جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل فیزیوتراپی در چین

تحصیل فیزیوتراپی در چین

 این روز‌ها کشور چین، با تبدیل شدن به سرزمینی بزرگ و معروف در صحنه جهانی، از ارزش و افتخار بین‌المللی در عرصه پزشکی برخوردار است. مخصوصا بیمارستان‌های آن که به دلیل بزرگی و تجهیزات پیشرفته در رده منتخبین بیمارستان‌های جهان قرار دارند، باعث جذب بیشتر بیماران خارجی و حتی رونق گردشگری سلامت در این کشور شده‌اند.

در بخش علمی، رشته فیزیوتراپی در چین با پیشرفت چشمگیری در آن برخوردار است. این رشته در دانشگاه‌های چین با استانداردهای بین‌المللی برتر عرضه می‌شود. علاوه بر این، تعداد زیادی بورسیه برای دانشجویان در این رشته موجود است. بر اساس توسعه رشته فیزیوتراپی در این کشور، فرصت‌های شغلی این رشته نیز افزایش چشمگیری داشته‌اند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در چین

مشاوره تحصیل فیزیوتراپی در چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

چین، با اقتصادی نسبتاً پایدار و هزینه‌های ثابت و ارزان، کیفیت تحصیل و زندگی را تقریبا برابر با اروپا و آمریکا ارائه می‌دهد. این امر باعث شده است که رشته فیزیوتراپی در چین مورد توجه دانشجویان باشد. علاوه بر این، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که از بورسیه‌های تحصیلی چین بهره‌مند شوند.  یکی از دیگر ویژگی‌های مثبت تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. 

چین به دلیل وسعت جغرافیایی زیادش، فراوانی مناطق دیدنی طبیعی و تاریخی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، به طوری که آن‌ها می‌توانند خاطرات زیبا و به یادماندنی را در طول تحصیلشان در این کشور به جا بگذارد. دیگر مزیت تحصیل در چین این است که دانشگاه‌های واقع در این کشور، برای پذیرش دانشجو، آزمون‌های ورودی سختی را مد نظر قرار نمی‌دهند و دانشجویان، فرصتی بی‌نظیر را برای پذیرش در رشته مورد علاقه‌شان دارند.

شرایط و مدارک تحصیل فیزیوتراپی در چین

برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های چین، دانشجویان نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی سخت ندارند. اما به دلیل تفاوت‌های وجود در دانشگاه‌های مختلف چین، هر دانشگاه به احتمالی ممکن است شرایط و مدارک خاص خود را بر اساس نوع و مقطع تحصیلی برای ورودی به رشته فیزیوتراپی داشته باشد. هرچند، برخی از دانشگاه‌ها ورودی را بر اساس یک مصاحبه مجازی قبول می‌کنند. اگر دانشجویان علاقمند به پذیرش در یک دانشگاه خاص هستند، باید درخواست خود را بر اساس شرایط مناسب ارائه کنند.  این عملیات شامل تکمیل درخواست مطابق با دستورالعمل‌های موجود در سایت دانشگاه مورد نظر و آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز است. دانشگاه‌ها معمولا یک بازه زمان مشخص را برای بررسی این درخواست‌ها در نظر می‌گیرند و در صورت تایید، از طریق ایمیل به دانشجویان اطلاع می‌دهند.

احتمالا از متقاضیان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های چین انتظار می‌رود که حداقل ۱۸ سال سن، دارای دیپلم تحصیلات متوسطه یا مدرک معادل با ۱۲ سال تحصیل است. این مدرک الزامی برای درخواست پذیرش در دانشگاه‌های چین است.

مدارک لازم برای تحصیل فیزیوتراپی در چین 

برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی با زبان انگلیسی، ارائه گواهی مهارت زبان انگلیسی یعنی TOEFL یا IELTS الزامی است. دانشگاه‌های چین حداقل نمره 6 یا 6.5 را برای آیلتس می‌پذیرند. افرادی که قصد ادامه تحصیل فیزیوتراپی با زبان چینی را دارند، باید توانایی زبان چینی خود را از طریق آزمون اثبات کنند.

شما برای پذیرش در دانشگاه‌های چین نیاز به ارائه مدارک زیر دارید:

 • کپی از پاسپورت
 • کپی از مدارک شناسایی
 • چندین عکس شخصی
 • پر کردن و ارائه فرم درخواست
 • نوشتن و ارائه نامه بیانیه شخصی
 • نامه تایید پذیرش از دانشگاه
 • گواهی سلامتی
 • ارائه انگیزه نامه (Motivation Letter)
 • رزومه
 •  گواهی عدم سابقه کیفری
 •  دو توصیه‌نامه
 • گواهی دریافت دیپلم
 •  ریزنمرات تحصیلی
 •  گواهی توانایی مالی

 

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین

فیزیوتراپی یکی از رشته‌های تحصیلی است که در چین، نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا، با هزینه کمتری همراه است. هزینه تحصیل در این رشته بستگی به دانشگاه، مقطع تحصیلی و زبان تدریس دارد و در بازه‌ای بین 4000 تا 10000 دلار در سال قرار می‌گیرد.  یکی از روش‌هایی که می‌توان برای کفایت هزینه تحصیل استفاده کرد، استفاده از بورسیه‌های تحصیلی است. این بورسیه‌ها می‌تواند تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل در چین را کفایت کند. 

با این حال، دانشجویان باید توجه کنند که برای تحصیل در چین، علاوه بر هزینه تحصیل، باید هزینه زندگی را نیز مدنظر قرار دهند. این هزینه بستگی به شهر تحصیل دارد و متفاوت است. تخمین زده می‌شود که هزینه زندگی در چین ماهیانه بین ۲۷۸ تا ۵۰۰ دلار باشد. در پیش رو، قصد داریم برخی از هزینه‌های تحصیل رشته فیزیوتراپی در چندین دانشگاه چینی را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه پکن: هزینه ۴۳۰۰ دلار

– دانشگاه فودان: هزینه ۹۸۰۰ دلار

– دانشگاه چینهوا: هزینه ۵۷۰۰ دلار

– دانشگاه جیائوتونگ: هزینه ۳۵۹۰ دلار

– دانشگاه جیلین: هزینه ۴۴۰۰ دلار

– دانشگاه پزشکی جنوب: هزینه ۷۳۰۰ دلار

– دانشگاه پزشکی پایتخت: هزینه ۶۸۰۰ دلار

– دانشگاه مرکزی جنوب: هزینه ۳۶۰۰ دلار

بهترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

در کشور چین، تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی مانند پزشکی عمومی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، و داروسازی طرفداران فراوانی دارد. به لطف امکانات و تجهیزات پیشرفته دانشگاه‌های چینی و کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور، ترکیب شده با هزینه‌های نسبتاً مناسب، چین به مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در ادامه مطلب، قصد داریم شما را با چندین دانشگاه برجسته برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین آشنا کنیم.

دانشگاه پزشکی پایتخت یا CMU؛ بهترین دانشگاه برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

دانشگاه پزشکی پایتخت یا CMU، با تاسیس در سال 1960 در پکن، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در چین شناخته شده است. این دانشگاه با داشتن 10 دانشکده، همچنین 14 بیمارستان وابسته و 1 موسسه آموزشی، بهترین مکان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی است.شبکه وسیع بیمارستان‌های وابسته به CMU باعث می‌شود تا بتواند در بین دانشگاه‌های پزشکی چین جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. این دانشگاه با داشتن همکاری‌های علمی با بیش از 14 بیمارستان در سراسر چین و 20 دانشکده پزشکی در جهان، فرصت‌های فراوانی را برای دانشجویان فراهم کرده است. 

CMU با ارائه برنامه‌های پزشکی و پیراپزشکی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، بیش از 9000 دانشجوی ملی و بین‌المللی را آموزش می‌دهد. این دانشگاه در زمینه تحقیقات علمی ، عملکرد برجسته‌ای دارد که به دلیل آن نیز شناخته شده است.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه فوجیان

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه فوجیان یا FMJU در چین ارائه می‌شود. این دانشگاه در ۱۹۳۷ تاسیس شده و در حال حاضر برنامه‌های تحصیلی متنوعی در سطوح کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌دهد که باعث شناخته شدن آن به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر چین شده است. دانشگاهی با جمعیت بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو، رشته فیزیوتراپی را با شرایط مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته ۴ سال به طول می‌انجامد.

برای ورود به این دوره تحصیلی، بستگی به زبان مورد استفاده در دوره دارد. اگر دوره به زبان چینی تدریس می‌شود، نیاز به مدرک زبان چینی با سطح ۴ یا بالاتر است. اگر دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، نیاز به امتیاز کافی در آزمون‌های آیلتس (حداقل ۶.۵) یا تافل (حداقل ۸۰) است.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه پزشکی نانجینگ

دانشگاه پزشکی نانجینگ یا (NMU) در رشته‌های طب و پیراپزشکی یکی از دانشگاه‌های برتر چین است که در سال 1902 پایه‌گذاری شد. این مرکز آموزشی، به عنوان یکی از برجسته‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور شناخته می‌شود. NMU وابسته به چهار بیمارستان بزرگ است که اهداف آموزشی و درمانی را در فعالیت خود حفظ می‌کند. برای رشته فیزیوتراپی، عرصه ای که آمادگی خاص برای دانشجویان بین‌المللی دارد، مدت زمان تحصیل چهار سال برآورد شده است. NMU با قرار گرفتن در رتبه ۱۳۱ در بین دانشگاه‌های برتر جهان، خدمات ارزشمندی ارائه می‌دهد.

با تولید فرصت‌های تحصیلی در رشته فیزیوتراپی برای دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه پزشکی نانجینگ تلاش می‌کند تا محیطی دانشگاهی دوستانه و خوشامد را ایجاد کند. علاوه بر این، با ارائه حمایت و بورس تحصیلی متنوع، این دانشگاه امکان تحصیل بدون هزینه را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است.

دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

پیش از انتخاب دانشگاهی برای ادامه تحصیلات در چین، دانشجویان باید تاییدیه دانشگاه مورد نظر از سوی وزارت بهداشت را بررسی کنند. این مسأله برای دانشجویانی که تمایل دارند پس از اتمام تحصیل به ایران بازگشته و شروع به کار کنند، حائز اهمیت است، زیرا برای دریافت مجوز کار، آنها باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های تأیید شده توسط وزارت بهداشت دریافت نمایند. برای رشته فیزیوتراپی، دانشگاه‌های زیر در چین که توسط وزارت بهداشت تأیید شده‌اند، عبارتند از:

 • دانشگاه چینهوا
 •  دانشگاه فودان
 •  دانشگاه پکن
 • دانشگاه جیائوتونگ شانگهای
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه بیجینگ
 •  دانشگاه تیانجینگ
 •  دانشگاه ووهان
 • دانشگاه شیامن
 • دانشگاه ژجیانگ
 •  دانشگاه مرکزی جنوب
 •  دانشگاه داروسازی چین
 •  دانشگاه جینان
 • دانشگاه فوجیان

 

درآمد رشته فیزیوتراپی در چین

اگر برنامه‌ای دارید که پس از اتمام دوره تحصیلیتان در رشته فیزیوتراپی، در چین به عنوان فیزیوتراپیست کار کنید، لازم است که نه تنها دانش خود را تقویت کنید، بلکه روی مهارت‌های عملی خود نیز کار کنید. بر اساس داده‌های تازه منتشر شده، میانگین درآمد ماهانه فیزیوتراپ در چین نزدیک به ۲۴۴ هزار یوان است. برای هر ساعت ارائه خدمات، حداقل ۱۱۷ یوان کسب می‌کند. با این حساب، یک فیزیوتراپ مبتدی می‌تواند حدود ۱۸۰ هزار یوان در ماه درآمد داشته باشد، در حالی که فیزیوتراپ‌های با تجربه و حرفه‌ای حدود ۳۰۵ هزار یوان درآمد ماهانه کسب می کنند.

اقامت رشته فیزیوتراپی در چین

گرین کارت چین، به رسمیت “اجازه اقامت دائم برای خارجیان در جمهوری خلق چین” شناخته می شود. این مجوز در واقع تاییدکننده‌ی حق اقامت نامحدود برای فرد خارجی در چین است، و به عنوان گواهی هویت قانونی برای آن‌هایی که اقامت دائم در چین را به دست آورده‌اند، عمل می‌کند. این گواهی عمومی به مدت پنج یا ده سال اعتبار دارد. 

اگر فرد خارجی کمتر از ۱۸ سال دارد و اقامت دائم به دست آورده، گواهی اقامت دائم با اعتبار پنج سال صادر می‌شود. اما، اگر فرد خارجی ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد و اقامت دائم دریافت کند، گواهی اقامت دائم با اعتبار ده سال صادر می‌گردد.مشاوره تحصیل فیزیوتراپی در چین

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد