جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

دانشگاه مدیپول استانبول، یکی دیگر از دانشگاه‌های خصوصی در کشور ترکیه است. این دانشگاه با تجهیزات به‌روز و مدرن خود به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های کشور ترکیه به‌حساب می‌آید. اگر شما هم به دنبال تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی هستید، پیشنهاد می‌دهیم که ادامه این مطالب را از دست ندهید و تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

استانبول

خصوصی

وزارت علوم, وزارت بهداشت

ترکی, انگلیسی

YOS

پزشکی

آنچه باید درمورد دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه بدانید

مدیپول یکی از دانشگاه‌های تازه تأسیس در کشور ترکیه است. در سال 2009 بنیاد آموزش و بهداشت این کشور تصمیم به تأسیس دانشگاهی جدید گرفت و نام آن را مدیپول گذاشت. مانند بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه تحصیل در آن با زبان انگلیسی و ترکی امکان‌پذیر است و مشکلی در این موضوع نخواهید داشت.

اگر در مورد منطقه جغرافیایی این دانشگاه هم سؤال دارید، باید بگوییم که قسمت آسیایی استانبول و در محله بیکوز واقع شده است. بیکوز محله خوش آب‌وهوایی در شهر استانبول و یکی از سرسبزترین قسمت‌های این شهر به‌حساب می‌آید.

یادگیری زبان انگلیسی برای ایرانی‌ها ساده‌تر از یادگیری زبان ترکی است. البته اگر شما اصالتاً ترک زبان باشید، یادگیری ترکی استانبولی برای شما بسیار ساده‌تر خواهد بود.

رتبه بندی دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه در جهان

مدیپول در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه رتبه 60 را به خود اختصاص داده است. یعنی یک دانشگاه متوسط به سمت خوب به‌حساب می‌آید. البته این موضوع را هم بدانید که دانشکده پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه در سال 2019 یکی از بهترین‌ها شناخته شد.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

مشاوره دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

در مورد دانشگاه مدیپول سؤالات بسیاری وجود دارد و یکی از آن‌ها در مورد شرایط پذیرش و مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام است. در ابتدا باید بگوییم که برای ثبت‌نام در این دانشگاه نیازی به قبولی و حتی شرکت در آزمونی خاص نخواهید داشت. شما با شرط معدل هم می‌توانید در این دانشگاه ثبت‌نام کنید.

به‌طورکلی در دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه امکان ثبت‌نام بدون کنکور برای متقاضیان فراهم شده است. البته به یاد داشته باشید که آزمون ورودی به دانشگاه‌ها در کشور ترکیه به نام آزمون YOS شناخته می‌شود و کمی با کنکور سراسری ما متفاوت است.

برای ثبت‌نام در دانشگاه مدیپول باید ابتدا درخواست خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید. همراه با ثبت درخواست باید مدارک لازم هم اسکن کرده و فایل آن‌ها را برای دانشگاه اسکن کنید. این مدارک و درخواست شما به‌طور کامل بررسی خواهد شد.

درصورتی‌که شرایط و معدل شما برای قبولی در دانشگاه مدیپول مناسب باشد، ایمیلی به همین مضمون برای شما ارسال خواهد شد. همراه با این ایمیل نامه پذیرش شما هم ارسال خواهد شد. این نامه برای درخواست ویزای تحصیلی شما کاربردی است و بدون آن نمی‌توانید برای ویزا اقدام کنید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

از دیگر مطالبی که در مورد ثبت‌نام در دانشگاه باید بدانید، مدارکی است که برای این کار نیاز خواهید داشت. شما باید در هنگام ثبت‌نام اولیه این مدارک را اسکن کنید.

  • مدرک دیپلم (اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، در غیر این صورت باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه بدهید)
  • ریز نمرات
  • دو قطعه عکس 3*4
  • مدارک هویتی که شامل پاسپورت و شناسنامه می‌شوند.
  • رسید بانکی

به این موضوع دقت داشته باشید که شما باید این مدارک را به زبان ترکی ترجمه کرده و سپس برای دانشگاه ارسال کنید. لازم به ذکر است که ترجمه هم باید حتما ترجمه رسمی باشد و ترجمه‌های دیگر فاقد اعتبار هستند.

امکانات دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

برای اینکه بتوانید دانشگاه مدیپول را انتخاب کنید، باید در مورد امکانات خاص و ویژه آنجا اطلاعاتی داشته باشید. به همین دلیل در این قسمت به امکانات ویژه این دانشگاه اشاره می‌کنیم. در ابتدا باید بگوییم که در بین امکانات یک دانشگاه، خوابگاه از اهمیت بسیار خاصی برخوردار است. به‌خصوص برای ایرانی‌هایی که می‌خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند.

خوب باید بگوییم که این دانشگاه خوابگاهی بسیار مجهز برای دانشجویان دختر و پسر دارد. هزینه این خوابگاه بسیار مناسب بوده و دانشجویان می‌توانند در آنجا راحت باشند. این دانشگاه کتابخانه بسیار مجهزی دارد. این دانشگاه علاوه بر این کتابخانه مرکزی، دارای سه کتابخانه دیگر هم هست که هرکدام از آن‌ها هم کتاب‌های بی‌شماری برای دانشجویان در رشته‌های مختلف وجود دارند.

در این دانشگاه کافه و رستوران‌های متعددی هم وجود دارد که دانشجویان می‌توانند وعده‌های غذایی خود را در آنجا صرف کنند. این موضوع باعث می‌شود که دانشجویان دیگر نیازی به بیرون رفتن از دانشگاه نداشته باشند. سالن‌های ورزشی، باشگاه‌های ورزشی، استخر و… هم از دیگر امکانات خاص این دانشگاه است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارید، قطعاً به هزینه‌های موردنیاز برای تحصیل و زندگی در تکیه هم فکر کرده‌اید.

در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپول هم باید به دو مورد دقت داشته باشید.

اول اینکه متناسب با زبان انتخابی شما، هزینه پرداختی شما هم متفاوت خواهد بود. همان‌طور که انتظار می‌رود، آموزش به زبان انگلیسی برای شما هزینه بیشتری دارد. رشته‌های تحصیلی که در آن‌ها آزمایشگاه یا کارگاه‌های عملی وجود دارد هم دارای هزینه بیشتری هستند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

مشاوره دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد