جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

ترکیه یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان است. نزدیکی موقعیت جغرافیایی این کشور با ایران، به مهاجران تحصیلی این امکان را می‌دهد که در فواصل زمانی کوتاه بتوانند برای ملاقات با خانواده و اقوام خود به ایران سفر کنند. علاوه بر این، دانشگاه های ترکیه شرایط تحصیلی بسیار خوبی دارند و امکانات مناسبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند. از این میان یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل دانشجویان خارجی دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه است.

ازمیر

دولتی

وزارت علوم و بهداشت

ترکی، انگلیسی

1982

YOS

انواع دانشکده ها

1124 QS

16

آنچه باید درمورد دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه بدانید

دانشگاه دوکوز ایلول یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور ترکیه به شمار می‌رود که در سال 1982 به دستور سازمان آموزش عالی کشور ترکیه تأسیس شده است. این دانشگاه ، شامل دانشکده حقوق، دانشکده علوم اقتصادی و اداری، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم و فنون دریایی، دانشکده دادگستری، دانشکده گردشگری و هتلداری، دانشکده مالی و حسابداری و دانشکده بازرگانی است. باتوجه به اینکه ترکیه کشوری مسلمان است، دانشکده الهیات نیز یکی از دانشکده‌های اصلی دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه محسوب می‌شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

مشاوره دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

برای اینکه بتوانید به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه دوکوز ایلول یا سایر دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنید نباید سابقه تحصیلی در مدارس و سایر موٰسسه‌های معتبر آموزشی ترکیه را داشته باشید. همچنین افرادی که تابعیت کشور ترکیه را دارند امکان ثبت نام به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی برای آن‌ها وجود ندارند. علاوه بر این به افراد دو تابعیتی نیز که یکی از والدین آن ها تابعیت ترکیه را داشته باشد، اجازه تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی داده نمی‌شود.

یکی دیگر از شرایط ثبت نام در دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه این است که تحصیل در هر مقطع تحصیلی نیازمند ارائه مدرک پایه تحصیلی قبلی خواهد بود. مثلاً برای تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دیپلم دبیرستانی یا مدارک معادل مانند دیپلم فنی و حرفه‌ای را داشته باشید.

نکته دیگری که در رابطه با ثبت نام در این دانشگاه باید بدانید این است که شهریه دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه به‌صورت سالانه تغییر می‌کند و همچنین مبلغ آن از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است. شهریه‌‌ٔ سالانه این دانشگاه با مبلغ تقریبی 20 هزار تا 90 هزار لیر در دو نوبت ترم پاییز و ترم بهار پرداخت می‌شود. دانشجویانی که توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه را ندارند ولی در حین حال وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشند می‌توانند که از انواع کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه استفاده کنند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

برای ثبت نام در دانشگاه دوکوز ایلول ابتدا باید مدارکی که نشان دهنده هویت و ملیت شما هستند را ارائه دهید. بعد از آن، نوبت ارائه مدارک مقاطع تحصیلی قبلی است. همچنین دانشجویان بین‌المللی باید به زبان‌های ترکی و انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و مدارکی برای مهارت در این دو زبان ارائه دهند. در صورتی که به زبان ترکی و انگلیسی تسلط دارید ولی مدارکی برای تأیید آن‌ها نداشته باشید، می‌توانید به کمک دوره‌هایی که در ترکیه برگذار می‌شوند نسبت به دریافت آن‌ها اقدام کنید. توجه کنید که این مدارک تنها برای دانشگاه های ترکیه، اعتبار دارند.

مدارک شخصی

·        شناسنامه

·        پاسپورت

·        2 قطعه عکس 6*4

·        گواهی سلامت

·        گواهی مشخص کننده میزان درآمد

مدارک زبان

·        مدرک زبان ترکی در سطح B1 برای تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی و سطح C1 برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

·        مدارک آیلتس یا تافل یا مدارک رسمی از دوره های کشور ترکیه

مدارک پایه

·        مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان قبل از سال 2018 به همراه ریز نمرات (برای تحصیل در مقاطع کاردانی یا کارشناسی)

·        مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات برای دانشجویان فارغ التحصیل بعد از سال 2018 (برای تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی)

·        مدرک لیسانس و ریز نمرات آن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

·        مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات برای تحصیل در مقطع دکتری

 

اخذ پذیرش از دانشگاه استانبول ترکیه با ارائه مدارک زیر امکان پذیر خواهد بود:

  • مدرک تحصیلی دوره‌های قبلی (دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد)
  • ریز نمرات مقاطع تحصیلی دوره‌های قبل
  • مدرک زبان انگلیسی یا ترکی (بسته به رشته تحصیلی)
  • انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه تحصیلی
  • نتیجه آزمون یوس ترکیه
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 
در صورت داشتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه استانبول حتماً باید مدارک مربوط به آن را نیز ضمیمه کنید. لازم به ذکر است که کامل بودن مدارک مذکور موجب تسریع در روند اخذ پذیرش از دانشگاه استانبول ترکیه خواهند شد. در نتیجه، از کامل بودن مدارک خود پیش از تحویل به دانشگاه اطمینان حاصل کنید.

امکانات دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

دانشگاه دوکوز ایلول دارای سه غذاخوری است که غذاهای با کیفیت را با قیمت مناسب برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. همچنین در محوطه دانشگاه خوابگاه‌هایی برای دانشجویان بین المللی به تفکیک رشته‌های تحصیلی در نظر گرفته شده است. در صورتی که این خوابگاه‌ها اتاق خالی داشته باشند می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید تا در اختیار شما قرار بگیرند. علاوه بر این، باتوجه‌به شرایط دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه افراد متأهلی که سن آن‌ها ۳۰ سال تمام یا بیشتر باشد و در حین حال در ترکیه کار کنند امکان ثبت در خواست برای تحصیل در این دانشگاه را ندارند.

این دانشگاه میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی کشور ترکیه و تحقیقات علمی انجام شده در این کشور بوده و افتخارات زیادی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. بیش از 42 مرکز آموزشی، کاربردی و تحقیقاتی در شهر ازمیر زیر مجموعه دانشگاه دوکوز ایلول هستند و هر سال تحقیقات بسیاری را برای این دانشگاه به ثبت می‌رسانند.

دانشگاه‌های کشور ترکیه با هدفی خاص تأسیس شده‌اند و هر کدام اصولی منحصر به فرد را دنبال می کنند. دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه 10 اصل مهم را در نظر گرفته است که شامل عدالت، شجاعت، عقل گرایی، کارآفرینی، شراکت، علم آموزی، ملیت، خلاقیت، نوآوری و باور می شود.

مشاوره مهاجرت تحصیلی
تحصیل در دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

مشاوره دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد