جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تحصیل به زبان انگلیسی در چین

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

کشور چین به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین قدرت‌‌‌‌ها در صحنه بین‌المللی و اقتصاد جهانی، بستر مناسبی برای ادامه تحصیل به شمار می‌آید. علاوه بر این، تنوع غذایی، تاریخ غنی و پیچیده، زیبایی‌های طبیعی بی‌نظیر و طیف وسیعی از هنرهای تجسمی، تحصیل در چین را برای دانشجویان بین‌المللی به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها تبدیل کرده است. با این حال، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.                    

این نگرانی از آن جهت قابل‌فهم است که ماندارین به‌عنوان یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری شناخته می‌شود. خوشبختانه، در شهرهای بزرگ چین مانند پکن، شانگهای و گوانگژو، امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم شده است. شمار دانشگاه‌هایی که دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، به طور دائمی در حال افزایش است و این امر فرصت‌های جدیدی را برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده تا بدون نیاز به یادگیری زبان چینی، به تحصیل بپردازند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در چین

مشاوره تحصیل در چین به زبان انگلیسی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آیا امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

ارائه برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی در کشور چین، دانشجویان بین‌المللی از اقصی نقاط جهان را به سوی این کشور جذاب کرده است. با ارائه این برنامه‌ها، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بدون نیاز به یادگیری زبان چینی، در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند. از این رو، این موضوع امکان تحصیل در چین را برای دانشجویان بسیاری ساده‌تر کرده است.

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که در هنگام تقاضای پذیرش، برای برنامه‌های انگلیسی‌زبان درخواست بدهند. همچنین، آن‌ها باید نوع برنامه موردنظر خود را به دقت انتخاب کنند؛ زیرا آموزش به زبان انگلیسی در چین به دو شکل مختلف ارائه می‌شود. در نوع اول، تمامی دروس و محتواهای آموزشی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، و در نوع دوم، دوره‌های آموزشی ترکیبی از انگلیسی و چینی هستند. با در نظر گرفتن این موارد، دانشجویان می‌توانند بهترین انتخاب را مطابق با نیازها و ترجیحات خود داشته باشند

برنامه‌های انگلیسی زبان برای دانشجویان بین‌المللی

اگر برنامه‌های تحصیلی انگلیسی‌زبان را برای ادامه تحصیل در چین انتخاب کنید، باید بدانید که در هیچ‌کدام از کلاس‌هایتان با دانشجویان محلی همراه نخواهید بود. اگر هدف اصلی شما از مهاجرت تحصیلی به چین برقراری ارتباط با افراد بومی و پیدا کردن فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور است، بهتر است از شرکت در این نوع برنامه‌ها خودداری کنید. اغلب دوره‌های انگلیسی‌زبان که توسط دانشگاه‌های چین ارائه می‌شوند، تنها دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کنند.

بعضی از این دوره‌ها تا کنون راه‌اندازی نشده‌اند و یا به دلیل عدم ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی هنوز فعال نشده‌اند. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که سطح تسلط به زبان انگلیسی در میان کارکنان آموزشی و اداری ممکن است به اندازه‌ای که انتظار دارید نباشد. بسیاری از دانشجویانی که در این برنامه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند، پس از گذراندن یک ترم، انصراف داده‌اند.

 برنامه‌ زبان انگلیسی زبان همراه با دانشجویان بومی

دانشگاه‌های بین‌المللی متعددی در چین وجود دارند که برنامه‌های تحصیلی متنوع و بین‌المللی را ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها مدارک معتبر خود را به دانشجویانی که در آن‌ها تحصیل می‌کنند، اعطا می‌کنند. دانشگاه‌های بین‌المللی دارای پردیس‌هایی در شهرهای مختلف چین بوده و از اعتبار و شهرت بالایی برخوردارند. دانشگاه‌های مذکور همچنین دانشجویان محلی چین را از طریق آزمون ورودی کالج ملی چین پذیرش می‌کنند. با ثبت‌نام در یکی از این دانشگاه‌ها، شما به عنوان دانشجوی بین‌المللی در کلاس‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، شرکت خواهید کرد. در این کلاس‌ها، همراه با دانشجویان محلی به تحصیل خواهید پرداخت. کیفیت آموزش در این دانشگاه‌ها بسیار بالاست و فرصتی بی‌نظیر برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین را فراهم می‌آورند. تنها تعداد محدودی از دانشگاه‌های چین این گونه برنامه‌های انگلیسی‌زبان را ارائه می‌دهند.

شرایط تحصیل در چین به زبان انگلیسی

بهترین دانشگاه ‌های برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین

در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند. بسیاری از دانشگاه‌های چین امروزه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم آورده‌اند که این امر جاذبه‌ی زیادی برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده است. دانشجویان می‌توانند ضمن تحصیل در چین، با ثبت‌نام در کلاس‌های زبان چینی، با زبان و فرهنگ این کشور نیز آشنا شوند. از جمله برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه سینگوا

دانشگاه سینگوا در شهر پکن یکی از نام‌آورترین دانشگاه‌های چین و از برجسته‌ترین دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان این کشور به شمار می‌رود که توانسته است رتبه‌های برتر را در میان بهترین دانشگاه‌های ملی و جهانی به دست آورد. این دانشگاه در سال 1911 به‌عنوان کالج امپراتوری Tsing Hua پایه‌گذاری شد و با گذشت زمان به یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی در چین تبدیل شده است. دانشگاه سینگوا برنامه‌های مختلف را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ارائه می‌دهد. این دانشگاه حدود ۸۰ برنامه در مقطع کارشناسی دارد که بیشتر آنها، به استثنای رشته‌های معماری و مجسمه‌سازی، چهارساله هستند و به زبان‌های انگلیسی و چینی تدریس می‌شوند. در بخش تحصیلات تکمیلی، دانشجویان می‌توانند از بین ۳۰ برنامه به زبان انگلیسی، رشته موردنظر خود را انتخاب کنند؛ که از این تعداد، ۲۲ رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد و ۸ برنامه در مقطع دکتری هستند.

دانشگاه پکن

دانشگاه پکن یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین است که با ارائه امکان تحصیل به زبان انگلیسی، میزبان هزاران دانشجوی بین‌المللی است. این دانشگاه با داشتن امکانات آموزشی و رفاهی گسترده و بزرگترین کتابخانه در سطح آسیا به شهرت رسیده است. دانشگاه پکن شش دانشکده دارد و برنامه‌های متعددی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد، از جمله بسیاری از رشته‌ها به زبان انگلیسی.

مدت زمان برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه پکن ۴ سال است. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیازمند ارائه مدرک زبان نیستند؛ اما باید مهارت کافی در زبان‌های انگلیسی یا چینی داشته باشند. در غیر این صورت، باید در دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنند. این دانشگاه حدود ۱۲ برنامه تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

دانشگاه جیائوتونگ شانگهای

دانشگاه جیائوتونگ شانگهای یکی از موسسات آموزش عالی برتر جهان و یک دانشگاه برجسته در چین است که در سال ۱۸۹۶ تاسیس شده است. این دانشگاه تحت نظارت مستقیم سازمان آموزش و پرورش چین اداره می‌شود و دارای پنج پردیس مختلف است. دانشگاه جیائوتونگ شانگهای برای یک قرن تعدادی از برترین دانشمندان کشور را تربیت کرده و میزبان هزاران دانشجوی بین‌المللی بوده است. تمامی دوره‌های اصلی در حوزه مهندسی به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شوند. از دیگر برنامه‌های انگلیسی‌زبان این دانشگاه می‌توان به علوم کامپیوتر، اتوماسیون، مهندسی اطلاعات، مهندسی مکانیک و غیره اشاره کرد. با این حال، دانشجویان ملزم به فراگیری زبان چینی هستند. تحصیل در دانشگاه جیائوتونگ شانگهای به زبان انگلیسی مستلزم ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی است. تعداد زیادی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی نیز در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دانشگاه علم و صنعت چین

دانشگاه علم و صنعت چین در سال ۱۹۵۸ توسط آکادمی علوم چین در پکن بنیان‌گذاری شد و بعدها به شهر هفی، محل کنونی خود منتقل گردید. هدف از تأسیس این دانشگاه، پاسخ‌گویی به نیازهای علمی و فناوری کشور و افزایش توان رقابتی در سطح بین‌المللی بود. بیشتر برنامه‌های برتر انگلیسی‌زبان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می‌شوند. تقریبا ۹ برنامه کارشناسی ارشد و تمامی برنامه‌های دکتری به زبان انگلیسی ارائه می‌گردند.

هرچند که برنامه‌های مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه تدریس می‌شوند، اما بیشتر این ۳۵ برنامه به زبان چینی ارائه می‌شوند. برخی از این دوره‌ها به صورت کاملاً انگلیسی یا به هردو زبان انگلیسی و چینی برگزار می‌شوند. با این وجود، به دلیل اینکه بخش زیادی از  برنامه‌ها به زبان چینی تدریس می‌شود، دانشجویان نیازمند یادگیری زبان چینی هستند.

دانشگاه ژجیانگ چین

دانشگاه ژجیانگ در استان ژجیانگ، شهر هانگ ژو واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین به‌شمار می‌آید. این دانشگاه در سال ۱۸۹۷ بنیان‌گذاری شد و از سال ۱۹۷۹ پذیرش دانشجویان بین‌المللی را آغاز کرده است. از آن زمان، بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. دانشگاه ژجیانگ تحصیل به زبان انگلیسی را در چین ممکن ساخته و برنامه‌های متنوعی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل دوره‌های دوزبانه، پزشکی، مهندسی، ارتباطات و مدیریت هستند.

دانشجویان در برنامه‌های انگلیسی‌زبان دانشگاه ژجیانگ نیازی به ارائه مدرک زبان چینی ندارند، ولی ممکن است نیاز به مدرک مهارت زبان انگلیسی داشته باشند. همچنین، دانشجویان در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌توانند برنامه‌های انگلیسی‌زبان این دانشگاه را انتخاب کنند. از جمله رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی‌ارشد به زبان انگلیسی می‌توان به مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی ساخت و کنترل هوشمند، مهندسی مکانیک، ریاضیات، فیزیک و آمار اشاره کرد. برخی از رشته‌های مقطع دکتری نیز در این دانشگاه به زبان انگلیسی موجود هستند.

بهترین شهرها برای دانشجویان بین‌المللی در چین

باتوجه به اینکه تعداد دانشجویان خارجی در چین به‌سرعت رو به افزایش است، شهرهای بزرگ این کشور دارای مجموعه متنوعی از مؤسسات آموزشی هستند که کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. خبر خوب این است که در شهرهای بزرگ‌تر چین، شما به راحتی می‌توانید دانشجویان محلی و بین‌المللی را که می‌توانند به زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار کنند، بیابید. برخی از بهترین شهرها برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین عبارتند از:

شهر پکن؛ مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان انگلیسی زبان

یکی از شهرهای دانشجویی و همچنین یکی از بهترین شهرهای چین برای تحصیل در رشته‌های اقتصاد، سیاست، پزشکی و تجارت به زبان انگلیسی، پکن است. در حقیقت، پکن برترین مؤسسات آموزشی را داراست که برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. به عنوان نمونه، دانشگاه تجارت بین‌الملل و اقتصاد یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته اقتصاد به زبان انگلیسی است. این دانشگاه منحصر به فرد است که برنامه‌های سیاست بین‌الملل را نیز به انگلیسی ارائه می‌دهد.

تحصیل در چین به زبان انگلیسی و شهر شانگهای

شانگهای مرکز مدرنیته چین است و میزبان اولین دانشگاه کشور، یعنی دانشگاه فودان، می‌باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در این شهر مشکلی نخواهید داشت؛ چرا که دانشگاه دیگری نیز در اینجا واقع شده که برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می‌کند و پذیرای دانشجویان خارجی زیادی است. دانشگاه شانگهای جیائوتونگ یک مرکز تحقیقاتی معتبر در سطح بین‌المللی است. دانشجویان بین‌المللی به راحتی ارتباط برقرار می‌کنند، زیرا تعداد زیادی از آن‌ها در شانگهای تحصیل می‌کنند.

هنگ‌کنگ؛ فرصتی مناسب برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی

اگر به دنبال محلی برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی هستید، هنگ‌کنگ، یکی از پرطرفدارترین شهرهای چین، یکی دیگر از گزینه‌های عالی به شمار می‌رود. این شهر حداقل ۱۲ موسسه آموزش عالی دارد که برنامه‌های انگلیسی زبان را ارائه می‌دهند. هنگ‌کنگ امکان تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در زمینه آموزش و مطالعات زبان را نیز فراهم می‌آورد.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در چین

چین اکنون یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و جراحی است. تقریبا ۴۹ کالج پزشکی در این کشور وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند. بر اساس آمار سالیانه، بیش از ۱۰,۰۰۰ دانشجو در رشته پزشکی در چین تحصیل می‌کنند. این برنامه در چین ۵ سال طول می‌کشد و هدف آن، ارائه آموزش پزشکی با کیفیت بالا برای تبدیل دانشجویان به پزشکان ماهر است.

برخی از دانشگاه‌های برتر چین، برنامه‌های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که امکان تحصیل پزشکی در چین را به زبان انگلیسی  برای دانشجویان علاقه‌مند فراهم می‌کند. هزینه تحصیل در این رشته‌ها بسته به دانشگاه، سالانه بین ۳۲۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار متفاوت است. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه شانتو
 • دانشگاه پزشکی پایتخت
 • دانشگاه شیامن
 • دانشگاه جیانگ سو
 • دانشگاه پزشکی گوانگژو

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی  

دوره کارشناسی جراحی دندان در چین به مدت ۶ سال طول می‌کشد و با امکانات آموزشی مدرن و آزمایشگاه‌های پیشرفته به دانشجویان ارائه می‌شود. برخی از دانشگاه‌های چین امکان تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین بین ۳۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در سال متغیر است که این تفاوت‌ها به نوع دانشگاه بستگی دارد. از دانشگاه‌هایی که دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه پزشکی دالیان
 • دانشگاه نانتونگ
 • دانشگاه پزشکی تانجین
 • دانشگاه پزشکی جنوب
 • دانشگاه ژنگژو
 • دانشگاه سیچوان
 • دانشگاه پزشکی شاندونگ
 • دانشگاه پزشکی ونژو

مشاوره تحصیل در چین به زبان انگلیسی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد