه‌ای است که سال اول به دروس عمومی و تخصصی اختصاص داده شده است. در مقابل در سال‌های بعدی بیشتر تمرکز بر روی پایان‌نامه دکتری می‌باشد. این برنامه‌های آموزشی، با اهداف ایجاد نظم در روندهای مربوط به تحصیل، پایه گذاری شده‌اند.

در‌رابطه‌با تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه رانهیگس روسیه، 6 رشته علم سیاست، تاریخ و باستان شناسی، علم روانشناسی، اقتصاد، حقوق و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است.

تحصیل در دانشگاه رانخیگس در روسیه

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه رانخیگس روسیه

برای اخذ پذیرش از دانشگاه رانهیگس لازم است مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید:

 • فرم تقاضا به صورت تکمیل و امضا شده
 • اصل یا کپی مدارک هویتی
 • اصل یا کپی مدارک تحصیلی سابق (دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس بسته به مقطع تحصیلی مورد نظرتان)
 • مدارک مبتنی بر دستاوردهای شخصی داوطلب
 • ۲ قطعه عکس با ابعاد ۴ × ۳

امکانات دانشگاه رانخیگس روسیه

دانشگاه رانخیگس روسیه علاوه بر شرایط تحصیلی عالی، مزایای زیادی برای دانشجویان خود فراهم کرده است. اعتبار بالای این دانشگاه تضمینی برای موقعیت شغلی پس از فارغ‌التحصیلی برایتان خواهد بود.

مهم‌ترین امکانات و مزایای تحصیل در دانشگاه رانخیگس به شرح زیر است:

 • امکانات آموزشی پیشرفته و نوین این دانشگاه سبب تمایز آن با دیگر مراکز آموزش عالی و افزایش کیفیت تحصیل شما می‌شود.
 • تنوع بالای رشته‌های ارائه شده در دانشگاه سبب سهولت انتخاب رشته می‌شود.
 • محیط بین‌المللی آن در کنار ارتباطات و همکاری‌های گسترده بین‌المللی. هر دو مورد سبب افزایش اعتبار دانشگاه و ارتقای کیفیت تحصیل می‌شوند.
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان هنگام اخذ پذیرش.
 • هزینه‌های تحصیل مقرون‌به‌صرفه در این دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های دیگر.
 • مورد تأیید بودن مدارک این دانشگاه توسط وزارت علوم ایران، ادامه تحصیل و کاریابی و در ایران پس از تحصیل را برای شما آسان می‌کند.
 • اعتبار بالای دانشگاه سبب پذیرش مدارک شما در کشورهای مختلف و کاریابی آسان می‌شود.
 • دانشجویان اجازه دارند در طول دوران تحصیل خود به صورت پاره‌وقت کار کنند.
 • امکان استفاده از برنامه‌های تبادل دانشجو نیز تجربه‌های جدیدی برای شما به همراه می‌آورد.

خوابگاه

دررابطه‌با تحصیل در کشوری غیر از کشور محل سکونت و یا حتی شهری غیر از آن، خوابگاه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موثر در سطح کیفیت زندگی دانشجویان معرفی می‌شود. از این رو برای تحصیل در دانشگاه رانهیگس روسیه، می‌توانید از این مزیت برخوردار شوید.

البته مسئله‌ای که دررابطه‌با خوابگاه این دانشگاه وجود دارد، در خصوص نوع خوابگاه است. در واقع برای این دانشگاه، هتل‌هایی به‌عنوان خوابگاه اجاره شده است‌. این موضوع خود می‌تواند در یک قالب گسترده مورد بحث و بررسی قرار گیرد. به‌طوری که مزایا و معایبی برای آن قابل تعریف است که شاید روی نظر افراد تاثیرات مثبت یا منفی‌ای داشته باشند.

ارائه هتل به‌عنوان خوابگاه، سبب افزایش هزینه‌ها در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها می‌شود. به‌طوری که افراد ملزم به پرداخت ماهی 100 الی 130 دلار برای اقامت در خوابگاه خواهند بود که بسیار مبلغ بالایی به شمار می‌آید. در حقیقت این مبلغ در مقابل دیگر خوابگاه‌ها برای دانشگاه‌های شهر سن‌پترزبورگ، حدودا دو برابر محسوب می‌شود. علت این افزایش قیمت هم به وضوح روشن است. در واقع ارائه انواع خدمات و امکانات، سبب می‌شود تا قیمت‌های بیشتری تعریف شوند.

همین بحث خدمات رسانی و ارائه امکانات، در میان خصوصیات مثبت و مزایای این خوابگاه‌ها قرار می‌گیرند. این هتل‌ها دارای اتاق‌های دو نفره هستند که کیفیت بالایی را در ارائه انواع خدمات برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند. به‌طوری که در میان دانشگاه‌های شهر سن‌پترزبورگ، می‌توان چنین گفت که دانشگاه رانهیگس، بهترین امکانات رفاهی را در خوابگاه‌های خود برای دانشجویان در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل در دانشگاه رانخیگس روسیه

دررابطه‌با هزینه‌هایی که برای دانشجویان دانشگاه رانخیگس تعریف می‌شود، در صورتی که هدف شما تحصیل بدون دریافت بورسیه باشد، برای مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، ملزم به پرداخت مبلغ معینی هستید. این مبلغ در کنار هزینه‌های خوابگاه، می‌تواند بسیار بالا باشد.

در صورتی که برای مقطع کارشناسی اقدام به درخواست پذیرش نمایید، هزینه این دوره در سال حدود 3 هزار دلار است. برای متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، در سال حدود 3 هزار تا 3500 دلار در نظر گرفته شده است. دانشجویان مقطع دکتری هم شهریه‌ای بین 2500 تا 3 هزار دلار در سال دارند. به‌علاوه هزینه خوابگاه هم به صورت ماهانه تعریف می‌شود که سبب بالا رفتن هزینه تحصیل در این دانشگاه می‌شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه رانخیگس روسیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه رانخیگس روسیه

شما دانشجویان عزیز می‌توانید با دریافت بورسیه دولتی، به تحصیل در دانشگاه رانهیگس بپردازید. بورسیه دانشگاه رانهیگس به صورت سالانه به دانشجویان با استعداد بین‌المللی اعطا می‌شود. اخذ بورسیه می‌تواند هزینه‌های شما را به خوبی پوشش دهد. برای اخذ این بورسیه به مدارک زیر نیاز دارید:

 • فرم تقاضای بورسیه دولتی روسیه
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک و گواهی مبتنی بر دستاوردهای فردی
 • تحقیقات و مقالات منتشر شده یا چکیده آن‌ها (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • مدارک پزشکی مبنی بر عدم وجود محدودیت‌های پزشکی
 • گواهی پزشکی عدم ابتلا به HIV
 • عکس

مشاوره دانشگاه رانخیگس روسیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد