جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان

دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان

دانشگاه کینگ ادوارد یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی پاکستان است که در سال‌های اخیر افراد بسیار زیادی که قصد تحصیل پزشکی در پاکستان را داشته‌اند، این دانشگاه را انتخاب کرده‌اند. این دانشگاه توانسته است رضایت دانشجویان را براورده کند و مطابق با استانداردهای آموزشی دانشگاه‌های برتر دنیا خدمات تحصیلی ارزنده‌ای ارائه دهد،  همین موارد آن را تبدیل به یکی از بهترین دانشگاه های پاکستان کرده است. در اینجا قصد داریم با دانشگاه کینگ ادوارد و تسهیلات آن جهت تحصیل در پاکستان بیشتر آشنا شویم؛ بنابراین اگر قصد تحصیل در دانشگاه کینگ ادوارد را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

   آنچه باید درمورد دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان بدانید

  دانشگاه کینگ ادوارد یا KEMU یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی پاکستان است که در شهر بزرگ لاهور واقع شده و کمیسیون آموزش عالی پاکستان نیز این دانشگاه را به رسمیت می‌شناسد. این دانشگاه در سال 1860 تاسیس شده و در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می‌پذیرد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در امتحان ورودی شرکت کنند و همچنین سوابق تحصیلی و زیر نمرات خود در مقاطع تحصیلی قبلی را نیز ارائه دهند.

  کلیه دانشجویان خارجی و بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند. این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان خود امکانات و تسهیلات مختلفی را در نظر گرفته است. این امکانات شامل کتابخانه، امکانات ورزشی، بورسیه تحصیلی و کمک هزینه‌های مالی، خوابگاه و غیره است. کالج پزشکی کینگ ادوارد نیز پنجمین مدرسه قدیمی پزشکی در جنوب آسیا است که در سال 2005 میلادی به یک دانشگاه مستقل تغییر وضعیت پیدا کرد. در ادامه با دپارتمان‌ها و بخش‌های مختلف این دانشگاه آشنا می‌شویم.

  بخش‌ها و دپارتمان‌های آموزشی دانشگاه

  این دانشگاه بخش‌ها و دپارتمان‌های زیادی را در بر می‌گیرد. دپارتمان‌های آموزشی این دانشگاه در گروه علوم پایه شامل آناتومی، پزشکی جامعه، پزشکی قانونی، بیوشیمی، فارماکولوژی، بافت شناسی و فیزیولوژی است.

  دپارتمان آموزشی برای گروه پزشکی و بخش‌های مرتبط به آن نیز شامل: قلب و عروق، سل و طب سینه (ریه) ، آنکولوژی بالینی (رادیوتراپی) ، روانشناسی کودک، واحد پوست و عصب شناسی، اطفال، پزشکی عمومی، طب فیزیکی و توانبخشی، روانپزشکی و علوم رفتاری می‌شود.

  دپارتمان جراحی و بخش‌های وابسته به آن شامل: واحد بیهوشی، جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، واحد زنان و زایمان، واحد چشم پزشکی، جراحی دهان و فک و صورت، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، جراحی اطفال، رادیولوژی، جراحی عمومی، جراحی قفسه سینه و اورولوژی می‌شود. این دپارتمان مخصوص مباحث تخصصی است.

  موسسات و مراکز وابسته به این دانشگاه

  موسسات و مراکز مختلفی به این دانشگاه وابسته هستند و این نشان دهنده درجه بالای ارزش و اهمیت این دانشگاه است. مراکزی از قبیل مرکز پزشکی هسته‌ای، مرکز نقاهت، کالج چشم پزشکی و بینایی، دانشکده فناوری ارتوپدی، دانشکده پرستاری، دانشکده فیزیوتراپی و دانشکده پیراپزشکی زیر مجموعه این دانشگاه هستند و در موارد مختلف به همکاری مشترک با یکدیگر می‌پردازند.

  رتبه بندی دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان در جهان

  دانشگاه کینگ ادوارد از سطح علمی نسبتاً خوبی برخوردار است. رتبه علمی این دانشگاه در کشور پاکستان 70 و رتبه آن در قاره آسیا 1734 است. رتبه جهانی آن نیز 5003 است. با توجه به جایگاه علمی نسبتاً خوب این دانشگاه افراد زیادی از سراسر دنیا به ویژه کشورهای همسایه پاکستان برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند.

  مشاوره مهاجرت تحصیلی
  تحصیل در دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان

  شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان

  پذیرش در این دانشگاه به افرادی داده می‌شود که شایستگی بالایی در استان پنجاب داشته باشند. این شایستگی با بررسی نمرات کسب شده در آزمون ورودی دانشگاه و عملکرد تحصیلی متقاضیان در مدارس متوسطه سنجیده می‌شود. آزمون ورودی دانشگاه کینگ ادوارد در شهریور ماه برگزار می‌شود. پس از اینکه انتخاب اولیه صورت گرفت، لیست افراد منتخب به رئیس هیئت پزشکی پاکستان ارسال می‌شود. هر متقاضی برای پذیرش در این دانشگاه باید در ابتدا شرایط پذیرش خود را فراهم نماید. در ادامه به بررسی هر یک از این شرایط می‌پردازیم:

  • متقاضی با حداقل 60 درصد نمره، فارغ التحصیل شده باشد.
  • دوره پیش پزشکی یا FSC با حداقل 60 درصد نمره را داشته باشد.
  • سن کمتر از 20 سال در زمان ارائه درخواست
  • داوطلب باید حداقل 60 درصد نمره را در آخرین آزمون MDCAT کسب کرده باشد.
  • برای برنامه‌های AHS تنها ساکنان پنجاب می‌توانند درخواست دهند.
  • 10 درصد از صندلی‌ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

  دوره تحصیل در این دانشگاه 5 سال است و پس از فارغ التحصیل شدن فرد ملزم به گذراندن یک دوره کارآموزی در یک بیمارستان دولتی و یا بیمارستان مایو است. پس از اتمام دوره کارآموزی، مدرک پزشکی توسط شورای پزشکی و دندانپزشکی پاکستان به دانشجو اعطا می‌شود. با دریافت مدرک پزشکی، دانشجو می‌تواند به عنوان پزشک کار خود را شروع کند و یا برای مقاطع بالاتر اقدام به تحصیل نماید.

  آیا ورود به دانشگاه پزشکی کینگ ادوارد سخت است؟

  پزشکی، جز, رشته‌های تحصیلی پر متقاضی است که در همه جای دنیا برای پذیرش دانشجویان در این رشته، آزمون‌ها و سنجش‌های مختلفی انجام می‌شود تا صلاحیت و سطح علمی متقاضیان سنجیده شود؛ دانشگاه پزشکی کینگ ادوارد نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین دانشجویان و متقاضیانی که در رشته پزشکی این دانشگاه در حال تحصیل‌اند باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا بتوانند قبولی خود را قطعی کنند. بنابراین باید گفت قبولی در دانشگاه کینگ ادوارد چندان ساده نیست و همانند سایر دانشگاه‌ها به دانشجویان با سطح علمی بالا نیاز دارد.

  خدمات رفاهی دانشگاه پاکستانی کینگ ادوارد

  دانشگاه کینگ ادوارد به منظور رفاه حال دانشجویان خود و افزایش سطح عملی آن‌ها، کتابخانه مجهزی را در نظر گرفته است. علاوه بر این، آزمایشگاه کامپیوتر و WIFI در این دانشگاه موجود است. برای اقامت آسان‌تر دانشجویان، خوابگاه دخترانه و پسرانه نیز به طور مجزا ایجاد شده است؛ در نتیجه دانشجویان می‌توانند به راحتی در طی دوران تحصیل خود از این خدمات بهره ببرند و با آرامش بیشتری مشغول به تحصیل شوند.

   
  مشاوره مهاجرت تحصیلی
  تحصیل در دانشگاه کینگ ادوارد پاکستان